2012-2013 Dönemi

 • 24/04/2013

Hizmette 30 Yıl Konseri, Meslek Hizmet Ödülü

Kuruluşumuzun 30. yılını İzmir Arena da Garo Mafyan ve İzmir Express orkestrası eşliğinde Vosmer, Atay Holding, Solfej Organizasyon ve Velvia Fotoğrafçılık sponsorluğunda gerçekleştirdik. Gerek konser öncesi gerek se konser sonrası yazılı ve internet basınında yer alan konserimizden elde ettiğimiz geliri MS Hastaları Derneği’ ne bağışladık.

 • 23/04/2013

Seferihisar Gençlik Merkezi’ne bağışımız

Seferihisar Belediyesi tarafından oluşturulmakta olan gençlik merkezine Amerika Birleşik Devletleri’ nden edindiğimiz ve Dünya ile eş zamanlı dönüş yapan küçük dünya küresini oluşturulacak olan Bilim Sınıfında kullanılmak üzere bağışladık.

 • 13/04/2013

Alsancak RAC – İzmir RAC Mini Kariye Günü, Cv ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, Meslek Tanıtımı

Alsancak Rotaract Kulübü işbirliğiyle İzmir Tevfik Fikret Lisesi’ nde 11 Firmanın katılımıyla kariyer günü düzenledik, düzenlenen kariyer günü öncesinde Cv yazma ve Mülakat teknikleri düzenledikten sonra meraklı katılımcılara meslek tanıtımı gerçekleştirdik.

 • 22/03/2013

Dörtlü Özdenetim Projesi (Dünya Su Günü)

İzmir Rotary Kulübü ile birlikte 22.03.2013 tarihinde Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Buca Akşemsettin İlköğretim Okulu’ nda başlangıç yaptığımız Su ve Sağlık konulu kitap dağıtımımıza Seferihisar Düzce Köyü’ nde son verdik. Yaklaşık 250 öğrenciye kitap dağıttık ve Suyun önemi ve tasarruf konulu sunumlar gerçekleştirdik. Rotary Başkanımız tarafından U.R. Rotary Başkanımız Sakuji Tanaka imzalı sertifikamızı teslim aldık.

 • 20/03/2013

657. Toplantımız ve Takım Çalışması Eğitimi

Kulübümüzün 657. dönemimizin 18. toplantısını Geçmiş dönem başkanlarımızdan Dr. Volkan Çağlar’ ın katılımı ve takım çalışması eğitimiyle gerçekleştirdik. Toplantı sonuna kadar dinlediğimiz keyifli sunum sonrasında takım olma bilinci aşılayan kağıttan kule yapma oyunu oynadık.

 • 18/03/2013

İşaret Dili Eğitimi’ ne başladık

İzmir Rotary Ofisi’ nde bundan sonra her pazartesi gerçekleştireceğimiz işaret dili eğitimine 18 kişi ile başladık. Düşündüğümüzden daha eğlenceli ve kolay olan işaret dili ile belki de şimdiye kadar hiç ulaşamadığımız kişilerle proje yapma şansını elde edeceğiz.

 • 27/02/2013

1/88 İçin Umut Ol Konseri

Alsancak Rotary ve Alsancak Rotaract Kulüpleri ile birlikte Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği yararına konser düzenledik. Düzenlenen Konserde Sanatçı Tevfik Rodos bizlere Tanju Okan şarkılarını seslendirdi. Tüm gelirinin ODER ‘ e bağışlandığı bu konsere Asbaşkanımız Cem Günalp’ te sponsor olmuştur.

 • 17/02/2013

RotaTrekking II

Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz doğa yürüyüşü etkinliğimizi bu sene 61 kişilik katılımla Menderes’ in Çatalca mevkiinde gerçekleştirdik. 6,5 km lik doğa parkurunu deviren katılımcı dostlarımız Çatalca köyünün şirin ve otantik kahvesinde sucuk ekmek ve şarapla buluştu. Organizasyonumuza katılım gösteren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 • 28/01/2013

Laser Game

Kulüp içi aktivitemiz olarak bu ay Hilton Famecity ‘ de kulüpçe lasergame oynadık.

 • 26/01/2013

Sürekli Satış Eğitimi

Rotaract Akademi – İzmir Rotaract İşbirliğiyle eğitmenimiz Burcu Cepkenli Önder bizlere doğru satış, satış hedeflerine ulaşma teknikleri, satışın aşamaları ve eylem planı oluşturma konularında nitelikli bir eğitim vermiştir.

 • 12/01/2013

Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi

Bursa Montania Otel de gerçekleştirilen 2013-2013 Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi’ ne Başkanımız Öznur Ecemiş ve Asbaşkanımız Cem Günalp katılım göstermişlerdir.

 • 01/01/2013

Yeni Yıla Merhaba

Önemli günlerde kulüp içi aktivitelerimizde birlikte olmaya önem gösterdiğimizi bir daha gösterdik. 10 üye, 2 misafirimizle birlikte 2013 yılına Kuşadası Golf Resort Oteli’ nde girdik.

 • 07/12/2012

Hilton Gym Center İşyeri Gezisi ve “Zumba”

Göztepe, Bostanlı, Dokuz Eylül ve Bostanlı Rotaract Kulübü üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Hilton Gym Center İşyeri Gezisi geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine bir sportif aktiviteyle sonlanmıştır. Özellikle bayanlara yönelik bir etkinlik olan Zumba ile zaten güzellik ve zariflikleriyle dikkat çeken olan Rotaractör dostlarımız güzelliklerine güzellik kattılar.

 • 30/11/2012

Anne Çocuk Sağlığı Semineri

Ege üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç Dr. Ayça Gürkan tarafından Bayraklı Onur Mahallesi Kurtuluş İpek İşeri İlköğretim Okulu 1. 2. ve 3. sınıf velilerine yönelik anne ve çocuk sağlığı semineri organize ettik. Yoğun ilgi çeken bu seminer sonucu katılımcı velilerin yanlış bildikleri ve bilmedikleri yöntemleri öğrenmesi ile sağlıklı yeni nesiller yetişmesi konusunda çok önemli bir adım attık.

 • 17/11/2012

7 den 77 ye Kıyı Temizliği

İzmir Rotaract Kulübü, Akut, Eçev ve Güzelbahçe Kent Konseyi işbirliğiyle Güzelbahçe İskelesi çevresinde kıyı temizleme etkinliğini gerçekleştirdik. Basının büyük ilgi gösterdiği etkinliğimize yirmi Somali’ li denizcilik meslek lisesi öğrencinin katılımı ve onlara yönelik gerçekleştirdiğimiz pantomim gösterisi ve çevre bilinci sunumuyla uluslar arası boyut kazanan projemizde diğer STK lara ve Somalili öğrencilere Rotaract’ ı anlattık hep birlikte bulunduğumuz sahilin temizliğini yaptık. Basılı ve İnternet Basınında oldukça fazla yer kaplamış olan bu etkinliğimiz Başbakanlık Basın ve Enformasyon Daire Başkanlığı yurt dışı basınına sunulan haberler arasında yer alarak Türkiye için önemli bir reklam olmuştur.

 • 10/11/2012

Hallowen Ocakbaşı

Asbaşkanımız Cem Günalp’ in evinde Hallowen Konseptli ocakbaşı gerçekleştirdik. Tüm katılımcıların kostümlü olarak katıldığı ocakbaşıda farklı yöresel lezzetler tatma imkanı bulduk.

 • 10/11/2012

ATA’mızı andık

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 73. yıldönümünde sabah Cumhuriyet Meydanı’ nda çelenk koyma etkinliğine Başkanımız Rtc. Öznur Ecemiş’ in yanı sıra üyemiz Rtc. Zeynep Arca katılım göstermişlerdir. Tören sonrası düzenlenen Ata’ ya saygı yürüyüşünde de kulübümüzü temsil etmişlerdir.

 • 03/11/2012

Afet Eylem Semineri

Urla Rotary kulübü tarafından düzenlenen seminere 5 kişilik katılım gösterdik. Herhangi bir afet durumunda yapabileceklerimiz, kendimize ve çevremize nasıl faydalı olabileceğimiz konusunda aldığımız bu bilgileri insanlığa yapılmış bir hizmet olarak görüyoruz.

 • 29/10/2012

Cumhuriyet Bayramı Korteji

Laik, Demokratik Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümünde düzenlenen resmi korteje Hami kulüp başkanımız ve dört üyemizle katılım gösterdik. Cumhuriyeti bize kazandıran Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Sonsuza kadar Cumhuriyet ve kazanımlarının yılmaz bekçisi olacağız.

 • 06/10/2012

Engelsiz İzmir Stratejik Planı Arama Konferansı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ileride hayata geçirilerek olan Engelsiz İzmir projesi için planlama toplantısına katılım gösterdik. Her hafta Çarşamba günü toplantılarına düzenli olarak katılarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 • 23/09/2012

Atık Ecza Ayrıştırma Projesi

Çevreci Eczacılar Kooperatifi’ yle birlikte Buca Belediyesi’ nin sağladığı depoda üyelerimizle birlikte son kullanma tarihi gelmiş veya geçmiş ilaç ve serumları paketlerinden ayrıştırıp ilaçlara imha işlemi uygulanması için hazır hale getirdik. İmha maliyetleri ilaçların kutuları ve serumların plastiklerini satarak finanse edilmekte ve bu basit ayrıştırma işleri için iş gücü ihtiyacını karşılamanın gururunu yaşadık.

 • 13/09/2012

AKUT İzmir Tanışma Toplantısı

Ege Üniversitesi içerisinde yer alan AKUT İzmir Merkezi’nde düzenlenen tanışma toplantısına Kulüp olarak katılım gösterdik. AKUT’ un bildiğimiz özelliklerinin aksine ne kadar profesyonel bir çalışma düzenleri olduğuna şahit olduk. Yeni dönemlerinde yeni gönüllüleri de bünyelerine katmak istediklerini belirten Ekip Lideri Ömer Karaca ile karşılıklı destek sözü verdik. Üyelerimizden Rtc. Utku Turan ‘ da AKUT İzmir üyeliği yolunda ilk adımı atmış bulunmaktadır.

 • 02/09/2012

Bölgesel İşyeri Gezisi

Ada Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen Şelçuk Havaalanı’na yapılan bölgesel işyeri gezisine Asbaşkanımız Cem Günalp ile Üyemiz Kerem Küçükvural katılım göstermişlerdir.

 • 25/08/2012

Engelli Fertleri Olan Ailelere Erzak Yardımı

İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven ile birlikte Engelli Fertleri olan üç aileye erzak yardımında bulunduk. Öncesinde katıldığımız Bayraklı Engelliler Derneği toplantısında ise engelli fertleri olan ailelere nasıl davranmamız gerektiği, ailelerin sorunları ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olduk.

 • 17/08/2012

Bizim Köy’ de Ramazan Eğlencesi

Hepimizin “Bizim Köy” olarak bildiği Seferihisar’ ın Düzce Köyü’ nde ramazan ayının son gününde Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri işbirliğiyle iftar ve ramazan eğlencesi düzenledik. Seferihisar belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, 2440. Bölge Guvernörü Rtn. Güneş Ertaş ve İzmir Rotary Kulübü Başkanı Rtn. İshak Fevzi Tavus’ un katılım göstermiş olduğu etkinliğimizde Düzce Köylüleri’ yle bir defa daha buluşup güzel zaman geçirdik.

 • 15/08/2012

Geleneksel “Ramazan Paketi” Dağıtımı

15.08.2012 tarihinde ihtiyaç sahibi olduklarını tespit ettiğimiz 50 aileye ramazan paketi dağıttık. İlk defa ne zaman yapıldığını dahi bilmediğimiz bu geleneksel etkinliğimiz ile Rotaract’ ı ve yaptıklarını tanıttık.

 • 11/08/2012

Göztepe RAC ve İzmir RAC İşbirliğiyle “Sörf Eğitimi”

Göztepe Rotaract Kulübü ile ortaklaşa düzenlediğimiz sörf eğitimine oldukça yüksek katılım sağlanmıştır. Rotaractörlerin kullanımı için kapatılan Çeşme Solmaz Deluxe Otelde sörf eğitimi sonrasında havuzda doyasıya eğlendikten sonra gece Lanila Beach Club ta gerçekleştirilen sucuk ekmek partisi ile Çeşme gecelerine farklı bir renk kazandırdık.

 • 11/07/2012

Yaşar Üniversitesi İşyeri Gezisi ve Proje Yönetimi Eğitimi

Dönemin ilk işyeri gezisini İzmir Rotaract Kulübü olarak Yaşar Üniversitesi’ ne gerçekleştirdik. Kokteyl ve Rektör Prof. Dr. Murat Barkan ‘ ın konuşmalarıyla başlayan işyeri gezisinde Yaşar Üniversitesi’ nin ne kadar modern ve öncü bir eğitim kurumu olduğunu öğrendik. İşyeri gezisi sonunda da Proje Yönetimi Eğitimi ile profesyonel hayatta nasıl daha başarılı olabileceğimiz konusunda bilgi sahibi olduk.