2013-2014 Dönemi

  • 04/05/2014

‘Rotatrekking 3’ Etkinliğimiz

Menderes Çatalca Köyü’nde 30 kişilik bir katılımla geleneksel ‘Rotatrekking’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. 1,5 saatlik bir yürüyüşün ardından her zaman olduğu gibi katılımcılarımıza, Çatalca Köyü’nün şirin ve otantik kahvesinde sucuk ekmek servisi yaptık.

  • 23/04/2014

Kardeş Kulübümüze Yapmış Olduğumuz Ziyaret

Başkanımız Cem Günalp ve misafirimiz Fatmagül Öztoprak U.R. 2060. Bölge Monfalcone Grado Rotaract Kulübü’nü İtalya’ya giderek ziyaret etmişlerdir. Monfalcone Grado Rotaract Kulübü üyeleri tarafından oldukça iyi ağırlanan başkanımız ve misafirimiz, kulübün mutad toplantısına katılarak bayrak değişimi yapmış ve hazırlamış olduğumuz kültür kutumuzu kendilerine takdim etmiş, aynı şekilde Monfalcone Grado Rotaract Kulübü de bizler için hazırlamış olduğu kültür kutusunu takdim etmiştir. Ayrıca kardeş kulübümüz ile ortak projemiz olan ve Türk kahvesinin yapılışı ve kullanım yerleri hakkında üye ve misafirlerimizle çekmiş olduğumuz kısa filmimiz kendilerine izlettirilmiş ve onlar da bizler için hazırladıkları videoyu başkanımıza sunmuştur.

  • 21/02/2014

Youth Peace Forum Gala Partisi

Gençlik Barış Forumu katılımcıları için Alsancak Napoleon’ da gala partisi düzenleyerek keyifli vakit geçirmelerini sağladık. Katılımcıların İzmir’ den güzel anılarla ayrılmaları için elimizden geleni yaptık ve sonrasında gelen teşekkürler ile amacımıza ulaştığımızı anladık.

  • 10/02/2014

İş Başvurusu Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama Eğitimi

Buca ve Urla Rotaract Kulüpleri işbirliğinde, Yeni Asır İnsan Kaynakları Müdür ve İletişim Uzmanı Ahmet Veli Olgundeniz tarafından, kulübümüzden 5 kişilik, toplamda da 18 kişilik bir katılımla ‘ İş Başvurusu Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama Eğitimi’ düzenlenmiştir.

  • 09/02/2014

Bizim Köy (Düzce/Seferihisar) Ziyaretimiz ve Belirlenen Eksiklerin Montaj/Onarımları

10 kişilik bir katılımla Bizim Köy’e gidilmiş ve daha önce belirlenen ihtiyaçların kurulum ve onarımları yapılmıştır. Tüm üye ve misafirlerimizin yardımlarıyla, önce perdeler için kornişlerin kurulumları yapılmış; tuvalet ve sınıf kapıları onarılmış; sınıflara perde takılmış; tuvaletler, sınıf ve idare bölümlerine kapı levhaları asılmış böylece, çocuklar okula başlamadan okulun eksikleri giderilmiştir.

  • 21/12/2013

Seramik Atölyesi ‘Şimart’ İş Yeri Ziyaretimiz

Rtn. Yıldız Şima Hanımefendi’nin ‘Şimart’ isimli seramik atölyesine bir iş yeri gezisi düzenledik. Seramik nedir, seramik yapılırken dikkat edilecek hususlar nelerdir, fırınlama öncesi çamura nasıl form verilir sorularına yanıt bulduk.

  • 14/11/2013

Meslek Sohbeti

Sektör 10 kapsamında dönemin ilk meslek sohbetini gerçekleştirdik. Etkinliğimizin konuşmacı konuğu FY Mobilya’nın kurucusu Feridun Yeşilyurt deneyimlerini, bu sektöre atıldığı ilk günleri ve anılarını bizlerle paylaştı.

  • 09/11/2013

Nevvar Salih İşgören Huzurevi Ziyareti

Buca ve Urla Rotaract Kulüpleri işbirliğinde Basın Sitesi Nevvar Salih İşgören Huzurevi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek, huzurevindeki büyüklerimizin mutluluklarına ve dertlerine ortak olduk. İçecek ve ev yapımı ikramlarımız ve Urla Rotaract Kulübü Başkanı Hasan Kayan’ın çaldığı ud ile büyüklerimizin keyifli bir gün geçirmelerini sağladık.

  • 03/08/2013

Geleneksel ‘Ramazan Paketi’ Dağıtımı

İhtiyaç sahibi olduğunu belirlediğimiz Karabağlar, Dere Yatağı, Eski İzmir taraflarından 30 aileye ramazan paketi dağıttık.