2014-2015 Dönemi

 • 14/07/2015

Ramazan Paketi Yardımı

14.07.2015 tarihinde Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme’de yaşayan ve önceden adresleri belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere gece geç saatlere kadar 55 adet ramazan paketi dağıttık.

 • 31/05/2015

En İyi Rotaract Kulübü: İzmir Rotaract Kulübü

Mavişehir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde Bodrum Kefaluka Otel’ de düzenlenen 21. Rotaract Konferansına  12 üyemiz ile katılım gösterdik. Bütün bir dönem yaptığımız proje ve aktivitelerimizin U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından değerlendirildiği konferansta tüm komite ödülleri ve takdir belgelerinin yanısıra, Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Annem Kantinimizde” isimli kantin imalatı projesi ile En İyi Meslek Hizmet Projesi ödülüne, Kardeş kulübümüz Molfalcone Grado Rotaract Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz “Online İş Yeri Gezisi” projesi ile En Yaratıcı Rotaract Projesi Ödülüne layık görüldük. Bunların yanı sıra toplamda gerçekleştirdiğimiz 111 proje ve etkinlik ile U.R. 2440. Bölgenin 43 Rotaract Kulübü içinde En İyi Rotaract Kulübü ödülünü Bölge Rotaract Temsilcisi Can Sezici’ den aldık. Çok çalıştığımız ve bir çok hayata dokunduğumuz 2014-15 dönemini zirvede sonlandırdık.

 • 25/05/2015

Rotary Means Business Toplantısı Katılımımız

Rotary Means Business toplantısına ilk olarak 30.04.2015 tarihinde 4 üyemiz ile katıldık ardından yapılan 25.05.2015 tarihli toplantıda ise 2 üyemiz ile sunumlarımızı gerçekleştirdik.

 • 14/05/2015

Yeni Üyelerimiz İle Daha Güçlüyüz

Uzun süredir kulübümüz misafirlerinden olan Begüm Demirer, Ayşe Orçun ve Aydan Asar’ ın üyelik kabul törenlerini gerçekleştirdik. Kulübümüze eşsiz katkıda bulunan üç yeni üyemiz ile gücümüze güç kattık.

 • 02/05/2015

Avrupa Rotaract Topluluğu Konferansı ve Ödül Töreni

02.05.2015 tarihinde Romanya Parlamento Binası’ nda gerçekleştirilen (Euco 2015) Avrupa Rotaract Topluluğu Konferansı ve Ödül Töreni’ ne üç üyemiz ile katılım gösterdik. Twin Club Ödülleri kategorisinde 1500 kulüp içerisinde ilk 5 e girmenin mutluluğunu yaşadık. Ayrıca üstün destek verdiğimiz Bizim Mahalle projesi ile bölgemiz Avrupa’ nın En İyi Hizmet Projesi seçilmiştir.

 • 02/05/2015

Colors Of The Future ( Avrupa Rotaract Topluluğu Projesi)

Colors Of The Future isimli projeye katılım göstererek kendi dilimizdeki çocuk kitaplarını Romanya Ulusal Kitaplığına bağışladık.

 • 01/05/2015

Avrupa Rotaract Bilgi Merkezi 2015 yılı Konferansı (Bükreş/Romanya)

Avrupa Rotaract Bilgi Merkezi’ nin Romanya’ nın başkenti Bükreş’ te yapılan 2015 yılı konferansına katılım göstererek Twin Club Ödülleri adaylık sunumumuzu gerçekleştirdik.

 • 28/04/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin eğitim (Çocuk Yetiştirme ve Ergen Sağlığı Eğitimi)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi kadınlarına yönelik Çocuk Yetiştirme ve Ergen Sağlığı Eğitimi düzenledik ve eğitim sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verdik.

 • 28/04/2015

Kamu Spotu Videomuz

Bölgesel Bilinçlendirme Projesi kapsamında “Toplumsal Sakinleşme” ve “İkinci El Stres” konusunda bir kamu spotu videosu çekerek https://youtu.be/yg_CqxTkDH8 linki ile yayına soktuk.

 • 27/04/2015

Görme Engelliler Kitaplığı

Üçkuyular semtinde bulunan Türkiye Görme Engelliler Kitaplığı’ na ziyarette bulunduk. Görme engelliler için kitap okuyucu olmak için 3 üyemiz ile ses kaydı gerçekleştirdik. Ayrıca Kulübümüz adına basılacak bir adet kabartmalı kitap için bağışta bulunduk.

 • 25/04/2015

Buca Huzurevi Ziyareti

25.04.2015 tarihinde Buca Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ne ziyarette bulunduk. Öncesinde yaptığımız görüşmelerde huzurevinin çay ocağında bir hayli eksik olduğu, istirahat eden yaşlıların neredeyse hepsinin Alzheimer ya da Demans hastası olması sebebiyle bu kişilerin gün içerisinde çay-kahve içme ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Bu nedenle çay ocağına 15 kg çeşitli türlerde çay, 1 kg Nescafe, 500 gr Türk Kahvesi, 10 kutu kesme şeker ve 20 kutu bitki çayı bağışladık. Ardından huzurevinin her katındaki çeşitli durumlardaki yaşlılara temas ederek onlarla edebildiğimiz kadar sohbet ettik.

 • 19/04/2015

Foça Yeryüzü Pazarı

Foça Belediyesi’ nin üstün desteği ile kurulan Yeryüzü Pazarı’ nda üreticiler organik ürünlerini halk ile buluşturdu. Ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri tarafından yapılan Foça yemekleri tadılırken Tarım Ekonomisti Prof. Dr. Tayfun Özkaya’ nın katılımıyla halk ile üretim ve tüketim alışkanlıkları konusunda forum gerçekleştirdik.

 • 18/04/2015

İyi Temiz ve Adil Bir Yemek İçin

2420. Bölge Rotaract Temsilciliği 3. Grup kulüpleri, Foça Slow Food Zeytindalı Conviviumu ve Foça Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Slow Food etkinliğimizin ilk gününü tamamladık. Etkinliğimizde ilk olarak Zeytindalı Conviviumu’ nu tanıdık ve ev yapımı pişi ve Foça tulum peyniri tadımı yaptık. Ardından Ilıpınar köyüne giderek Hikmet Ana’ nin evinde İzmir’ den etkinliğimize katılan gastronomi bloggerlariyla Türk Yemek Kültürü ve Gelenekleri konusunda Sohbet ve Slow Food’ u geliştirme yöntemleri konusunda forum gerçekleştirdik. Bu forum ardından ekşi maya ile hamur yapımı ve Şef Ercan Aydın’ ın katılımlarıyla ekşi maya ve çavdarı tanıdık ayrıca ekmek tariflerini öğrendik. Hikmet Ana’ nin Ev yapımı Tarhana çorbası ile ekşi mayalı taş fırın ekmeklerinin ve Ercan Hoca’ nın ürettiği mayayla yapılan ekmeklerin tadımını yaptık. Ardından köy kahvesinde yerel üretimi geliştirme ve destekleme konusunda köy muhtarı ile çalışma yaptık. Son olarak zeytin ve zeytin yağı eksperi Dilşen Oktay ile kaliteli zeytin yağı üretimi ve tadımı konusunda köylülerle birlikte eğitim aldıktan sonra Foça’ ya dönüş yaptık.

 • 17/04/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kitap Bağışı)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ na daha öncede kazandırdığımız “ Z Tipi Kütüphane” ye İzmir Rotary ve İzmir Innerwheel Kulüpleriyle ortaklaşa başlattığımız kitap toplama kampanyası sonucu elde ettiğimiz 263 adet çocuk kitabını bağışladık. Böylelikle kütüphanemizi doldurmuş olduk.

 • 10/04/2015

Hukuk Konulu Meslek Semineri

Kulübümüzün 701. Toplantısını 1983 yılından beri avukatlık ve hukuki danışmanlık yapan Av. Yavuz Turan’ ın bürosunda gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda hukuk fakültesi öğrencisi üye ve misafirlerimizin yoğun olması sebebiyle avukatlık mesleğini ve zorluklarını tanıttık.

 • 05/04/2015

Rotaract Day

U.R. 2440. Bölge 6. Grup Kulüpleriyle birlikte Alsancak Dominik Caddesinde Rotaract tanıtım günü düzenledik. Düzenlediğimiz organizasyonda Çeşitli projelerin sergilenmesinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası’ nın konseriyle keyifli ve verimli bir gün geçirdik.

 • 31/03/2015

Meslek Hizmet Ödülümüz

31.03.2015 tarihli dönemimizin 19 kulübümüzün 700. toplantısında İzmir Baro Başkanı sayın Av. Aydın Özcan’ a meslek hizmet ödülü takdiminde bulunduk.

 • 31/03/2015

Dörtlü Proje

Mart ayı dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz dörtlü projede ilk olarak Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü toplantısına katılarak Rotaract’ ı tanıttık ardından Hami kulübümüz ile müzik odası projesini gerçekleştirdikten sonra hami kulübümüzün toplantısına katılıp projelerimizi anlattık akabinde kulübümüzün 700. toplantısını ortak gerçekleştirdik.

 • 21/03/2015

17. Rotaract Asamblesi

Efes Rotaract Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 17. Rotaract Asamblesine 16 kişilik katılım gösterdik.

 • 18/03/2015

Rotaract Akademi Psikodrama Eğitimi

Rotaract Akademi ve kulübümüz işbirliğiyle Rotary Ofisi’ nde psikodrama eğitimi gerçekleştirdik. Zaman zaman ağaç zaman zaman kuş rolüne büründüğümüz eğitimde iç dünyalarımızı daha iyi tanıma fırsatı bulduk.

 • 13/03/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Müzik Odası)

Her Şey Eğitim İçin/ Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında Bizim Mahalle kapsamında belirlediğimiz Rakım Erkutlu İlkokulu’ na kardeş kulübümüz Molfalcone Grado ve Hami Kulübümüz İzmir Rotary Kulübü desteğiyle bir müzik odası oluşturduk.

 • 10/03/2015

Kardeş Kulübümüz ile İmza Tazeledik

Geçmiş dönem kardeş kulüp olduğumuz İtayla’ da bulunan Rotaract Club Molfalcone Grado ile anlaşmamızı yenileyerek projelerimize devam ettik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile Avrupa’ nın en iyi 5 projesi arasına girme başarısını gösterdik.

 • 08/03/2015

Rotatrekking 4

Kulübümüzün geleneksel etkinliği olan Rotatrekking’ in dördüncüsünü bu sene Kemalpaşa Kirazlı Köyün’ de gerçekleştirdik. Toplam 53 kişinin katıldığı etkinliğimizde Nif Dağı’ nın zirvesine kadar yürüyüş yapan katılımcılarımız geri döndükleri köyde sucuk ekmekle yorgunluklarını attılar. Sendromsuz bir pazartesi vaadiyle tanıttığımız etkinliğimizde tüm katılımcıların pazartesi günü eskisi kadar stresli geçmedi.

 • 28/02/2015

Birlik A.Ş. Online İşyeri Gezisi

Twin Club’ ımız Rotaract Club Molfalcone Grado ile ilkini Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz online canlı yayında işyeri gezisi projemizin ikincisini Kemalpaşa’ da bulunan Birlik Baharat A.Ş. ye gerçekleştirdik. Rotaract Tv ve Twin Club Tv de canlı olarak yayınlanan işyeri gezimize yine yurt içi ve yurt dışından izleyiciler bilgisayarları başından katılım sağlamıştır.

 • 24/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kıyafet Yardımı)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere ve ailelerine kıyafet yardımı gerçekleştirdik. Topladığımız kıyafetleri okul aile birliğine bırakarak ihtiyaç sahiplerine gizlice ulaşmasını sağladık.

 • 23/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Su Tasarrufu Eğitimi)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında okula daha önceden döşediğimiz damla sulama sistemini tanıttık ve tüm öğrencilere su tasarrufu eğitimi verdik.

 • 21/02/2015

Memmingen Rotaract Kulübü Bayrak Değişimi

Gençlik Barış Forumuna katılan Memmingen Rotaract Kulübü başkanı Berna Sepetçioğlu ile Efes gezisi esnasında tarihi Celcius Kütüphanesi önünde bayrak değişimi gerçekleştirdik.

 • 20/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Barış Konulu Resim Sergisi)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında Twin Clubımız Rotaract Club Molfalcone Grado’ ya gönderilmek üzere okul öğrencilerine yaptırdığımız barış konulu resimleri Gençlik Barış Forumu fuaye alanında tüm gün sergiledik.

 • 20/02/2015

Gençlik Barış Forumu

Dokuz Eylül, Teos Sakin, Çalıkuşu ve Anlaşmazlıkların Çözümü komitesi ile birlikte Gençlik Barış Forumu’ nun tüm kayıt ve genel düzen işlerini üstlenerek hem evlerimizde katılımcılar misafir ettik, hem de kayıt masasını ve organizasyon düzenini yönettik. Ayrıca evlerimizde kalan katılımcılara İzmir turu yaptırdık.

 • 18/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Geri Dönüşüm ve Atık Pil Kutusu)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında okul içerisinde Kastaş’ tan edindiğimiz Kağıt ve Atık Pil toplama kutularını yerleştirerek öğrencilere tanıtımını gerçekleştirdik.

 • 17/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Hijyen ve Ağız Sağlığı Eğitimi)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında 225 öğrencinin tamamına İzmir Rotary Kulübü desteğiyle diş fırçası ve diş macunu seti dağıttık ayrıca ağız sağlığı ve hijyen konusunda eğitim verdik.

 • 16/02/2015

Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü Eğitimi

Aday üyelerimizden Ayşe Çetinkaya Dokuz Eylül Üniversitesinde düzenlenen eğitime katılım göstererek Arabuluculuk akran yönetimi takımı üyesi olmuştur.

 • 15/02/2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Damla Sulama)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında önceden dikimini yaptığımız fidanların altlarına su tasarrufu sağlamak ve çevre halkı bilinçlendirmek adına okul öğrencileriyle birlikte damla sulama sistemi döşedik.

 • 13/02/2015

Kültür Kutuları Hazır

Gençlik Barış Forumu için şehrimize gelecek yabancı Rotaractör katılımcılara takdim edilmek üzere şehrimizi ve Türk kültürünü tanıtan obje ve yiyecekleri koyduğumuz kültür kutularını hazırladık.

 • 10/02/2015

Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü Toplantısına Katılımımız

Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübünün mutad toplantısına katılıp Gençlik Barış Forumu için koordinasyon ve görev düzenlemeleri gerçekleştirdik.

 • 23/01/2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim ( Müzik Odası)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokuluna çok ayaklı eğitim projemiz kapsamında kuracağımız müzik odası için ilk bağışımız olan çok fonksiyonlu orgu okul müdürlüğüne teslim ettik.
.

 • 22/01/2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim (İzmir’ den Ağrı’ ya yardım eli)

Ağrı, Patnos Pirömer Köyü’ nde bulunan Sebahattin Yıldız İlk-ortaokulu’ na projemiz kapsamında fotokopi makinesi bağışladık. Zor şartlarda öğrenim gören öğrencilere ve zor şartlarda görevlerini sürdüren gururumuz öğretmenlerimize İzmir’ den bir yardım eli uzattık.

 • 14/01/2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim ( Z Tipi Kütüphane)

Bölge Rotaract Temsilciliği Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokuluna çok ayaklı eğitim projemiz kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olan “Zenginleştirilmiş Tip Kütüphane”(Z Tipi Kütüphane) imalatını gerçekleştirdik. Yerdeki laminant parkelerden monte ettiğimiz raflara kadar tüm imalatı İzmir Rotaract Kulübü üyeleri gerçekleştirmiştir.

 • 06/01/2015

İzmir Rotary Kulübü Guvernör Ziyareti

Hami Kulübümüz olan İzmir Rotary Kulübü’ nün Guvernör ziyareti toplantısında Bölge Ekibi ve Rotaryenlerin karşısına ilk 6 aylık dönemde gerçekleştirdiğimiz 44 farklı propje ve etkinlik ile çıktık.

 • 02/01/2015

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Annem Kantinimizde)

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi’ nde bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ na kulüp çok ayaklı projemiz olan Herşey Eğitim İçin / Herşey İçin Eğitim’ e bir ayak daha ekledik. Ögrenci sayısının azlığı ve düşük karlılığı sebebiyle kantini bulunmayan okulumuza Messan Sogutma Ltd Şti tarafından tamamıyla geri dönüşüm malzemelerden oluşan bir panel ile bir kantin odası oluşturduk.

 • 28/12/2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (TEGV EGEKENT Birimine Düzenlenen Yılbaşı Eğlencesi)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Egekent Birimi’ nde öğrenim gören yaklaşık 150 çocuğumuza Kordon, Urla, Konak ve Bostanlı Rotaract Kulüpleriyle birlikte Ayca Albayrak Koordinatörümüzün de katılımıyla yılbaşı eğlencesi gerçekleştirerek eğitimlerine bir katkıda bulunduk.

 • 25/12/2014

Mutad Toplantımız

Kulübümüzün 694. Dönemimizin 12. toplantısında gelecek projelerimizin planlamalarının yanı sıra ağacımızın altına koyduğumuz yılbaşı hediyelerimizi üyelerimize dağıttık.

 • 07/12/2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Yaşlı ve Hasta Bakımı Meslek Edindirme Kursu)

Bizim mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde Türkiye Alzheimer Derneği ile ortaklaşa İzmir Şube Başkanı Doç Dr Nil Tekin’ in sunumu ile Yaşlı ve Hasta Bakımı meslek edindirme kursuna başlangıç verdik.

 • 04/12/2014

Meslek Tanıtımı ve Mega Projeler Semineri

Kulübümüzün 693. Dönemimizin 11. Toplantısını Çiğli Rotaract Kulübü ile ortak toplantı biçiminde İzmir Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Yard Doç Volkan Çağlar’ ın meslek tanıtımı ve Türkiye’de ki yapılmış ve yapılması planlanan Mega Projelerin olduğu sunumu izlediğimiz bir toplantı gerçekleştirdik.

 • 30/11/2014

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü Nazar Köy İşyeri Gezisi

Dokuzeylül Rotaract Kulübü tarafından Nazar Köy ve boncuk imalathanesine düzenlenen işyeri gezisine 7 üye ve misafirimiz ile katılım gösterdik.

 • 23/11/2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Duvar Boyama)

Bizim Mahalle Projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme’ de bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ nun 110 metre uzunluğundaki çevre güvenlik ve istinat duvarını üyelerimiz, okul müdürü Sn Selcuk Sancar ve okul öğrencileriyle birlikte boyadık. Projemize destek olan Rotaryen Lütfi Demir ve Rotaryen Mahfi İsce’ ye teşekkürü borç biliriz.

 • 22/11/2014

Happy Hour Çiğli Rotaract

Çiğli Rotaract Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştridiğimiz işyeri gezisinin ardından Bostanlı Sir Winston Cafe’ de iki kulüp üyeleriyle happy hour gerçekleştirdik.

 • 22/11/2014

Pet Vet Veteriner Kliniği İşyeri Gezisi

Çiğli Rotaract Kulübü ile ortaklaşa Bostanlı’ da bulunan Pet Vet Veteriner Kliniği’ ne işyeri gezisi gerçekleştirdik. Aşılamadan Ameliyata birçok işlemin yapıldığı veteriner kliniğinde kedi ve köpek muayenelerini ayrıca aşılama işlemlerini yerinde izleme fırsatı bulduk.

 • 20/11/2014

Rotaract Akademi Aikido Eğitimi

Kulübümüzün 692. toplantısında eğitmenlerimiz Ümit Vurgun ile aikido hakkında konuştuk ve toplantı katılımcılarıyla çeşitli savunma teknikleri konusunda bir çalışma gerçekleştirdik.

 • 15/11/2014

Herşey Eğitim İçin/Herşey İçin Eğitim “Rota Oryantiring”

Türkiye Oryantiring Federasyonu, Doruk Oryantiring Kulübü, Yalı Spor, X Body ve Feast destekçiliğinde 15.11.2014 tarihinde İnciraltı Engelliler Merkezi’ nde toplam 45 kişilik katılım ve 9 takımla Oryantiring etkinliğimizi gerçekleştirdik. Birçok basın kuruluşunda yer alan etkinliğimizden elde ettiğimiz geliri ise Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokulu’ nda oluşturulacak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen zenginleştirilmiş tip kütüphane imalatına ayırdık.

 • 11/11/2014

Rotaract ve İdeallerimiz Hakkında Röportaj

Aylık ve haftalık olarak yayınlanan Ege’ de Yaşam Gazetesi’ nde tam sayfa röportajımız yayınlanmıştır. Rotary ve Rotaract’ ı anlattığımız röportaj tanıtımımız açısından fayda sağlamıştır.

 • 07/11/2014

Happy Hour Kordon

Kulüp üyelerimizin neredeyse tamamıyla Kordon Spr Cafe’ de happy hour gerçekleştirdik. Sohbetin gecenin ilerleyen saatlerine kadar ulaştığı gecede bu buluşmaları daha fazla yapmamız gerektiğini anladık.

 • 06/11/2014

Kulübümüzün 691. Toplantısı

Kulübümüzün 06.11.2014 tarihli mutad toplantısında geçmiş dönem başkanlarımızdan ve 2012-2013 dönemi Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreteri olan üyemiz Öznur Ecemiş bizlere ve misafirlerimize Rotary ve Rotaract Ritüelleri sunumu gerçekleştirmiştir.

 • 02/11/2014

Sosyal Sorumluluk Projemiz “Kedi Evi”

Sokak kedilerine yönelik, kış aylarında soğuk ve yağmurdan korunabilmeleri için tamamı geri dönüşümden elde edilmiş olan Foamboard, koli ve güçlendirilmiş koli bantlarıyla bilinen tasarım kedi evlerini kulüp üyelerimizle birlikte imal ederek sokak kedilerinin kullanımına sunduk. Kedi evlerini yerleştirdiğimiz bölgelerdeki gönüllü aileler ise bu evlerin temizliği ve bakımını üstlendiler. Böylelikle projemiz sonucunu edinmiş sokak kedileri birer yuva sahibi olmuştur.

 • 02/11/2014

Messan Soğutma Ltd. Şti. İşyeri Gezisi

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ nde faaliyet gösteren Messan Soğutma Ltd. şti ye işyeri gezisi düzenledik. Soğuk hava depoları ve besin şoklama cihazları hakkında bilgi aldığımız işyeri gezimizde Messan Ltd. nin iş ve işçi güvenliği konusunda ne kadar hassas olduğunu anladık.

 • 02/11/2014

Happy Hour Kahvaltı

Kulüp üyelerimizle birlikte Bostanlı Yasemin Cafe’ de Pazar kahvaltısı konseptiyle happy hour gerçekleştirdik.

 • 01/11/2014

Türk İtalyan Dostluk Konseri

Güzelyalı Rotaract Kulübü tarafından Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde düzenlenen dostluk konserine 4 kişilik katılım gösterdik. İtalyan ve Türk müziğinin bir arada olduğu konserde keyifli dakikalar yaşadık.

 • 29/10/2014

Cumhuriyet Bayramı Resmi Korteji

Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü kutlama etkinlikleri ve resmi kortejine katilim gösterdik. Her sene olduğu gibi Rotary, Rotaract ve Interact Kulüplerinin yoğun katılım sergilediği resmi kortejde Cumhuriyet’ imizin usanmaz koruyucusu olduğumuzu tekrar gösterdik.

 • 23/10/2014

Bafi K9

Kulübümüzün 690. Dönemimizin 8. Toplantısında Hami Kulübümüz Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı’ mız Rtn. Deniz Selen Büktaş’ ı ağırladık. Kendi mesleğini ve Bafi K9 hakkında tanıtan Deniz Büktaş köpeklerle iletişim kurma yöntemleri konusunda da kulübümüzü bilgilendirmiştir.

 • 18/10/2014

Rotary Day Programı Katılımımız

Uluslararası Rotary Başkanımız Gary Huang’ in da bulunduğu Dominik Cumhuriyeti Caddesi’nde düzenlenen Rotary Day programına katilim göstererek tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunduk. Ayrıca Akşam yapılan toplantıda Başkanımız Kulübümüzü temsilen katılım göstermiştir.

 • 17/10/2014

Kardeş Kulübümüz Monfalcone-Grado Rotaract Kulübü ile Online İşyeri Gezisi

İtalya’ da bulunan kardeş kulübümüz Rotaract Club Monfalcone-Grado ile bir ilke imza atarak ustream.tv/twinclub-tv kanalı üzerinden canlı yayında işyeri gezisi gerçekleştirdik. Grappa içkisi’ nin nasıl üretildiği ve üretim şartlarını gördüğümüz Tv programı tadında geçen yayınımızda Nonino Grappa firmasını tanıma fırsatı bulduk. 300 izleyiciye yakın bir sayıya ulaştığımız projemizde Hindistan’ dan Azerbaycan’ a kadar bir çok ülkeden izleyicilerle soru cevap yaptık.

 • 15/10/2014

Nürnberg Rotaract Kulüp Ziyareti

Dönem Sekreterimiz Aydın Yapan, Nurnberg Rotaract Kulübü’ nün mutad toplantısına katılarak gerçekleştireceğimiz ortak projeler konusunda fikir paylaşımında bulunmuştur.

 • 05/10/2014

Selanik Rotaract Kulübü “Find Your Move”

Üyelerimizden Zeynep Arca Selanik’ te Thessaloniki Rotary ve Rotaract kulüplerinin ortak etkinliği olan “Find Your Move” etkinliğine katilim göstererek hem Rotary ve Rotaract’ ı Yunan Halkına tanıtmış hem de toplumlar arası barışın sağlanmasında Rotary Ailesi’ nin katkısını göstermiştir.

 • 02/10/2014

Bölge Rotaract Temsilcisi ve Bölge Ekibi Ziyareti

Kulup asamblemizi Brt’ miz Can Sezici, Kuluplerden Sorumlu Bolge Sekreterimiz Yagmur Lena, Rotary, Rotaract ve Interact İliskilerinden Sorumlu Bolge Sekreterimiz Duygu Akdere, 6. Grup Brt Yardimcimiz Mehmet Simsek, 7. Grup Brt Yardimcimiz Aycan Yalcin ve Sosyal Sorumluluk ve Bolgesel Projeler Koordinatorumuz Ayca Albayrak’ in degerli katilimlariyla gerceklestirdik. Komite Başkanlarımızın sunumları ile toplantımızı tamamladık.

 • 25/09/2014

Rakım Erkutlu İlkokulu Ziyaretimiz

Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi’ ndeki Rakım Erkutlu İlkokulu’ na Denizli Rotaract Kulübü ile ortak kitap bağışına başladık ve okulda Z kütüphane olarak adlandırılan okuma isteğini arttırdığı bilimsel olarak tespit edilmiş olan kütüphaneyi imal ettirip bağışlamayı taahhüt ettik.

 • 18/09/2014

Rotaryen Konuşmacı Konuğumuz ve Rotary Değişim Programı Öğrencileri

Mutad toplantımızda Rtn. Fevzi Tavus’ u konuşmacı konuk olarak mutad toplantımızda ağırlayarak “akran arabuluculuk projesi” ile ilgili konuşmasını dinledik ve Rotary Değişim programı (Rotex) öğrencilerinden Barbara Feijo Riebrio, Maya Hunter ve Julianne Kelly’ i ağırladık ve üçüyle de ayrı ayrı bayrak değişimi yaptık.

 • 15/09/2014

Olumsuz Duyguların ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi

Rotaract Akademi ile Balçova Rotaract Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Olumsuz Duyguların ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi”ne katılım göstererek günlük hayatımızda sakinliğin faydalarını daha iyi anlamayı başardık.

 • 14/09/2014

Üsküp Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimimiz

Üyelerimizden Zeynep Arca Üsküp’te Rotaract Club Skopje Center’ ı ziyaret ederek bayrak değişimi gerçekleştirmiştir. Farklı kültürleri tanıdığıma fırsatı bulduğumuz bu gezide üyemiz Zeynep bizlere Makedonya kültürü ve tarihi hakkında aktarımlarda bulunmuştur.

 • 13/09/2014

Başkanlar ve Komite Başkanları Eğitimi

U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği ve Rotaract Akademi tarafından organize edilen Başkanlar ve komite başkanları eğitim seminerine 6 üyemiz ile katılım gösterdik.

 • 12/09/2014

Cc Meze & Boutique Rotacard İndirim Anlaşması

Cc Meze Boutique ile Rotacard anlaşması imzalayarak çeşitli menülerde ve tüm ürünlerde toplamda %30 a yakın indirim fırsatları elde ettik.İşletme sahibinin Kaan Uluderya olduğu Cc Meze Alsancak Şubesi 1389 sok. No: 14/B adresinde bulunmakta olup ürün çeşitlerine “www.ccmeze.com” adresinden ulaşılabilmektedir.

 • 12/09/2014

KöprüAltı Tattoo & Piercing İşyeri Gezisi

Alsancak’ ta bulunan KöprüAltı Tattoo Piercing’ e işyeri gezisi düzenleyerek dövme tarihi ve yapım teknikleri hakkında bilgi aldık, ardından da gerçek bir dövmenin nasıl yapıldığını makine çeşitlerini ve sanatsal inceliklerini izleyerek öğrendik.

 • 05/09/2014

7. Geleneksel Kuşadası Belediyesi ve Ada Rotaract Streetball Turnuvası

05-06 Eylül 2014 tarihinde Kuşadası Belediyesi ve Ada Rotaract ortak düzenlediği Streetball Turnuvasına takım kurarak katılım sağladık. Kulüp üyelerimizin de sonsuz desteğinin olduğu zorlu geçen turnuvada elenmemize rağmen çok keyifli vakit geçirdik.

 • 04/09/2014

Clave Dans Akademisi ile Salsa

Mutad toplantımızda Clave Dans Akademisi sahibi Oğulcan Aksoy’ u konuşmacı konuk olarak ağırladık ve tango ile salsa danslarının tarihi gelişimleri sunumunu izledikten sonra tüm katılımcılarla birlikte salsa workshop gerçekleştirdik.

 • 03/09/2014

İzmir Enternasyonal Fuarı Stand Ziyaretimiz

İzmir Enternasyonal Fuar’ ında bulunan Rotary standını iki gece üst üste ziyaret ederek bilgilendirme, broşür dağıtma, balon şişirme- dağıtma vs. tanıtım faaliyetlerine katılıda bulunduk.

 • 26/08/2014

Afyon Kocapete’de Ata’ mızın Yoluna Zafer Yürüyüşü

Büyük Taarruzun 92. yıl dönümünde Büyük Taarruz’un ilk emrinin verildiği Afyon Kocatepe’ ye Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kullandığı 15 km lik yolu kullanarak yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüş donanımı ve modern giyime sahip olmamıza rağmen oldukça zorlu geçen yürüyüşte atalarımızın taarruz için ne büyük fedakârlıklarda bulunduklarını yerinde anladık ve hissettik. Biz Rotaractörlerin Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerinin yılmaz takipçileri olduğunu gösterdik.

 • 16/08/2014

Didim Rotaract ile Happy Hour

Didim Rotaract Ailesiyle 16.08.2014 tarihinde Didim D-Marin Yacht Club da 14 üye ve misafirimizin katılımıyla ortaklaşa happy hour gerçekleştirdik. Oldukça keyifli zaman geçirdiğimiz gecede iki kulüp arasındaki bağları kuvvetlendirdik. Ev sahipliği için Didim Rotaract Kulübü’ ne teşekkür ederiz.

 • 13/08/2014

Afet Barınak Paketi Tanıtımı

Karşıyaka Vapur İskelesi karşısında kurulan çadırımıza ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlara broşür dağıtımı ve sözlü bilgilendirme yaparak afet barınak paketi tanıtımını gerçekleştirdik.

 • 10/08/2014

Bizim Köy Ziyaretimiz

Seferihisar Düzce Köyü’ ne ihtiyaç tespiti için ziyarette bulunduk. Bulunduğumuz ziyaret esnasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarının köyde faaliyet gerçekleştirdiğini gördük. Bu nedenle geçmişten gelen hizmetlerimizin sürmesi için gerekli planlarımızı yaptık.

 • 06/08/2014

Kulübümüzün 658. Toplantısı

Kulübümüzün 685. Toplantısında Romanya’ da yaşayan üyemiz Utku Kuzu’ nun çalıştığı fabrika ve yaşadığı bölgeyi anlatan sunumunu izledik.

 • 19/07/2014

Geleneksel Yat Partisi

Alsancak Rotaract Kulübümüzü 12. sini gerçekleştirdiği yat partisinde yalnız bırakmadık. 27 kişilik yüksek bir katılım sağladığımız etkinlikte diğer kulüpler ile dostluklarımızı pekiştirdik.

 • 18/07/2014

Bugün 1 Saat Yarın 1 Hayat

Denizli Rotary Kulübü önderliğinde gerçekleştirilecek kolon ve meme kanseri erken tanı bilinçlendirme projesi tanıtım ve eğitim etkinliğine kulübümüzün 4 üyesi ile birlikte katılım gösterdik. Eğitim safhasında Denizli Rotaract Kulübü ile birlikte projenin İzmir koordinasyonu için bilgi paylaşımında bulunduk ve tanıtım çalışmalarına başladık.

 • 16/07/2014

Geleneksel Ramazan Paketi Dağıtımımız

Birincisinin kulübümüzün kurulduğu yıllarda yapılan ve her yıl ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz ramazan paketi dağıtımını bu sene Karabağlar ilçesine bağlı Cennetçeşme ve Eskiizmir çevresinde bulunan “Karabağlar Gönüllüleri” topluluğu ile ortaklaşa tespit ettiğimiz 35 haneye gerçekleştirdik. Koordineli olarak dağıttığımız; gündüz 15, iftar saatinde ise 20 paket ile bölgede Rotary ve Rotaract’ ı tanıttık, vatandaşlarımızın iftar sofralarında kulüplerimizin yaptıklarını anlattık.

 • 14/07/2014

Dönemimizin ilk Happyhour’ını gerçekleştirdik

Alsancak Melanie Kafede yoğun bir katılımla dönemimizin ilk happyhour’ını gerçekleştirdik.

 • 14/07/2014

“Oyun Gecesi” Temalı Ocakbaşımız

Dönemimizin ilk ocakbaşısını Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Rtc. Fatmagül Öztoprak’ ın ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Ramazan ayı olması sebebiyle bir iftar sofrasında gerçekleşen ocakbaşımızda twinclub üyemiz Rtc. Andrea Fonda’ yı ağırlayarak Türk Mutfağı hakkında eşsiz örnekler sergiledik. Ocakbaşımızda oynadığımız tabu, monopoly vs. oyunlarla temamızı gerçekleştirerek bu keyifli geceyi sonlandırdık.

 • 12/07/2014

Bostanlı Rotary Basın Toplantısına Katıldık

Bostanlı Rotary Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Hilton Otel’de gerçekleşen, bölgedeki Kulüplerin dönem hedeflerinin sunumlarını yaptıkları basın toplantısına katılım gösterdik.

 • 12/07/2014

Dönemin İlk İşyeri Gezisi “Müziğin Lezzeti”

2014-2015 döneminin ilk işyeri gezisini 12.07.2014 tarihinde “Resital Sanat Merkezi” ve “Muffincim” e gerçekleştirdik. Resital Sanat Merkezi’ nde perküsyon eğitmeni hocalarımız eşliğinde bateriden tuba ya çeşitli vurmalı çalgılarla bir çok ritim üzerine çalışma gerçekleştirdik ve tüm katılımcı dostlarımıza bateri çalma deneyimini yaşattık. Resital Sanat Merkezi’ nin ardından “Muffincim” adlı iki girişimci bayanın açmış olduğu muffin ve pasta mekanına geçtik. Bizlere ikram edilen muffinleri tattıktan sonra muffin yapımı hakkında bilgi aldık ve toplam 3 saat süren işyeri gezilerimizi sonlandırdık.

 • 08/07/2014

Hami Kulüp Toplantımıza Katıldık

Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübümüzün toplantısına katılım göstererek dönem içerisinde planladığımız proje ve etkinliklerimiz hakkında bilgilendirme gerçekleştirdik. Hami kulübümüzden destek sözü aldığımız toplantımızda Rotaryenlerimiz ramazan paketi projemiz için bağışta bulunarak bizlere desteklerini gösterdiler.

 • 05/07/2014

Anıtkabir Ziyaretimiz

Her dönem olduğu gibi bu dönemin ilk günlerinde Anıtkabir’ e ziyarette bulunarak Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlılığımızı gösterdik. Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarına saygı ve şükranlarımızı sunduğumuz ziyaretimize kulübümüz üç üyesi ve bir misafirinin yanı sıra İzmir Rotary Kulübü üyesi Rtn. Deniz Selen Büktaş katılım göstermiştir.

 • 03/07/2014

Devir Teslim

Rtc. Utku Turan başkanlık görevini dönemini geride bırakan Rtc. Cem Günalp’ten devraldı. İzmir Rotary Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve 2440. Bölge Rotaract Temsilcisi Can Sezici’ nin yanı sıra bölge görevlilerinin de katıldığı törende 2013-2014 yönetim kurulu üyelerine plaket takdimi yapıldı.