2016-2017 Dönemi

 • 17/06/2017

Ramazan Paketi

17 Haziran tarihinde Bizim Mahalle projesi kapsamında yılladır çalışma yaptığımız Cennetçeşme de bulunan ihtiyaç sahibi 50 aileye Ramazan paketi yardımında bulunduk.

 • 21/05/2017

23. Rotaract Konferansı

23. Rotaract Konferansını; En Yaratıcı Rotaract Projesi Ödülü ‘Sürpriz Sabunlar’, En İyi Bilişim Hizmetleri Komitesi Ödülü ‘Dijital Kütüphane’, En iyi Uluslararası Hizmetler Projesi ödülü ‘Bu Çantada paylaşım var’, En İyi Grup Projesi Ödülü ‘Mum Atölyesi’, Brt Özel Ödülü ve Toplum Hizmetleri komite başkanımız Ozan Karakaya’ nın başkanlığını yürüttüğü Potaract, En iyi Hobi Grubu Ödülünü alarak 6 ödülle tamamladık. İzmir Rotaract Kulübü ayrıcalıktır. Her bir ödülü ince ince işleyen bütün üyelerimize teşekkür ederiz.

 • 23/04/2017

Kompozisyon Yarışması

Barış Konulu Kompozisyon yarışmamızda ilk 3’e giren öğrencileri 23 Nisan tarihinde sinemaya götürdük. İlk 3’e giren öğrencileri tekrardan tebrik ederiz

 • 23/04/2017

Atatürk’ ü Anlamak

Atatürk’ü Anlamak’ Projemiz kapsamında Bizim Mahallemizdeki Rakım Erkutlu İlkokulundaki 23 Nisan kutlamalarına katıldık. Aynı zamanda okula yaptırmış olduğumuz Dijital Kütüphanemizi ziyaret ettik, eksikleriniz giderdik..

 • 22/04/2017

Etki Yaratma ve Müşteri Tiplerine Göre Satış Eğitimi

22 Nisan tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Etki Yaratma ve Müşteri Tiplerine Göre Satış Eğitimimizi gerçekleştirdik. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.
.

 • 21/04/2017

81 İlde Okutuyoruz

81 ilde okutuyoruz projemizin 4. Ve SON gönderimini 21 Nisan tarihinde gerçekleştirdik. Son turumuzda Bilecik, Gümüşhane, Erzincan, Isparta, Çankırı, Osmaniye, Eskişehir, Rize, Düzce, Yalova, Karabük, Kırklareli, Burdur, Sakarya, Niğde, Bartın, Yozgat, Tunceli, Kilis, Adıyaman ve Çanakkale olmak üzere 22 ile daha göndererek 81 ili tamamladık.
“Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymeti olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk biz gençlere, toplumsal hayatımızdaki ve mesleki hayatımızdaki sonsuz çalışma inancını ve isteğini aşılayacak bu ve bunun gibi bir çok söz söyledi. Bunları söylerken hep ileriye baktı. Hep hayal kurdu. Gelecek nesillerinin hayalini. Ve asla inanmaktan vazgeçmedi.Biz İzmir Rotaract Kulübü olarak büyük bir hayal kurduk. “81 İlde Okutuyoruz” dedik. Bize hayal kurmayı öğreten, dünyayı değiştirebileceğimize inandıran kitapları bütün Türkiye’deki çocuklara ulaştırabiliriz dedik ve inandık! İçimizdeki şevkle, önümüze zorluklar çıksa dahi vazgeçmedik ve inancımız, bize inananları da yolumuza ortak etti. Tam 1258 kitapla 81 İlde Okuttuk! Bütün illerimize kitap gönderilerimizi tamamladığımız bu süreçte, kitaplarıyla ve paylaşımlarıyla projemizin heyecanına ortak olan özellikle kitaplarımızın büyük çoğunluğunu bağışlayıp bizi yalnız bırakmayan Yıldız KARAKAYA’ya, ayraçlarımız için bize sponsorluk sağlayan AYSAN Bilişim’e ve projede emeği gecen herkese ayrıca bizlerle iletişime geçen, destekleyen bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 • 18/04/2017

Oyuncaklı Sabun

18 Nisan tarihinde İzmir, Karşıyaka ve Çiğli Rotaract Kulübü olarak Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu’na yaptığımız içi oyuncaklı sabunlarımızı bağışladık. Aynı zamanda Üyemiz Cansu Çine anaokulundaki öğrencilere hijyen eğitimi vermiştir.

 • 18/04/2017

Ortak Toplantı Katılımımız

18 Nisan tarihinde Buca Rotaract Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen ortak toplantıya katılım gösterdik.

 • 15/04/2017

Turanss Ocakbaşı

15 Nisan tarihinde Geçmiş Dönem Başkanlarımız Utku Turan ve Öznur Ecemiş Turan’ın evinde ‘Çiğ Köfte Konsepti’ ile ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

 • 14/04/2017

Bu Çantada Paylaşım Var

14 Nisan tarihinde ‘Bu Çantada Paylaşım Var’ Projemizin ikinci ayağında Denizli Pamukkale Gölemezli İlkokuluna Memmingen Rotaract Kulübüyle ortak yapmış olduğumuz projemizin Almanya’dan gelen çantaların içine Flüt, kalemkutu, pergel seti, defterler, Türkçe Sözlük, kalem seti, boyama kitabı ve kalemleri koyup 40 adet çantayı hediye ettik. Aynı zamanda anaokuluna da eğitici oyuncak hediye ettik.

 • 07/04/2017

81 İlde Okutuyoruz

7 Nisan tarihinde ’81 ilde okutuyoruz’ projemizin 3. Tur gönderimini tamamladık. Bu turda Kırşehir, Kütahya, Artvin, Ordu, Antalya, Kahramanmaraş, Ardahan, Batman, Amasya, Zonguldak, Trabzon, Adana, Bingöl, Giresun, Manisa, Bayburt, Hatay ve Konya illerine kitaplarımızı gönderdik.

 • 02/04/2017

RotaTrekking 6

2 Nisan Pazar günü geleneksel etkinliğimiz Rotatrekking’i 64 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Başta en yüksek katılımı gösteren Göztepe Rotaract Kulübü ve Alsancak Rotaract Kulübü olmak üzere katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz Rotatrekking 7’de görüşmek üzere.

 • 01/04/2017

Mum Atölyesi

1 Nisan tarihinde 6.Grup (Buca, Dokuz Eylül, Güzelyalı, Efes ve İzmir Rotaract Kulüpleri) olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Mum Atölyesi’ Projesi için Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde çalışmalara başladık. Projemizin her aşamasında yanımızda olan 6. Grup BRT yardımcımız Hasan Güler’e teşekkür ederiz.

 • 31/03/2017

Kök Hücre Bağışı Bilgilendirme Semineri

31 Mart tarihinde Ege Üniversitesinde Kök Hücre Bağışı Bilgilendirme Semineri verdik. Başta semineri veren Kök hücre bagışçısı kazanım uzmanı Burak Kemal Tarhan olmak üzere hiçbir etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan Rtn. Fevzi Tavus’a ve katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

 • 14/03/2017

Rotaract Haftası kapsamında Çalıkuşu Rotary Kulübünü Ziyaret Ettik.

14 Mart tarihinde Rotaract Haftası kapsamında Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü’nün toplantısına katıldık. Gelecek Dönem Başkanımız Ayşe Orçun kulübümüz ve projelerimizi anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Aynı zamanda sunumunda Rotaract ve hobi grupları hakkında bilgi verdik.

 • 14/03/2017

“Oyuncaklı Sabun” Projemiz

14 Mart tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ve Karşıyaka Rotaract Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz ‘Oyuncaklı Sabun’ Projemizin yapım aşamasını tamamladık. Çocuklara hijyen bilincini aşılayabilmek için sabunların içine oyuncaklar yerleştirdik. Sabunlar tüketildiğinde hem hijyen konusunda bilinçlenmiş olacaklar hem de en sonunda oyuncaklara ulaşıp eğlenirken öğrenecekler. Hem öğretici hem de eğlenceli projemizin sabunlarını 3 kulüp ortaklığında belirlenen anaokulundaki çocuklara hediye edeceğiz.

 • 03/03/2017

81 İlde Okutuyoruz

3 Mart tarihinde ’81 İlde okutuyoruz’ projemizin ilk bölümünü gerçekleştirdik. Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Hakkari, Samsun, Şanlıurfa, Mersin, Aksaray, Muş, Kars, Bursa ve İstanbul’da iletişime geçtiğimiz köy okullarına kitaplarını gönderdik.

 • 03/03/2017

Candle Party

3 Mart günü 6. grup kulüpleri olarak Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz ’Geleceği aydınlatıyoruz!’ Projemiz için bir mum da siz yakın dedik ve 181 kişinin katılımıyla Candle Party’imizi gerçekleştirdik.

 • 02/03/2017

Benim İşim, Benim Hobim

2 Mart tarihinde Dönemimizin 17. Kulübümüzün 746. Toplantısında, Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Murat Kocabay ”Maket Yapımı” konulu Benim İşim Benim Hobim sunumunu gerçekleştirmiştir.

 • 23/02/2017

Dijital Kütüphane

İlk defa bir Rotaract kulübünün Rotary Vakfından bölgesel teşvik desteği almaya hak kazandığı ve partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübüyle birlikte gerçekleştirdiğimiz DİJİTAL KÜTÜPHANE projemizin son ayağını 23 Şubat tarihinde tamamladık. İlk olarak e-book okuyucu aramakla başlayan yolculuğumuzu e-kitaplar takip etti. Daha sonra Partner Kulübümüz İzmir Rotary Kulübü’nün desteği ile ölçülerimiz alındı ve mobilya siparişlerimiz verildi. Çocukların çalışabilmesine uygun olarak tasarlanan masaların ve kitaplıkların montajı gerçekleştirildi. Ardından içleri çocuk kitaplarıyla dolu e-booklarımızın kurulumunu yaptık.

 • 22/02/2017

Rotary Bestemiz Rotary Senfoni Orkestrası Tarafından Çalındı.

Rotary Vakfı 100.Yıl Kuruluş Yıldönümü &’Çocuk Felcine Son’ Sosyal Sorumluluk Projesi Konseri’nde Misafirlerimizden Yusuf Çelik tarafından bestelenen Dönemimiz Projelerinden Rotary Anthem Senfoni Orkestrası tarafından çalınmıştır.

 • 16/02/2017

Vestel City İşyeri Gezisi

16 Şubat tarihinde Ege Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü ile birlikte Vestel City’e işyeri gezisi gerçekleştirdik.

 • 15/02/2017

Ahmet Aslaner’e Meslek Hizmet Ödülü

Dönemimizin 16. Kulübümüzün 767. toplantısını Kaya Prestige Otel’inde gerçekleştirdik. Toplantımızda Ahmet Aslaner’e Meslek Hizmet Ödülü verdik. Kendisinin iş hayatında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ederiz.
 

 • 15/02/2017

Twin Club anlaşmamızı imzaladık.

Memmingen Rotaract Kulübü ile Twin Club anlaşmasını imzaladık.

 • 14/02/2017

Denizli Rotaract Kulübü ile Oyuncak Bağışımız

14 Şubat tarihinde Denizli Rotaract Kulübüyle birlikte Çocuk Esirgeme Kurumu ve Çocuk Yuvasına oyuncak bağışımızı gerçekleştirdik.

 • 11/02/2017

Dijital Kütüphane Projemizin tasarımını tamamladık.

11 Şubat’ta Dijital Kütüphane Projemizin tasarımını tamamladık. Aynı zamanda e-booklarımız elimize ulaştı. Her geçen gün Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış sanal kitap hazinemizi arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dijital Kütüphanemizin mobilyalarının hazırlanması için Mimarımız ve Ustamızla gerekli ölçülerin alınmasını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz.

 • 04/02/2017

Hayat Sevince Güzel Ocakbaşı

4 Şubat tarihinde misafir üyemiz Cansu Çine’nin evinde ‘Hayat Sevince Güzel’ konseptiyle ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

 • 28/01/2017

2. Üye Adaptasyon Programı

28 Ocak tarihinde Mavişehir Rotaract Kulübünün düzenlemiş olduğu üye adaptasyon programına 5 misafir üyemiz katılım göstermiştir.

 • 28/01/2017

Eğitmen Eğitimi’ne katıldık

28 Ocak tarihinde Rotaract Akademi tarafından düzenlenen ‘Eğitmen Eğitimi’ne üyemiz Melis Uzşen katılım göstermiştir.

 • 27/01/2017

6.Grup Kulüpleri Ortak Ocakbaşı

27 Ocak tarihinde 6. grup Kulüpleri olarak ortak ocakbaşı gerçekleştirdik. Yaklaşık 65 kişilik bir katılım ile Gerçekleştirdiğimiz ocak başında çok keyifli ve 6. Grup kulüplerinin bir arada olduğu çok güzel bir akşam geçirdik.

 • 26/01/2017

İzmir Rotaract Kulübü Rotary İçin Hazırladığı Besteyi Beğenilerinize Gururla Sunar

26 Ocak tarihinde Uzun Uğraşılar sonucunda, Misafir Üyemiz Karşıyaka Oda Orkestrası Grup Şefi Yusuf Çelik ‘in emekleri ile hazırladığımız öncelikle 2440. Bölgemize ve Tüm Rotary camiasına armağanımız olan Rotary Bestesini Gururla Youtube’ dan yayınladık. Yayınlamış olduğumuz bestemizi aynı zamanda online satış platformlarında satarak elde edilecek gelir ile Çocuk Felci fonuna sürekli olarak bağışta bulunacağız.  https://www.youtube.com/watch?v=XbdFXmakGXQ

 • 19/01/2017

Rotary ve Rotaract Ritüelleri Sunumunu

19 Ocak tarihinde Kulübümüzün 743. Dönemimizin 14. Toplantısında 6. Grup Brt Yardımcımız Hasan Güler bizler-leydi ve Rotary ve Rotaract Rituelleri Sunumunu gerçekleştirdi. Öncelikle 6. Grup Brt Yardımcımız Hasan Güler’e olmak üzere katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

 • 15/01/2017

RotaBull 2 Dart Turnuvası

15 Ocak tarihinde bu yıl ikicisini düzenlediğimiz Rotabull Dart Turnuvasını 58 kişilik bir katılımla gerçekleştirdik. Bizlerle birlikte olan tüm Başkanlarımıza ve Kulüp üye ve Misafirlerine iyi ve stresten uzak bir pazar günü geçtiğini umar, teşekkür ederiz.

 • 29/12/2016

Happy Hours

27 ve 29 Aralık tarihlerinde iki happy hour gerçekleştirdik.

 • 22/12/2016

İki Geçmiş Dönem Başkanımız Artık Rotaryen

22 Aralık tarihindeki Efes Rotary’nin mutad toplantısında iki geçmiş dönem başkanımız Utku Turan ve Öznur Ecemiş Turan’ın üye kabul töreni gerçekleşti. Törene Asbaşkanımız Kerem Küçükvural ve misafir üyemiz Sernur Ecemiş katılım gösterdiler. Kendilerini tebrik ediyoruz. İzmir Rotaract Ailesi olarak her zaman yanlarındayız.

 • 18/12/2016

Kadın İsterse

18 Aralık tarihinde geçmiş dönemde başladığımız ve hala devam etmekte olan ’Kadın İsterse’ projemiz kapsamında ’Bizim Mahallemiz’ de oturan ev hanımlarının ürettikleri Kokulu taşların satışını İzmir Gelişim Koleji’nde düzenlenen Yılbaşı kermesinde gerçekleştirdik.

 • 15/12/2016

EBSO Başkanı Sn. Ender YORGANCILAR’ a Meslek Hizmetleri Ödülü’ nü Verdik.

15 Aralık 2016 tarihinde dönemimizin 12. Kulübümüzün 741. Toplantısında, EBSO Başkanı ve TOBB Başkan yardımcısı Sn. Ender Yorgancılara bu seneki Meslek Hizmetleri ödülümüzü takdim ettik. Kendisi aynı zamanda bizlere tavsiye niteliğinde çok faydalı olabilecek bir sunum da gerçekleştirmiştir.

 • 13/12/2016

Fanzin Workshop

13 Aralık 2016 tarihinde Rotaract Akademi ile birlikte ’ Fanzin Workshop’ muzu gerçekteştirdik. Fanzin eğitmenimiz Efe ELMASTAŞ’a teşekkür ederiz.

 • 26/11/2016

İzmir, Maçka, Dokuzeylül Rotaract ve İnteract Kulüpleri ile Kıyı Temizliği ve Kermes

26 Kasım tarihinde Mutlu yarınlar için bugünden başlayalım projesi kapsamında , Maçka Rotaract Kulübü önderliğinde DokuzEylül Rotaract ve Dokuzeylül İnteract kulübü işbirliği ile tarihinde Bostanlı Sahil’de kıyı temizliği ve kermes gerçekleştirildi. Bostanlı sahilin çöplerden arındırdığımız bu güzel günde İzmirli Sanatçılarımız Mikrop Hikmet ve Ersin’in de desteklediği bu çok ayaklı projede, düzenlenen kermesten elde edilen gelirle ve 7 farklı ülkeden Rotaract Kulüplerinin de gerçekleştireceği bu etkinliklerin sonucunda kıyı temizliği ile ilgili çizgi film hazırlanarak 10.000 e aşkın çocuğa ulaşılması hedeflenmektedir.

 • 20/11/2016

TURK2015 Katılımı

20-22 Kasım 2015 tarihleri arasında Kuşadası Richmond Otel’de Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen TURK2015 organizasyonuna 10 kişi katılım sağladık.

 • 19/11/2016

Rengim Gökmen ile Röportaj Gerçekleştirdik

19 Kasım tarihinde Bilişim Hizmetleri Komite üyemiz Cansu Çine Orkestra Şefi Prof. Dr. Rengim Gökmen ile röportaj gerçekleştirmiştir. Bize vaktini ayırdığı için ve bu keyifli aynı zamanda da samimi sohbet için Rengim Bey’e çok teşekkür ederiz.

 • 18/11/2016

TURK Gaziantep

18-20 Kasım tarihleri arasında Gaziantep İpekyolu Rotaract Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Ulusal Rotaract Konferansı’ na katılım gösterdik.

 • 17/11/2016

İzmir- Çiğli Rotaract ortak toplantısı ve Benim İşim Benim Hobim Sunumu

17 Kasım tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ile ortak toplantı gerçekleştirdik. Ortak projelerimizi konuştuğumuz bu toplantımızda misafir üyemiz Cansu Çine ‘Benim İşim Benim Hobim’ de “Arp ve Arp Sanatçılığı” isimli sunumunu gerçekleştirmiştir.

 • 14/11/2016

SushiCo ‘ya İşyeri gezisi

14 Kasım tarihinde Bostanlı’da bulunan SushiCo Uzakdoğu Restorantına işyeri gezisi düzenledik. Herkesin verdiği yemek siparişinde aşçılarla birlikte kendi yemeğini yaptığı organizasyonumuza katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
 

 • 12/11/2016

“Midyeli Ocakbaşı” Konseptli Ocakbaşımız

12 Kasım tarihinde Toplum Hizmetleri Komite Başkanımız Ozan Karakaya’nın evinde ‘Midyeli Ocakbaşı’ konseptiyle ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

 • 11/11/2016

Bir Flüt Bir Mektup

6. Grup Rotaract Kulüpleri olarak ortak gerçekleştirdiğimiz “Bir Flüt Bir Mektup” projemizin ilk aşaması olarak Mardin Kızıltepe Eşme mahallesinde bulunan Eşme Ortaokulu’na 200 adet flüt ulaştırılmıştır. İkinci aşama olarak üyeler tarafından yazılan mektuplar okula gönderilerek okuldaki çocuklar ile mektup arkadaşlıkları kurulmasına yönelik çalışmalar ile proje devam ettirilecektir.

 • 09/11/2016

CocaCola Fabrikasına İşyeri gezisi

9 Kasım tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ve Dokuz Eylül İşletme Kulübüyle birlikte Coca-Cola Fabrikası’na işyeri gezisi düzenledik. Bütün katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 • 03/11/2016

Brt ziyaretimizi gerçekleştirdik.

3 Kasım tarihinde Değerli Bölge Görevlilerimizin katılımıyla BRT ziyaretimizi gerçekleştirdik. Başta Değerli Bölge Rotaract Başkanımız Berkay Kiper olmak üzere, bizimle birlikte olan bütün Bölge Görevlilerimize, üyelerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

 • 29/10/2016

Cumhuriyet Korteji

29 Ekim tarihinde Cumhuriyet Kortejinde yerimizi aldık ve bayramımızı coşkuyla kutladık.

 • 29/10/2016

Okulumuza Bayraklarını Teslim ettik

29 Ekim tarihinde ‘Atatürk’ü Anlamak’ projemizin 2. Ayağında Bizim mahalle kapsamındaki okulumuz ‘Rakım Erkutlu İlkokulu’nun eksiklerinden biri olan Büyük Atatürk ve Türk Bayrağı’nı okulumuza 29 Ekim günü Bayram töreninde Teslim ettik ve okulumuzun törenine katıldık. Aynı zamanda okul ile ilgili süre gelen projelerimiz hakkında Müdür Yardımcısı ile görüştük.

 • 23/10/2016

PokemonGo Konseptli RotaOryantring etkinliğimiz

23 Ekim tarihinde 54 kişilik katılımla Rotaoryantiring III ‘ Pokemon Go’ konseptli etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu senenin Rotaoryantiring şampiyonu Efes Rotaract Kulübü oldu Kendilerini tekrardan tebrik ederiz. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

 • 19/10/2016

Rotaract Akademi işbirliği ile ‘Tai Chi Chuan’ Eğitimimiz

19 Ekim tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile ‘Tai Chi Chuan’ Eğitimimizi gerçekleştirdik. Tai Chi hocamız Emel Tokuyan’ın çok keyifli sunumunda Tai Chi Felsefesini öğrenerek, Çeşitli hareketler yaptık.

 • 18/10/2016

Rotaract Talk’da 3 Üyemiz Sunumlarını Yaptı.

18 Ekim tarihinde düzenlenen ‘Rotaract Talks’da üyelerimizden Tansu Çokgezer, Kadir Orak ve Ece Sarıyar sunumlarını gerçekleştirdiler.

 • 13/10/2016

Okulumuzda Barış Konulu Kompozisyon Yarışması Düzenledik

13 Ekim tarihinde Cennet Çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okulunda dördüncü sınıf öğrencilerine Barış konulu kompozisyon yarışması düzenledik. En iyi kompozisyonu yazan üç öğrenciyi öğlen yemeğine ve Sinemaya götürüyoruz.

 • 13/10/2016

Okulumuzda Hijyen Eğitimi Gerçekleştirdik

13 Ekim tarihinde Cennet Çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okuluna üyemiz Murat Kocabay öğrencilere Hijyen Eğitimi vermiştir.

 • 13/10/2016

Okulumuzda Meslek Tanıtımı Gerçekleştirdik

13 Ekim tarihinde Bizim Mahalle kapsamında Cennet çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okuluna üyelerimiz. tarafında Meslek Tanıtımı gerçekleştirdik. İlkokul seviyesindeki öğrencilere farklı meslekler tanıtarak onların ileride yapmak istedikleri meslekleri karar vermeleri için onlara ışık olduk.

 • 06/10/2016

REM Atina’ ya Hem Katıldık, Hem de Görev Aldık

6-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen REM Athens’a Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Murat Kocabay ve Üyemiz Zeynep Arca katılım göstermiştir. Aynı zamanda orada yaşayan Üyemiz Zeynep Arca Kayıt masasında da görev alarak organize eden Rotaract Kulübüne’de destekte bulunmuştur.

 • 06/10/2016

İşim Gönüllü Olmak Konulu Benim İşim Benim Hobim Sunumu

6 Ekim tarihinde Kulübümüzün 736. Dönemimizin 7. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda üyemiz Kadir Orak ‘Benim İşim Benim Hobim’de Benim İşim Gönüllü Olmak konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

 • 04/10/2016

Benevento Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Gerçekleştirdik

4 Ekim tarihinde aday üyemiz Merve Pelin Öksüz İtalya’ da bulunan Benevento Rotaract Kulübü ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir.
 

 • 02/10/2016

Benevento Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Gerçekleştirdik

2 Ekim tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Çiğli Rotaract Kulubü olarak ‘Yaza Elveda Dostluğa Merhaba’ konsepti ile Geçmiş Dönem Başkanımız Kaan Uluderya ve Çiğli Rotaract Kulübü dönem başkanı Emrah Aksoy ev sahipliğinde ilk ortak ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

 • 27/09/2016

İzmir Rotary Kulüp Asamblesinde Sunumumuzu Gerçekleştirdik

27 Eylül tarihinde partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübünün Kulüp Asamblesine İzmir Rotaract Kulübü Başkanımız Aydın Yapan yapılan ve yapılması planlanan projelerimizin ve dönem hedeflerimizin olduğu Sunumunu gerçekleştirmiştir. Toplantıda aynı zamanda Yk ve Komite başkanlarımızdan da katılım olmuştur.

 • 24/09/2016

Yk ve Komite Başkanları Eğitimimizi Tamamladık

24 Eylül tarihinde U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından düzenlene Yk ve Komite Başkanları eğitimimizi tamamladık.

 • 20/09/2016

Çovak’ta Eğitim Düzenledik

20 Eylül tarihinde, Ege Rotaract Kulübü tarafından Çovak’ta verilmesi programlanan dersler kapsamında misafir üyemiz Cansu Çine müzik dersi vermiştir.

 • 08/09/2016

Memingen Rotaract Kulübü’nün Bizleri Ziyareti

8 Eylül tarihli toplantımızda Almanya Memingen Rotaract Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Berna Sepetoğlu bizleri ziyaret ederek. Karşılıklı yapacağımız projemiz hakkında bize hazırlamış olduğu sunumu göstermiştir. Kendisi ile dönem içerisinde birçok ortak proje yapacağız.

 • 29/08/2016

Happy Hour

Biri 29 Ağustos tarihinde diğeri ise 31 Ağustos tarihinde olmak üzere iki adet happy hour gerçekleştirdik.

 • 23/08/2016

Mutad Toplantımız

23 Ağustos tarihli  Dönemimizin 4. Kulübümüzün 733. toplantısınında Bostanlı Interact Kulübü Sekreteri Arda Aybertürk bizimle birlikteydi. Beraber gerçekleştirebileceğimiz projeler hakkında konuştuk

 • 20/08/2016

Dönemimizin İlk Ocak Başını Gerçekleştirdik

20 Ağustos tarihinde mangal konsepti ile Asbaşkanımız Kerem Küçükvural’ ın evinde ocakbaşı yaptık. Bizi ağırladığı için kendisine teşekkür ederiz.

 • 20/08/2016

Glyfada Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Yaptık

20 Ağustos tarihinde Geçmiş dönem başkanımız Duygu Ersin Glyfada Rotaract Kulübü ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir.

 • 20/08/2016

İşitme engelliler ve Bölgedeki Kulüplerimizle Atatürk Müzesine Kültür Sanat Gezisi Düzenledik

20 Ağustos tarihinde İzmir Rotaract Kulübü olarak ‘Atatürk’ü Anlamak’ isimli projemizin ilk ayağını tamamladık. Projemiz kapsamında işitme engelli bireyler ve İşaret Dili Çevirmenleri ve Eğiticileri Derneği ile birlikte Atatürk Müzesi’ne kültür sanat gezisi düzenledik. Üyelerimiz tarafından Atatürk’ün hayatı, Cumhuriyetimizin ilk yılları, İzmir iktisat kongresi Ve Atatürk’ün silah arkadaşları hakkında bilgi verildi. İşaret dili çevirmenimiz sayesinde verilen bilgiler işitme engelli arkadaşlarımıza aktarıldı.

 • 15/08/2016

Bizim Mahallemizde Okulumuzu Ziyaret Ettik

Bizim mahallemizde yer alan Rakım Erkutlu İlköğretim Okuluna geçmiş yıllarda yaptığımız Z Tipi Kütüphanemize kitap bağışında yaptık. Aynı zamanda okulu gezip ihtiyaçlarını belirledik. Gerçekleştirdiğimiz projeleri geliştirmek ve gerçekleştirmeyi planladığımız projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunduk.

 • 15/08/2016

6. Grup Kulüpleri Ortak İş Yeri Gezisi

6. Grup Kulüpleri olarak Türk Tuborg Anonim Şirketi’ne iş yeri gezisi düzenledik. Ürünlerin tarihçesi ve ürünler hakkında bilgi aldık ardından bütün departmanları gezerek geziyi sonlandırdık.

 • 13/08/2016

Wilson Hastalığına Farkındalık Yaratmak için Broşür Dağıttık.

Wilson Hastalığı konusunda farkındalık yaratmak için bastırdığımız afişlerimizi dağıttık. Afiş dağıtımı yaparken hastalık konusunda sözlü bilgilendirme yaptık. Wilson Hastalığının detayları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://www.facebook.com/Wilsonfarkindaligi

 • 11/08/2016

Konuşmacı Konuğumuz Yusuf Çelik

Kulübümüzün 732. Dönemimizin 3. toplantısında konuşmacı konuğumuz Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Viyolonsel Grup Şefi Yusuf Çelik ‘Viyolonsel ve Bestecilik’ isimli sunumunu gerçekleştirmiştir.

 • 01/08/2016

Casablanca Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Yaptık

HEM Casablanca Rotaract Kulübü Asbaşkanı Mohamed Amine Miri İzmir’i ziyaret etti ve kendisi ile buluşarak bayrak değişimi gerçekleştirdik.

 • 31/07/2016

Atina Glyfada Rotaract Kulübü ile Happy Hour Gerçekleştirdik

Üyelerimizden Zeynep Arca Atina Glyfada Rotaract kulübü ile happy hour düzenledi aynı zamanda dönem içinde ortak yapacağımız projeler konuşuldu.