2017-2018 Dönemi

 • 28/06/2018

Devir Teslim Törenimiz

İzmir Rotaract Kulübünde yine bir devir gelecek başkanına teslim edildi! 
Anemon Ege Sağlık Otel’de gerçekleştirdiğimiz devir teslim törenimizde bizleri yalnız bırakmayan Rotaryen büyüklerimize ve tüm Rotaract dostlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Ayşe Çetinkaya Orçun başkanımıza bu fark yarattığı dönem için kendisini tebrik eder Kerem Küçükvural’a ilham kaynağı olacağı,başarılı bir dönem dileriz! 

 • 26/06/2018

İzmir Rotary Kulübü Devir Teslim Töreni

Hami kulübümüz olan İzmir Rotary’nin devir teslim töreninde Rotaryen büyüklerimizle birlikte olmaktan büyük keyif aldık. Her zaman desteklerini bizden esirgemeyen,her projemizde arkamızda olan İzmir Rotary kulübünün fark yaratan başkanı değerli Rtn.İra Özkesen’i tebrik eder, değerli Rtn. Aron Depas’a ilham kaynağı olacağı bir dönem dileriz!

 • 09/06/2018

Ramazan Kolisi

Geleneksel Ramazan Kolisi projesi için bizim mahallemiz olan Cennetçeşme’de ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunduk.

 • 27/05/2018

24. Rotaract Konferansı

25-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Rotaract 2440. Bölge Konferansında bir dönem boyunca yaptığımız çalışmalar ve dostluğumuz neticesinde İzmir Rotaract Kulübümüz, ‘En İyi Toplum Hizmetleri Projesi Ödülü’, ‘En İyi Grup Projesi Ödülü’, ‘En İyi İkinci Rotaract Kulübü Ödülü’ ve ‘Örnek Rotaract Kulübü Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca üyemiz Rtc. Ali Can Kahyaoğlu, ‘Yılın Rotaractörü Ödülü’ne layık görülmüştür. Emekleri ve bu gurur verici tablo için Başta başkanımız Rtc. Ayşe Orçun’a ve bizi çok değerli ve özel bir aile yapan her bir üye ve misafir üyemize teşekkür ederiz.

 • 02/05/2018

Post Medicon

Ev sahipliğini yaptığımız Post-MEDICON TURKEY kapsamında Marmaris portta başlayan turumuz Marmaris,Bodrum, Didim, Efes, Şirince ve İzmir’de yaptığımız gezilerle son bulmuştur.

 • 25/04/2018

Hizmette 35. Yıl

Kulübümüzün 35. Yılı’nı özel konuğumuz Çagla Kubat , değerli partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü, dönem brt’miz Mehmet Şimşek, gelecek dönem brt’miz Kemal Aksoy ,geçmiş dönem başkanlarımız ve üyelerimizin katılımıyla kutladık 35 koca hizmetle dolu yıl dile kolay. İzmir Rotaract Kulübü olarak birbirimizden güç alarak ilerlediğimiz ve daha çok iyi işlere imzamızı attığımız nice 35 yıllara.

 • 08/04/2018

Atatürk’ ü Anlamak

Euco’ya kulübümüzü temsilen üyemiz Rtc. Ege Doğaç Erdoğan katılmıştır. Bu süre içinde Atatürk’ü Anlamak projemizin yurtdışı ayağı olarak uyguladığımız ingilizce Nutuk’u gelecek dönem Eric başkanı Ben Pintens’e , Fransa ülke temsilcisine ve Yunanistan Selanik Thesellonika East Kulübü üyesi Rtc. Maria Maradini’ye ilettik. Ve aynı zamanda bayrak değişimlerimizi gerçekleştirdik.

 • 08/04/2018

Rotatrekking 7

Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz Rotatrekking etkinliğimizi gerçekleştirdik. Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik ama sonunda iyi yedik.Bu yıl en yüksek katılımı gösteren bucarotaractkulubu ‘ne ve katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz . Rotatrekking 8’de görüşmek üzere.

 • 28/03/2018

Evrensel Bilim Müzesi Gezisi

Rakım Erkutlu İlkokulu öğrencilerini Mavişehir’deki Evrensel Bilim Müzesi’ne götürdük. Çocuklarla birlikte hem eğlendik hem de dünya hakkında bilgiler edindik.

 • 11/03/2018

Tiyatro Salon Yenilemesi

Bizim mahalledeki Rakım Erkutlu İlkokulu’ndaki yıpranmış ve kullanılmaz haldeki toplantı ve gösteri salonunu yeniledik. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim ortamına sahip olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

 • 01/03/2018

Sürpriz Sabunlar

Çiğli Rotaract Kulübü ve Karşıyaka Rotaract Kulübü ile bu dönem 2’ncisini ortaklaşa gerçekleştireceğimiz ‘Oyuncaklı Sabun’ Projemizin yapım aşamasını tamamladık. Çocuklara hijyen bilincini aşılayabilmek için sabunların içine oyuncaklar yerleştirdik. Sabunlar tüketildiğinde hem hijyen konusunda bilinçlenmiş olacaklar hem de en sonunda oyuncaklara ulaşıp eğlenirken öğrenecekler. Hem öğretici hem de eğlenceli projemizin sabunlarını 3 kulüp ortaklığında belirlenen anaokulundaki çocuklara hediye edeceğiz.

 • 27/02/2018

81 İlde Okutuyoruz

Projemiz için Afyon, Ardahan, Adıyaman, Bilecik, Giresun, Amasya, Çankırı, Artvin, Çorum, Niğde, Kütahya, Bolu, Erzincan, Manisa, Şanlıurfa, Bayburt, Aydın, Bingol olarak tam 18 ile ulaşmak üzere kitaplarımızı kargoladık.

 • 10/02/2018

Bu Fırçada Sevgi Var (Pastel Sulu Boya)

Projemizin dördüncü ayağını Ege Artı Rehabilitasyon merkezinde gerçekleştirdik. Bu sefer fırçalarımız pastel sulu boya tekniği ile kalplere dokundu.

 • 21/01/2018

RotaBull

Geleneksel Rotabull 3 dart etkinliğimizi yüksek bir katılımla gerçekleştirdik. Etkinliğimizde 1. olan Kıvanç Gülhan, 2. olan Arda Ağat, 3. olan Süha Çavuşlu’yu tebrik ederiz.

 • 06/01/2018

Kıyafet Bağışı

Bizim mahallemizdeki Rakım Erkutlu İlkokulunu ziyaret ettik ve  okula ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kıyafet bağışında bulunduk.

 • 20/12/2017

Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi

20-22 Ocak tarihleri arasında Bursa Rotaract Kulübünün düzenlediği yarıyıl değerlendirme zirvesine yönetim kurulu olarak katılım gösterdik. Güzel Ev sahipliği için Bursa Rotaract Kulübü’ne teşekkür ederiz.

 • 16/12/2017

Bu Fırçada Sevgi Var (Pastel Boya)

Partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü ile “Bu Fırçada Sevgi Var”projemizin 3. ayını Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle büyük bir mutlulukla gerçekleştirdik. Her ay farklı bir resim tekniği ile, birlikte bir şeyler yaratabilmenin tadına varacağımız projemizin 3. etkinliği “Pastel Boya” ydı. Keyifle geçen atölye sonrası yaptığımız çay saatinde down sendromlu kardeşlerimizi yakından tanıma, kaynaşma fırsatı yakaladık. Onları tanımak ve biraz olsun mutluluklarına sebep olabilmek projenin en güzel rengi…

 • 08/12/2017

İşyeri Gezimiz

Natural Kids Academy’e iş yeri gezisi düzenledik. Çocuklarla güzel vakit geçirdiğimiz bu etkinlikte bize kapılarını açan ve çok güzel ağırlayan Natural Kids Academy’e teşekkür ederiz.

 • 11/11/2017

Bu Fırçada Sevgi Var

Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü ile “Bu Fırçada Sevgi Var”projemizin 2.ayını Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle büyük bir mutlulukla gerçekleştirdik. Her ay farklı bir resim tekniği ile, birlikte bir şeyler yaratabilmenin tadına varacağımız projemizin 2.etkinliği “Ebru Sanatı” ydı. Keyifle geçen atölye sonrası yaptığımız çay saatinde down sendromlu kardeşlerimizi yakından tanıma, kaynaşma fırsatı yakaladık. Onları tanımak ve biraz olsun mutluluklarına sebep olabilmek projenin en güzel rengi.. Gelecek ay gerçekleştireceğimiz yeni atölye çalışması için sabırsızlanıyoruz.

 • 13/10/2017

Gelişim İçin Değişim (Meslek Tanıtımı)

Tire – Kırtepe Köyünde başlattığımız “Gelişim için Değişim” projesi kapsamında, çocuklara hayallerindeki meslekleri tanıttık, farklı farklı bir çok meslek üzerine konuştuğumuz bu güzel sohbette geleceğin çalışanlarına biraz olsun ilham verebilmek bizler için çok önemliydi.

 • 10/10/2017

Gelişim İçin Değişim (Kırtasiye Yardımı)

“Gelişim İçin Değişim” projemiz Kırtepe’ye farklı bir soluk getirmeye devam ediyor! Çocukların gülüşlerinin büyüttüğü projemizin bu ayağında, yaşadıkları yerde kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hiç bir yerleri olmayan çocuklarımıza kırtasiye gereçleri hediye ettik. Öğrencilerimize başarılarla dolu bir dönem geçirmelerini diliyoruz.

 • 06/10/2017

758. Toplantımız

Kulübümüzün 758. dönemimizin 7. Toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik.Toplantımızda,hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen ,Artım Project’ten Ekin Yetkinoğlu ve Ayşe Yıldız konuşmacı konuk olarak katıldılar. İzmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen ile ortak yapacağımız projelerin detaylarını konuşurken aynı zamanda projelerimizle ilgili Rotaryen görüşü ve desteği alma imkanı bulduk. Artım Project’i temsilen katılan konuşmacı konuklarımız da “İleri Dönüşüm” eğitim seminerleri ile ilgili bilgilendirme yaptılar. En kısa zamanda gerçekleştireceğimiz proje işbirlikleri için sabırsızlanıyoruz. Bu keyifli toplantı için öncelikle konuşmacı konuklarımıza, sonra katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz!

 • 02/10/2017

Gelişim İçin Değişim(Kitap Bağışı)

Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyünde fark yarattık! Okudukça gelişen,düşünen, hayal güçleri zenginleşen bir nesil yetişsin diye, köy okulundaki öğrencilerin sıralarına sürpriz kitaplar bıraktık. Çocukların, kendilerine yapılan bu sürprizi görünce yaşadıkları mutluluk ne kadar doğru bir şey yaptığımızı da bir kez daha kanıtlamış oldu. Ayrıca okula oluşturduğumuz kütüphane ile de köyde sürekli okur-yazarlık bilincini aşılamayı hedefledik.

 • 27/09/2017

Gelişim İçin Değişim (Sinema Etkinliği)

“Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyündeki çocukların hayatlarına dokunduk. Daha önce sinemaya hiç gitmemiş çocuklar için sinemayı onlara götürdük. Çocuklara gerçek bir sinema ortamı yaratmak için patlamış mısır ve gazoz ikram ettik.

 • 26/09/2017

İzmir Rotary Kulübü Ziyaretimiz

Partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübünün toplantısına katıldık. Kendilerine nazik davetleri için teşekkür ederiz.

 • 25/09/2017

Diş Taraması

Bizim Mahalledeki Rakım Erkutlu İlkokulunda diş hekimimiz öğrencilere diş temizliği ve bakımı hakkında bilgilendirme ve diş taramasını yaptı.

 • 24/09/2017

Gelişim İçin Değişim (Anne Çocuk Sağlığı Semineri)

“Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyündeki ailelerin hayatlarına dokunduk. 24 Eylül 2017 tarihinde köy halkına, Anne-Çocuk Sağlığı bilgilendirme semineri veren doktorumuz aynı zamanda ne yazık ki çok nadir doktor gelen bu köydeki çocuklar için bir de sağlık taraması gerçekleştirdi.

 • 22/09/2017

“Quiz Night” Konseptli Ocakbaşı

Misafir üyemiz Ege Doğaç Erdoğan ev sahipliğinde “Quiz Night” konseptli ocakbaşı gerçekleştirdik. Misafir perverliği ve eğlenceli gece için kendisine teşekkür ederiz.

 • 21/09/2017

Benim İşim Benim Hobim (Medya)

Dönemimizin 6. Kulübümüzün 757. toplantısını 21 Eylül 2017 tarihinde Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik. Projelerimizi konuştuğumuz toplantımızda misafir üyemiz Ege Doğaç Erdoğan ‘Medya’ konulu Benim İşim Benim Hobim sunumunu gerçekleştirdi. Katılan üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

 • 08/09/2017

Mutluluğun Formülü Etkinliğimiz

8 Eylül tarihinde hep birlikte Mutluluğun Formülü’nü bulduk! Sernur Ecemiş’in yönlendirmeleri ile tamamladığımız kara kalem resimlerimize,  Cansu Çine’nin arpından gelen tınılar eşlik etti. Hem ruhumuzu dinlendirdik, hem de sanata doyduk! Bizler için çok keyifli bir akşamdı. Bizlerle olan, olamayan herkese çok teşekkür ederiz.

 • 27/08/2017

Narlıdere Huzurevi Ziyaretimiz

27 Ağustos 2017 tarihinde Narlıdere Huzurevi’ne erken bayram ziyaretimizi gerçekleştirdik. O eski bayramları aratmayacak keyifli bir buluşma geçirdiğimiz bu günde üyemiz Cansu Çine dünya tatlısı büyüklerimize arp dinletisi gerçekleştirdi. Bu hem duygusal hem de güzel geçen buluşmanın tekrarlanmasını dört gözle bekliyoruz.

 • 24/08/2017

Great Debaters Rotaract Kulübü Ziyaretimiz

24.08.2017 tarihinde misafir üyemiz E. Doğaç Erdoğan Londra’da Great Debaters Rotaract Kulübü başkanı ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir ve yakın gelecekte birlikte işbirliği içinde yapacağımız projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Güzel misafir perverlikleri için teşekkür ederiz.

 • 18/08/2017

Üye Alım Törenimiz

Kulübümüzün 755. dönemimizin 4. toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik.6. Grup Brt Yardımcımız İdil Pelit, Kültür Sanat ve Hobi Grupları Koordinatörü Ayşe Kanıt, Karşıyaka Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Tilda Acar toplantımıza misafir olarak katılım gösterdiler. Ve toplantımızda aday üyelerimiz Zeynep Özgüven ve Ali Can Kahyaoğlu’nun üyelik törenlerini gerçekleştirdik. İki üyemize de fark yaratacakları bir yıl diler, tebrik ederiz. Ayrıca toplantımıza katılan tüm üye ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

 • 13/08/2017

Gelişim İçin Değişim (Duvar Boyama Projesi)

Geçtiğimiz yıl “Bu Çantada Paylaşım Var” projemiz sayesinde yolumuzun düştüğü Tire Kırtepe İlkokulu ile bu yıl da birlikteyiz! Bir hayli bakımsız ve öğrencileri için pek de cazip olmayan okulumuzun “Gelişim İçin Değişim”e ihtiyacı olduğunu bilerek kolları sıvadık. 13 Ağustos 2017 de, koyu ve karışık renklerdeki okul duvarlarını bebek mavisi ferah bir renge boyadık. Eskimiş ve bozulmuş Atatürk büstünü de temizleyip bakımını yaptık. Okulun mavi duvarları öğrencilerin kahkahalarını sabırsızlıkla beklemekte. Boya sponsorumuz Çıvgın Boya’ya teşekkürü bir borç biliriz.

 • 13/08/2017

Serdar Göncüoğlu “Sahne Heyecanı ve Etkili Sunum Konuşmacılığı” Sunumu

Kulübümüzün 754. Dönemimizin 3. Toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik. Projelerimizin detaylarını konuştuğumuz toplantımızda konuşmacı konuğumuz Serdar Göncüoğlu “Sahne Heyecanı ve Etkili Sunum Konuşmacılığı” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Aynı zamanda Mısır Alexandria Marine Star Rotaract Kulübü ile olan ortak projemizi de gerçekleştirerek, bağlılıklarımızı pekiştirdik. Toplantımıza katılan tüm üye ve misafir üyelerimize teşekkür ederiz.

 • 12/08/2017

Haarlemmermeer Rotaract Kulübü Ziyaretimiz

Üyelerimizden Rtc.Murat Kocabay 12.08.2017 de Amsterdam’daki Haarlemmermeer Rotaract Kulübü ile birlikte Amsterdam’da bir happy hour gerçekleştirdi. Bu keyifli buluşmada kulüplerimizden,projelerimizden konuşuldu ve bayrak değişimimizi gerçekleştirdik. Misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

 • 04/08/2017

Dumanı Üzerinde Mangal Konseptli Ocakbaşımız

Dönemimizin ilk ocakbaşı etkinliğini asbaşkanımız Kerem Küçükvural’ın hobi bahçesinde “Mangal” konseptiyle 04.08.2017’de gerçekleştirdik.

 • 02/08/2017

Temel Oyunculuk, Diksiyon ve Konuşma Eğitimimiz

Dönemimizin ilk uzun soluklu eğitimini Rotaract Akademi işbirliğinde ve Serdar Güncüoğlu eğitmenliğinde “Temel Oyunculuk, Diksiyon ve Konuşma” üzerine gerçekleştirdik. Bu keyifli eğitime katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 • 21/07/2017

TÜRGÖK Sesli Kitap Denememiz

21.07.2017 tarihinde üyemiz Cansu Çine ve misafir üyemiz Doğaç Erdoğan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı için sesli kitap için ses kaydı denemelerine katılmışlardır.

 • 20/07/2017

Springfield Rotary Kulübü Ziyaretimiz

20.07.2017 tarihinde misafir üyemiz Ege Atis 120 kişilik katılımla yapılan ABD Springfield Rotary Kulübü’nün toplantısına katılıp kulübümüzü ve projelerimizi tanıtmıştır.

 • 20/07/2017

Benim İşim Benim Hobim (Orff-Schulwerk Yaklaşımı)

20.07.2017 tarihinde kulübümüzün 753. dönemimizin 2. toplantısını Kaya Prestige Otelde gerçekleştirdik. Toplantımızda üyemiz Cansu Çine Benim İşim Benim Hobim kapsamında Orff-Schulwerk Yaklaşımı ile ilgili sunumunu yaptı.

 • 10/07/2017

Springfield Rotaract Kulübü Ziyaretimiz

Misafir üyemiz Ege Atis ABD Springfield Rotaract Kulübü’nün toplantısına katılım göstermiştir. Toplantıda kulübümüzü tanıtmış, gerçekleştirdiğimiz projelerden bahsetmiş ve bayrak değişimi yapılmıştır.

 • 07/07/2017

Devir teslim

7 Temmuz 2017 tarihinde Alyans Küçük Kulüp’te devir teslimimizi gerçekleştirdik. Aydın başkanımıza başarılı bir dönem için teşekkür ediyor yeni dönemde Ayşe başkanımıza “Fark Yaratacağı” başarılı bir dönem diliyoruz.