2018-2019 Dönemi

 • 20/04/2019

Kadın İsterse

Bu dönem Pastacılar – Şekerciler Odası ve İŞKUR ile yürüttüğümüz proje kapsamında bizim mahallemiz Cennetçeşmede ikamet eden kadınların istihdam edilebilmesine aracı olduk. “Kadın İsterse” diye başladığımız mahallemizdeki kadınların iş ve sosyal hayata katılmalarını sağlayarak ilham kaynağı olmaya devam edeceğiz.
 

 • 25/03/2019

Hayalimdeki Meslek

Misafir üyelerimizden Alper Hayalimdeki Meslek projemiz kapsamında hayallerini süsleyen Mali Müşavirlik mesleğini Çiğli Rotary Kulübü üyelerinden Mali Müşavir Sami Arslan ile deneyimledi.

 • 15/03/2019

Asamble

Ege Rotaract Kulübü’nün Rengarenk Asamble temasıyla organize ettikleri, keyifli hafta sonu karnaval kadar renkli geçti. “Rotary Dünyayı Birleştirir” temasıyla karşıladığımız yeni dönemde, oluşturduğu ekibiyle Bölge Rotaract Temsilcimiz Burak Terlemez’e, bu güzel ekibin içinde Rotaract Akademi Koordinatörü olarak bulunup bizleri gururlandıran Ozan Karakaya’ya ve tabi ki gelecek dönem başkanımız Melis Uzşen’e projeleriyle tüm dünyayı birleştirecekleri bir dönem dileriz!

 • 10/03/2019

Sağlıklı Nesiller

Geçtiğimiz dönemden bu yana bizim mahallemiz ve bizim okulumuz haline gelen Tire Kırtepe köyünde, Rotary Vakfı desteği ile oluşturduğumuz sağlık odasına bu dönem oluşturduğumuz acil yardım kitini götürmeye gittik. Hazır gidiyoruz eli boş gitmeyelim diyerek okulun bahçesine hayat vermek için aldığımız fidanları çocuklarla dikerek keyifli bir hafta sonu geçirdik.

 • 08/03/2019

Mutluluğun Formulü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Fuar’ında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği etkinlikler kapsamında İzmir Meme Kanseri İle Savaşım Derneği’nin açtığı standı ziyaret ettik. Kadınlarımıza bu özel günde destek vermenin mutluluğunu yaşıyorken onlara sevgililer günü için hediye ettiğimiz kapı süslerini de standlarında sergilediklerini görmek ilham kaynağı olmanın da keyfine varmamızı sağladı.

 • 07/03/2019

Kariyer Günü

Rotaract Akademi ev sahipliğinde düzenlenen “Kariyer Günü” etkinliğine katılım gösterdik.

 • 07/03/2019

Rotary – Rotaract – Interact Aile Toplantımız

İzmir Rotary Kulübü ve Işıkkent Eğitim Interact Kulübü kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü üyesi Fikri Hayall reklam ajansı kurucusu Çağla Pınar Öksüm bizlerleydi. CV tasarımı ve iş başvurusu sürecinde şirketlerin, sosyal medya hesaplarımızda dikkat ettiği noktaları konuştuğumuz bu keyifli akşamda partner kulüplerimizle birlikte olmak bizleri çok mutlu etti.

 • 03/03/2019

Sağlıklı Nesiller

“Bizim Mahalle” projemizdeki okulumuz Rakım Erkutlu İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştirdik. Daha önceki dönemlerde gerçekleştirilen projelerin ihtiyaç duydukları bakımları tespit edip aynı zamanda Rotary Vakfı fonu kazanan sağlık projemiz için de ölçülerimizi aldık. Eli boş dönmeyi sevmeyen İzmir Rotaract Kulübü üyeleri olarak “Sağlık Her Yerde” diyerek okulumuza bir acil yardım kiti bağışladık.

 • 02/03/2019

Mutlu Çocuklar

Mutlu Çocuklar projesinin 2 Mart 2019 tarihindeki etkinliğine katılarak “Emeğiniz Bizde Değerli” dedik!

 • 23/02/2019

Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

23.02.2019 tarihinde Nilüfer Rotary Kulübü ve Bursa Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Ryla ~ ”Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” seminerlerine katıldık.

 • 21/02/2019

Fonikler Köyü

İzmir Rotary Kulübü ve İzmir Senfoni Orkestrası işbirliğinde başladığımız “Bir Nota Bin Çocuk” projemizin Cumhuriyet Konseri sonrası, bu dönemin ikinci ayağı olan Fonikler Köyü Eğitim konserini yüzlerce çocukla izleyerek klasik müziğin büyülü dünyasına yolculuk yaptık.

 • 17/02/2019

Sağlıklı Nesiller

Dikili Devlet Hastanesi gezici bakım biriminde kullanılmak üzere oluşturduğunuz çanta kitini hastane müdürüne büyük bir sabırsızlıkla teslim ettik!

 • 12/02/2019

Mutluluğun Formulü

Mutluluğun Formülü nedir diye sorsak özellikle bu ay kaçınılmaz “Sevgi” deriz. Mutluluğun Formülü hobi ve sanat etkinlikleri serimizin bu ayağı sevgililer gününe denk gelince biz de yüreği sevgi dolu olan İzmir Meme Kanseri Savaşım Derneği’ndeki kadınlarımıza sevgililer günü hediyesi olarak kapı süsü yapalım dedik. Birlikte sanat konuştuğumuz, plak dinlediğimiz ve çok eğlenerek 1düzenlediğimiz bu etkinliğe katılan tüm dostlarımızı aramızda aramızda görmekten mutluluk duyduk.

 • 27/01/2019

Rotabull 4

Rotabull 4 tüm eğlencesiyle 27.01.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen bu keyifli  3.müz Ege Yiğit Ece’yi, 2.miz Ali Can Kahyaoğlu’nu ve 1.miz Utku Yağcı’yı tebrik ediyoruz! Katılan tüm üye ve misafirlere hedeflerini 12’den vuracakları bir yıl diliyoruz!

 • 25/01/2019

Kan Kardeşler

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kapsamında kanser hastası olan minik kalpler için ellerimizle yemek pişirdik. Her lokmalarının şifa olması dileğimizle…

 • 19/01/2019

Mutluluk Serüveni

İzmir ZİÇEV’de başlattığımız “Mutluluk Serüveni” projemizin duyu bütünleme odası ayağını tamamladık. Odaya ruh katan bu keyifli adımın yeni nesillere de hayat vermesi ve ilham kaynağı olması dileklerimizle…

 • 29/12/2018

Sokak Çorbacıları

İzmir Agora Rotaract Kulübü ve İzmir Yamanlar Leo Kulübü işbirliğiyle, her Cumartesi günü Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği’ne çorba dağıtımı için yardım ettikleri etkinliklerine yılın son günlerinde İzmir Kordon Leo Kulübü ile birlikte dahil olduk. Ayrıca mont, bere ve atkıdan oluşan yeni yıl hediye paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıttık. 2019 yılına sevgiyle başladık, sevgiyle devam edeceğiz… Rotaract & Leo dostluğumuzun her alanda ilham kaynağı olması dileğiyle…

 • 21/12/2018

Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

21-23 Aralık 2018 tarihinde partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü, Manisa Rotary Kulübü, Salihli Rotary Kulübü ve Turgutlu Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen “Bilginin Pesinden Git” temalı, Rotary Yarının Liderlerini Arıyor seminerine katılım gösterdik. Bolca verimli eğitimler, aktiviteler ve keyifli söyleşilerle geçen bu iki günde her anı gerçek bir liderlik okulu gibi olan Rotary 2440 ailesine bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.

 • 21/12/2018

Sürpriz Sabunlar

Karşıyaka Rotaract Kulübü ve Çiğli Rotaract Kulüpleriyle birlikte gerçekleştirdiğimiz Sürpriz Sabunlar projemizde bu yıl da mutfaktaydık! El yıkamayı ve hijyen bilincini eğlenceli bir yolla aktaran oyuncaklı sürpriz sabunlar el yıkamayı eğlenceli bir yolculuk haline dönüştürüyor!

 • 19/12/2018

Hayata +1 Değer Ka

Efes Rotaract Kulübü ve Ulusal Down Sendromu Derneği işbirliğinde düzenlenen yılbaşı yemeğine katıldık.

 • 15/12/2018

Yılbaşı Kermesi

Işıkkent Eğitim Interact Kulübü’nün düzenlediği Yılbaşı kermesinde bir stant açıp ZİÇEV yararına satış yaptık. Bu keyifli kermesteki misafirperver ev sahipliğiyle anlamlı projemize destek olan Işıkkent Eğitim Interact Kulübü kulübüne teşekkürlerimizle…

 • 10/12/2018

Meme Kanserine Karşı Yoga Terapisi

Bilinçlenebilmek ve tüm kanser hastaları gibi meme kanseri hastalarının yaşadığı yoğun ağrıları biraz olsun hafifletebilmek için Bostanlı Yoga eğitmenliğinde başlattığımız yoga terapilerinin ikincisini, Meme Kanseri Savaşım Derneği işbirliğinde gerçekleştirdik.

 • 07/12/2018

Türkiye Uluslararası Rotaract Konferansı

7-9 Aralık 2018 tarihleri arasında efsane keyifli bir organizasyonda, Çekirge Rotaract Kulübü’nün büyük bir özenle düzenlediği TURK’da çok keyifli bir hafta sonu geçirdik. Uluslararası organizasyonların yanı sıra 2420, 2430 ve 2440. Bölgelerde bulunan Rotaractör’lerin buluştuğu bir organizasyon olan TURK, birbirimizi tanıdığımız, daha iyi dostluklar geliştirdiğimiz ve ortak projelerin üretilebileceği bir konferanstı. 3 bölgenin buluştuğu bu zirveyi en iyi şekilde planlayan ve organize eden, Çekirge Rotaract Kulübü’nün “Zirvedeyim Sesin Duyulmuyor” olarak belirlediği konsept zaten her şeyi anlatıyor. 

 • 02/12/2018

Uluslarası Rotary Başkanımız ile Toplantı

Dönem Uluslararası Rotary Başkanımız Barry Rassin İzmir’e geldi! 2440. Bölge Rotaryenleri ve Rotaractörleri ile görüşen ve bilgi alışverişinde bulunan Barry Rassin’le vakit geçirmek inanılmaz keyifliydi. 29 Kasım 2018 perşembe günü İzmir’de olan başkanımıza bölgemiz Rotaractörlerini tanımak amacıyla “Bu hafta değil, her hafta” projesinin 136. Haftasında bizlere eşlik etti. Akşam Rotaractörlerle bir toplantı gerçekleştiren Barry Rassin, daha sonrasında da kendisi onuruna verilen akşam yemeğinde 2440. Rotary Ailesiyle beraber oldu.

 • 01/12/2018

Girişimcilik Zirvesi

Endeavor Türkiye işbirliğinde ve Bortar Group, Ege İhracatçı Birlikleri sponsorluğunda Rotaract Akademi ve 2440. Bölge Rotary Federasyonunun düzenlediği Girişimcilik Zirvesine yüksek bir katılımla katıldık. Konuşmacı konuklar, vakalar ve bir de yarışma içeren bu dolu dolu zirvede neredeyse her takımda bir üyemiz vardı. Üyelerimizin de içinde olduğu takımlar 1. ve 3. oldular. Bu muhteşem organizasyon için Rotary 2440’a, Rotaract Akademi’ye teşekkür ederiz.

 • 27/11/2018

Sağlıklı Dişler Mutlu Çocuklar

Rakım Erkutlu İlkokulu 3. ve 4. sınıflardan oluşan 6 sınıfa her yıl yaptığımız diş taraması, eğitimi ve diş macunu fırça seti dağıttığımız “Sağlıklı Dişler Mutlu Çocuklar” projemizin bu yıl ki ayağını da diş doktorumuz işbirliğinde gerçekleştirdik. Geçen yıl taramada tespit edilen rahatsızlıkların tedavisini gönüllü yapan doktorumuz bu yıl da tespit ettiği hastalıkları çocuklarımızın ailelerine iletilmesi için okul yönetimine bildirdi.

 • 22/11/2018

Toplantı

Toplantımızda konuşmacı konuğumuz Ertan Soydan’ın ‘Endüstri 4.0’ isimli sunumunu dinledik ve gelecekteki meslek alanları, gelecek teknolojisi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Toplantımıza misafir olarak gelen Kharkov Rotaract Kulübü Başkanı Liza Almaniza ile bayrak değişimimizi gerçekleştirmenin mutluluğuyla bir toplantı akşamı daha bitmiş oldu. Katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkürlerimizle!

 • 20/11/2018

Işıkkent Eğitim Interact Kulübü Toplantısı

Interact kulübümüz, Işıkkent Eğitim Interact Kulübü’nün toplantısına katıldık.

 • 15/11/2018

“Maviye İlk Adım” Eğitimi

2440. Bölge Rotary Federasyonu ve Rotaract Akademi işbirliğinde Gelecek Dönem Guvernörü Rtn. Fatih Akçiçek Eğitmenliğinde düzenlenen “Maviye İlk Adım” eğitimine katılım gösterdik. Deniz şehri olan İzmir’in çocukları olarak bu eğitimde; denizcilik, denizciliğe nasıl başlarım, yelken ve Rotary’de denizcilik projeleri konu başlıklarından oluşan çok keyifli bir akşam geçirdik.

 • 14/11/2018

Dublaj Atölyesi

Magnesia Rotaract Kulübü ile birlikte birincisini geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz Seslendirme & Dublaj atölyesine istek çok olunca bu dönem de yapalım dedik! Öncelikle Rotaract Akademi işbirliğinde İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan Yusuf Köksal eğitmenliğinde bir eğitim gerçekleştirdik. “Seslendirme ve Dublaj” adına yeni bilgiler öğrendiğimiz ve çok eğlendiğimiz bu workshop’ın ardından, Alsancak Başkent İletişim Akademisi’nde stüdyoya girdik! Üçer kişilik gruplarla stüdyolarda animasyon, reklam, film seslendirmeleri üzerine kısa workshop’lar gerçekleştirdiğimiz bu uzun soluklu atölye çalışma

 • 14/11/2018

Atatürk’ü Anlamak

Atatürk’ü Anlamak etkinliklerimiz kapsamında, EÇEV öğrencilerine Nutuk ve hatıra ayracı hediye ettik. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Atatürk’ü anlayabilen ve hissedebilen nesiller yetiştirebilmek dileğiyle…

 • 14/11/2018

Rotacup

İzmir Rotaract’ın aslanları 04.11.2018 de başlayan Rotacup’ta kıyasıya mücadele ile ilk maçlarını başarıyla geride bıraktılar. Şimdi önümüzdeki maçlara bakıyoruz.

 • 12/11/2018

Kan Kardeşler

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kanser hastası olan minik kalpler için ellerimizle yemek pişirdik. Her lokmalarının şifa olması dileğimizle…

 • 11/11/2018

RotaMorning

Atatürk’ü Anlamak etkinliklerimiz kapsamında, EÇEV öğrencilerine Nutuk ve hatıra ayracı hediye ettik. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Atatürk’ü anlayabilen ve hissedebilen nesiller yetiştirebilmek dileğiyle…

 • 26/10/2018

Cumhuriyet Konseri

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliğinde İzmir Rotary Kulübü ile ortak Cumhuriyet Konseri düzenledik.. Cumhuriyet var oldukça sanat var olacak, sanat var oldukça Cumhuriyet… Ve bizler Cumhuriyet’in bekçileri Atatürk’ün evlatları olarak son nefesimize kadar Cumhuriyeti de sanatı da yaşatacağız!

 • 26/10/2018

Cadılar Bayramı

Alsancak Rotaract Kulübü’nün düzenlediği Halloween Partisi’ne en yüksek katılım gösteren kulüp olarak katıldık.

 • 21/10/2018

Kan Bağışımız

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kapsamında 21.10.2018 tarihinde Ege Üniversitesi Kan Merkezinde kan bağışımızı gerçekleştirdik.

 • 16/10/2018

“Nasıl Satarım?” Eğitimi

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğinde Rtc. Önder Özbek Karademir eğitmenliğinde düzenlenen “Nasıl Satarım?” eğitimine katılım gösterdik. Bu keyifli eğitim için eğitmenimize ve ev sahibi kulübe çok teşekkür ederiz.

 • 14/10/2018

Mutluluğun Formulü

 Röprodüksiyon tekniği ile ünlü ressamların resimlerini tekrar yorumladığımız resim atölyemize arp müziğinin büyüleyici tınıları eşlik etti. Bir kadeh şarap iki tutam sanatla keyifli bir pazar öğleninde buluştuğumuz tüm Rotaractör dostlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz!

 • 14/10/2018

Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

Bandırma Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Ryla Teknoloji, İnovasyon ve Liderlik seminerlerine misafir üyemiz İpek Günay katılım göstermiştir.

 • 09/10/2018

“Rotary Vakıf İçin Neden Önemlidir?”

Rotaract Akademi tarafından düzenlenen “Vakıf Rotary İçin Neden Önemlidir?” eğitimine katılım gösterdik. Bu yararlı eğitim için eğitmenimiz Rtn. Mithat Sucuoğlu ve Rotaract Akademi takımına teşekkür ederiz!

 • 07/10/2018

Rotaoryantiring

Efsane ekip, efsane organizasyon! Beşincisini 07.10.2018 de gerçekleştirdiğimiz Rotaoryantiring etkinliğimiz katılımcılarımızın da katkılarıyla inanılmaz keyifli anlara tanıklık etti! Oryantiring sporuna her yıl farklı bir temayla birlikte eğlence katan bu organizasyonumuza sponsorluğu için Ayaküstü Kahve’ye sonsuz teşekkürlerimizle! Birinciliği göğüsleyen Death Eaters takımı üyelerini ayrıca tebrik ederiz! Katılan tüm Rotaractör dostlarımızla nice keyifli etkinliklerde birlikte olmak dileğimizle.

 • 07/10/2018

Rotaoryantiring

Efsane ekip, efsane organizasyon! Beşincisini 07.10.2018 de gerçekleştirdiğimiz Rotaoryantiring etkinliğimiz katılımcılarımızın da katkılarıyla inanılmaz keyifli anlara tanıklık etti! Oryantiring sporuna her yıl farklı bir temayla birlikte eğlence katan bu organizasyonumuza sponsorluğu için Ayaküstü Kahve’ye sonsuz teşekkürlerimizle! Birinciliği göğüsleyen Death Eaters takımı üyelerini ayrıca tebrik ederiz! Katılan tüm Rotaractör dostlarımızla nice keyifli etkinliklerde birlikte olmak dileğimizle.

 • 29/09/2018

Üye Adaptasyon Programı

29 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen Üye Adaptasyon Programına katılan misafir üyelerimizi tebrik eder, kulübümüzle birlikte nice keyifli dönemler geçirmelerini dileriz!

 • 28/09/2018

Korku Evi

Aşırı korkunç bir akşam olan 28.09.2018 tarihinde “Korku Evi” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizden geriye, korkmuş ama yine de çok eğlenmiş yüzlerle dolu fotoğraflar kaldı.

 • 27/09/2018

Rotaract Talks

27.09.2018 tarihinde düzenlenen Rotaract Talks seminerine katılım gösterdik.

 • 27/09/2018

Dokuz Eylül, Karşıyaka,Konak Rotaract Kulüpleri Unutulan Meslek Ustaları

Dokuz Eylül, Karşıyaka ve Konak Rotaract Kulüpleri tarafından düzenlenen Unutulan Meslek Ustaları projesinin ikinci ayağı olan Şerbet Yapımı atölyesine katıldık. Kendilerini bu anlamlı projeden ötürü tebrik ederiz!

 • 26/09/2018

Bu Hafta Değil Her Hafta

Bu Hafta Değil, Her Hafta etkinliğimizde 127. Haftayı tamamladık. 26.09.2018 tarihinde de projenin tüm katılımcı kulüpleriyle birlikte bir organizasyon toplantısı gerçekleştirdik.

 • 25/09/2018

Kendin Yap Hobi Grubu ile Asa Yapım Atölyesi

Asalar ve büyüler hazırsa RotaOryanitiring 5’e de çok az kaldıysa o zaman heyecan dorukta demek! 25.09.2018 tarihinde Kendin Yap Hobi Grubu ile ortak düzenlediğimiz “Asa Yapım Atölyesi” o kadar keyifli geçti ki resmen asalar konuştu! RotaOryantiring 5 Harry Potter temasıyla sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 • 24/09/2018

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü – Tiyatro Üzerine Sohbetler

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü tarafından 24.09.2018 tarihinde düzenlenen “Tiyatro Üzerine Sohbetler” eğitimine katıldık.

 • 23/09/2018

İnegöl-Bademli Rotaract Kulüpleri Masa Tenisi Turnuvası

Bölgemizin Geze Geze 2440 Projesi kapsamında Bursa’da gerçekleşen İnegöl ve Bademli Rotaract Kulüpleri’nin ortak düzenlediği masa tenisi turnuvasına Asbaşkanımız Melis Uzşen ve Sekreterimiz Ozan Karakaya katılım göstermiştir. Bu keyifli organizasyon için teşekkür ederiz.

 • 23/09/2018

Deniz Yıldızı Projesi

Deniz Yıldızı projemizde, yine bir hafta sonunun tadını çocuklarla birlikte çıkardık. Bu sefer İzmir Türk Koleji Yelken kulübü eğitmenleri işbirliğinde verilen teorik yelken eğitimi, yelken dümeni kullanma eğitimlerinin ardından yelken düğümünü de öğrenmeden olmaz dedik ve çok keyifli bol deniz kokulu bir pazar günü geçirdik. İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü eğitmenlerine çocuklarımıza verdikleri emekler için çok teşekkür ederiz! Ege’nin incisinin deniz kokulu çocuk kalplerinin denizle tanışma serüveninde ilham kaynağı olmak dileğiyle!

 • 22/09/2018

Geze Geze 2440

22.09.2018 tarihinde Rotaract 2440. Bölgenin bu dönemki projeleri olan “Geze Geze 2440” ın ilk ayağı olan Bursa gezisine katıldık. Bol bol gezdik, bol bol yedik içtik! Bu keyifli hafta sonu organizasyonu için bölgemize çok teşekkür ederiz!

 • 20/09/2018

Toplantı

20 Eylül 2018 de gerçekleştirdiğimiz keyifli toplantımız. Projelerimizi ve etkinliklerimizi konuşmaya doyamadığımız toplantımıza başkanımız Rtc. Kerem Küçükvural FaceTime ile katıldı. Ee ne de olsa çağdaş kulübün çağdaş toplantısı!

 • 19/09/2018

Bu Hafta Değil Her Hafta

“Bu Hafta Değil Her Hafta” projemizin 126. haftasına da katılım gösterdik.

 • 12/09/2018

İzmir Rotary Kulübü Toplantısı

“Bu Hafta Değil,Her Hafta” projesinin proje ortağı olmaktan çok mutluyuz! Projenin 4. Yılında yine Tepecik Devlet Hastanesindeki çocukları biraz olsun mutlu edebilmek büyük bir keyif.

 • 12/09/2018

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü – İşe Alınma İşi Al Eğitimi

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü’nün 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlediği “İşe Alınma İşi Al” eğitimine katıldık. Kendilerine bu yararlı eğitim için teşekkür ederiz!

 • 12/09/2018

CrossFit Bornova İşyeri Gezisi

Sporu seven kulüpten sportif iş yeri gezisi!
12.09.2018 tarihinde Crossfit Bornova’ya iş yeri gezisi düzenledik. Daha fit bir yaşam ve bu iş kolu hakkındaki keyifli sohbetimiz ve misafirperverlikleri için CrossFit Bornova ailesine çok teşekkür ederiz! Ayrıca katılan tüm Rotaractör dostlarımıza da bizlerle oldukları için teşekkür ederiz!

 • 09/09/2018

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü Kuruluşu ve İzmir’in Kurtuluşu Şerefine Kahvaltı Etkinliği

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü’nün kuruluş ve İzmir’in kurtuluşunu kutlamak için düzenlediği kahvaltı etkinliğine katıldık. Bu keyifli pazar etkinliği için kendilerine çok teşekkür ederiz! Başarılı projelere imza atacakları nice yıllar dileriz!

 • 08/09/2018

Yönetim Kurulu ve Komite Başkanları Eğitimi

2440 Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından düzenlenen Yönetim Kurulu ve Komite Başkanları eğitimine katılım gösterdik. İlham kaynağı olacağımız bir dönem geçirmemiz dileğiyle..

 • 06/09/2018

MAGNESİA ROTARACT KULÜBÜ İLE ORTAK TOPLANTI

6 Eylül 2018 de Magnesia Rotaract Kulübü ile ortak gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Psikiyatrist Dr. Mehmet Oğuz konuşmacı konuğumuz oldu. Psikiyatri tedavi yöntemleri,otizm ve Emdr tedavisi ile ilgili
yaptığı keyifli sunumundan sonra ortak gerçekleştirebileceğimiz projeleri konuştuğumuz toplantımızda Magnesia Rotaract Kulübü ile birlikte olmak büyük bir keyifti. Başta konuşmacı konuğumuz Dr. Mehmet Oğuz olmak üzere toplantımıza katılan tüm üye ve misafirlere teşekkür ederiz!

 • 31/08/2018

Biz Ayrılamayız Konseptli Ocakbaşımız

31 Ağustos 2018 tarihinde “Biz Ayrılamayız” temalı ocakbaşımızı asla ayrılamayacağımız misafir üyemiz Emir Buğra Gökçe’nin evinde gerçekleştirdik. Ev sahibimize misafirperverliği, katılan tüm üye ve misafirlerimize katılımları için teşekkür ederiz.

 • 08/08/2018

Konuşma Sanatı Tekniği, Temel Oyunculuk ve Doğaçlama Eğitimimiz

Dönemin ilk eğitimini Rotaract Akademi işbirliğinde Serdar Göncüoğlu eğitmenliğinde düzenledik. İlkini geçen dönem düzenlediğimiz “Konuşma Sanatı Tekniği, Temel Oyunculuk ve Doğaçlama” eğitiminin yoğun istek dolayısıyla bu yıl ikincisini düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz! Eğitmenimize ve katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz!

 • 05/08/2018

Fen Laboratuvarı Projemiz

Kişisel gelişim ile toplumsal gelişimi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, 18 yaş altı gençlerden oluşan Interact kulübümüzle ortak projeler yapmak bizler için büyük bir gurur kaynağı. Bu doğrultuda özellikle eğitim alanındaki projeler öncelikli hedefimizdir.  Yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık olarak Işıkkent Interact Kulübü işbirliği ile Karabağlar Katip Çelebi Ortaokulu’nun Fen ve Tasarım sınıfına katkı sağlamak adına Işıkkent Eğitim Kampüsü’nden bağışlanan masa ve dolapları okula yerleştirdik. Geleceğin bilim insanlarının yetişeceği günler görmek dileğiyle.

 • 01/08/2018

Ağustos Ayı Komite Başkanları Toplantısı

Kulübümüzün ilham perileri komite başkanları toplantılarını yaptı. Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü’nün başkanı değerli Rtn. Aron Depas da toplantımızı şereflendirdi. Hami kulübümüzle ortak yapacağımız projelerimizin de konuşulduğu toplantımıza katılımlarından dolayı Rtn. Aron Depas’ a ve tüm komite başkanlarımıza çok teşekkür ederiz.

 • 31/07/2018

3. Grup Kulüpleri Ortak Happy Hour

3.Grup kulüpleri olarak, dönemin ilk ortak “Happy Hour” etkinliğini 31.07.2018 tarihinde Pub Locale’de gerçekleştirdik. “Bil Bakalım Kim?” adlı tanışma oyunuyla, 3. Grup kulüp üyeleri birbirini yakından tanıma imkanına sahip oldu. Geceden geriye kalan renkli anılar için katılan tüm üye ve misafirlere teşekkür ederiz!

.

 • 28/07/2018

Sessiz Sinema Konseptli Ocakbaşımız

Hayatlarımıza teknoloji girdi gireli o eski oyunları, eğlenceli aktiviteleri unuttuk. Ölümsüzleşmiş oyunlardan biri olan “Sessiz Sinema” temalı Ocakbaşı etkinliğimizi, üyemiz Rtc. Ege Atis ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Kendisine güzel ev sahipliği için teşekkür eder, bu keyifli akşamda bizlerle olan tüm üye ve misafirlerimize ayrıca teşekkür ederiz.

 • 16/07/2018

Perküsyon Atölyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda gerçekleştirdiğimiz perküsyon atölyemizde bol bol yaramazlık yaptık. Sanata meraklı rotaract gençlerimiz eline hangi enstrüman gelirse büyük bir ciddiyetle çaldı. Geriye de böyle keyifli anılar kaldı. Katılan tüm Rotaract dostlarımıza ve eğitmenimiz Rtc. Bestem Menokan’a teşekkür ederiz.

 • 15/07/2018

İlle de Mangal Ocakbaşımız

İştahlı kulübün doyurucu ocakbaşını başkanımız Kerem Küçükvural’ın hobi bahçesinde “İlle De Mangal” temasıyla gerçekleştirdik. Bu keyifli akşam için başkanımıza ve katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz!

 • 07/07/2018

Deniz Yıldızı

İzdeniz A.Ş ile ortak planladığımız uzun soluklu projemizin ilk adımını “minik yıldızlarımız” ile 07.07.2018 tarihinde gerçekleştirdik. Her dönem Rotary’nin 6 ana teması kapsamında projeler gerçekleştirdiğimiz mahallemiz Cennetçeşme’de ki öğrenciler ile İzdeniz A.Ş’ye ait vapur seferlerine katıldık. Yolculuklar esnasında rehber kaptanımız denizcilik ve deniz taşımacılığı hakkında detayları aktarırken aynı zamanda, öğrenciler ilk defa İzmir Körfezi’nin doğal güzelliklerini seyrettiler. Ardından Bostanlı Vapur İskelesi’nde, hareket halinde olmayan iskeleye bağlı konumdaki bir katamaran gemisinde, minik yıldızlarımız kaptan köşkünü ziyaret ederek kendilerine ilham kaynağı olan bir mesleği tanıdılar. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizin yükselen yeni nesline ilham kaynağı olması için proje ve etkinliklerimiz devam edecektir.

 • 04/07/2018

Komite Başkanları Toplantısı

Kulübümüzün “ilham perileri” komite başkanlarımız, başkanımız ile dönemimizin ilk komite başkanları toplantısını gerçekleştirdiler. Yeni dönem hedeflerimiz ve gelecek projelerimiz hakkında konuştuğumuz bu heyecanlı buluşmadan geriye notlarla dolu defterler, gülen yüzler ve çalışmaya hazır komitelerimiz kaldı.