Projelerimiz

20.04.2019
Kadın İsterse
Bu dönem Pastacılar – Şekerciler Odası ve İŞKUR ile yürüttüğümüz proje kapsamında bizim mahallemiz Cennetçeşmede ikamet eden kadınların istihdam edilebilmesine aracı olduk. “Kadın İsterse” diye başladığımız mahallemizdeki kadınların iş ve sosyal hayata katılmalarını sağlayarak ilham kaynağı olmaya devam edeceğiz.
.

 25.03.2019

 Hayalimdeki Meslek

Misafir üyelerimizden Alper Hayalimdeki Meslek projemiz kapsamında hayallerini süsleyen Mali Müşavirlik mesleğini Çiğli Rotary Kulübü üyelerinden Mali Müşavir Sami Arslan ile deneyimledi.

.

 15.03.2019 – 17.03.2019

 Asamble

Ege Rotaract Kulübü’nün Rengarenk Asamble temasıyla organize ettikleri, keyifli hafta sonu karnaval kadar renkli geçti. “Rotary Dünyayı Birleştirir” temasıyla karşıladığımız yeni dönemde, oluşturduğu ekibiyle Bölge Rotaract Temsilcimiz Burak Terlemez’e, bu güzel ekibin içinde Rotaract Akademi Koordinatörü olarak bulunup bizleri gururlandıran Ozan Karakaya’ya ve tabi ki gelecek dönem başkanımız Melis Uzşen’e projeleriyle tüm dünyayı birleştirecekleri bir dönem dileriz!

.

 10.03.2019

 Sağlıklı Nesiller

Geçtiğimiz dönemden bu yana bizim mahallemiz ve bizim okulumuz haline gelen Tire Kırtepe köyünde, Rotary Vakfı desteği ile oluşturduğumuz sağlık odasına bu dönem oluşturduğumuz acil yardım kitini götürmeye gittik. Hazır gidiyoruz eli boş gitmeyelim diyerek okulun bahçesine hayat vermek için aldığımız fidanları çocuklarla dikerek keyifli bir hafta sonu geçirdik.

.

  08.03.2019

 Mutluluğun Formulü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Fuar’ında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği etkinlikler kapsamında İzmir Meme Kanseri İle Savaşım Derneği’nin açtığı standı ziyaret ettik. Kadınlarımıza bu özel günde destek vermenin mutluluğunu yaşıyorken onlara sevgililer günü için hediye ettiğimiz kapı süslerini de standlarında sergilediklerini görmek ilham kaynağı olmanın da keyfine varmamızı sağladı.

.

 07.03.2019

 Rotary – Rotaract – Interact Aile Toplantımız

İzmir Rotary Kulübü ve Işıkkent Eğitim Interact Kulübü kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü üyesi Fikri Hayall reklam ajansı kurucusu Çağla Pınar Öksüm bizlerleydi. CV tasarımı ve iş başvurusu sürecinde şirketlerin, sosyal medya hesaplarımızda dikkat ettiği noktaları konuştuğumuz bu keyifli akşamda partner kulüplerimizle birlikte olmak bizleri çok mutlu etti.

.

 07.03.2019

 Kariyer Günü

Rotaract Akademi ev sahipliğinde düzenlenen “Kariyer Günü” etkinliğine katılım gösterdik.

.

 03.03.2019

 Sağlıklı Nesiller

“Bizim Mahalle” projemizdeki okulumuz Rakım Erkutlu İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştirdik. Daha önceki dönemlerde gerçekleştirilen projelerin ihtiyaç duydukları bakımları tespit edip aynı zamanda Rotary Vakfı fonu kazanan sağlık projemiz için de ölçülerimizi aldık. Eli boş dönmeyi sevmeyen İzmir Rotaract Kulübü üyeleri olarak “Sağlık Her Yerde” diyerek okulumuza bir acil yardım kiti bağışladık.

.

 02.03.2019

 Mutlu Çocuklar

 Mutlu Çocuklar projesinin 2 Mart 2019 tarihindeki etkinliğine katılarak “Emeğiniz Bizde Değerli” dedik!

.

 23.02.2019

 Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

23.02.2019 tarihinde Nilüfer Rotary Kulübü ve Bursa Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Ryla ~ ”Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” seminerlerine katıldık.

.

 21.02.2019

 Fonikler Köyü

İzmir Rotary Kulübü ve İzmir Senfoni Orkestrası işbirliğinde başladığımız “Bir Nota Bin Çocuk” projemizin Cumhuriyet Konseri sonrası, bu dönemin ikinci ayağı olan Fonikler Köyü Eğitim konserini yüzlerce çocukla izleyerek klasik müziğin büyülü dünyasına yolculuk yaptık.

.

 17.02.2019

 Sağlıklı Nesiller

Dikili Devlet Hastanesi gezici bakım biriminde kullanılmak üzere oluşturduğunuz çanta kitini hastane müdürüne büyük bir sabırsızlıkla teslim ettik!

.

 12.02.2019

 Mutluluğun Formulü

Mutluluğun Formülü nedir diye sorsak özellikle bu ay kaçınılmaz “Sevgi” deriz. Mutluluğun Formülü hobi ve sanat etkinlikleri serimizin bu ayağı sevgililer gününe denk gelince biz de yüreği sevgi dolu olan İzmir Meme Kanseri Savaşım Derneği’ndeki kadınlarımıza sevgililer günü hediyesi olarak kapı süsü yapalım dedik. Birlikte sanat konuştuğumuz, plak dinlediğimiz ve çok eğlenerek 1düzenlediğimiz bu etkinliğe katılan tüm dostlarımızı aramızda aramızda görmekten mutluluk duyduk.

.

 27.01.2019

 Rotabull 4

Rotabull 4 tüm eğlencesiyle 27.01.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen bu keyifli  3.müz Ege Yiğit Ece’yi, 2.miz Ali Can Kahyaoğlu’nu ve 1.miz Utku Yağcı’yı tebrik ediyoruz! Katılan tüm üye ve misafirlere hedeflerini 12’den vuracakları bir yıl diliyoruz!

.

 25.01.2019

 Kan Kardeşler

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kapsamında kanser hastası olan minik kalpler için ellerimizle yemek pişirdik. Her lokmalarının şifa olması dileğimizle…

.

  19.01.2019

  Mutluluk Serüveni

İzmir ZİÇEV’de başlattığımız “Mutluluk Serüveni” projemizin duyu bütünleme odası ayağını tamamladık. Odaya ruh katan bu keyifli adımın yeni nesillere de hayat vermesi ve ilham kaynağı olması dileklerimizle…

.

 29.12.2018

 Sokak Çorbacıları!

İzmir Agora Rotaract Kulübü ve İzmir Yamanlar Leo Kulübü işbirliğiyle, her Cumartesi günü Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği’ne çorba dağıtımı için yardım ettikleri etkinliklerine yılın son günlerinde İzmir Kordon Leo Kulübü ile birlikte dahil olduk. Ayrıca mont, bere ve atkıdan oluşan yeni yıl hediye paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıttık. 2019 yılına sevgiyle başladık, sevgiyle devam edeceğiz… Rotaract & Leo dostluğumuzun her alanda ilham kaynağı olması dileğiyle…

.

 21.12.2018 – 23.12.2018

 Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

21-23 Aralık 2018 tarihinde partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü, Manisa Rotary Kulübü, Salihli Rotary Kulübü ve Turgutlu Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen “Bilginin Pesinden Git” temalı, Rotary Yarının Liderlerini Arıyor seminerine katılım gösterdik. Bolca verimli eğitimler, aktiviteler ve keyifli söyleşilerle geçen bu iki günde her anı gerçek bir liderlik okulu gibi olan Rotary 2440 ailesine bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.

.

 19.12.2018

 Hayata +1 Değer Kat

Efes Rotaract Kulübü ve Ulusal Down Sendromu Derneği işbirliğinde düzenlenen yılbaşı yemeğine katıldık.

.

 21.12.2018

 Sürpriz Sabunlar

Karşıyaka Rotaract Kulübü ve Çiğli Rotaract Kulüpleriyle birlikte gerçekleştirdiğimiz Sürpriz Sabunlar projemizde bu yıl da mutfaktaydık! El yıkamayı ve hijyen bilincini eğlenceli bir yolla aktaran oyuncaklı sürpriz sabunlar el yıkamayı eğlenceli bir yolculuk haline dönüştürüyor!

.

 15.12.2018

 Yılbaşı Kermesi

Işıkkent Eğitim Interact Kulübü’nün düzenlediği Yılbaşı kermesinde bir stant açıp ZİÇEV yararına satış yaptık. Bu keyifli kermesteki misafirperver ev sahipliğiyle anlamlı projemize destek olan Işıkkent Eğitim Interact Kulübü kulübüne teşekkürlerimizle…

.

 10.12.2018

 Meme Kanserine Karşı Yoga Terapisi

Bilinçlenebilmek ve tüm kanser hastaları gibi meme kanseri hastalarının yaşadığı yoğun ağrıları biraz olsun hafifletebilmek için Bostanlı Yoga eğitmenliğinde başlattığımız yoga terapilerinin ikincisini, Meme Kanseri Savaşım Derneği işbirliğinde gerçekleştirdik.

.

 07.12.2018 – 09.12.2018

 Türkiye Uluslararası Rotaract Konferansı

7-9 Aralık 2018 tarihleri arasında efsane keyifli bir organizasyonda, Çekirge Rotaract Kulübü’nün büyük bir özenle düzenlediği TURK’da çok keyifli bir hafta sonu geçirdik. Uluslararası organizasyonların yanı sıra 2420, 2430 ve 2440. Bölgelerde bulunan Rotaractör’lerin buluştuğu bir organizasyon olan TURK, birbirimizi tanıdığımız, daha iyi dostluklar geliştirdiğimiz ve ortak projelerin üretilebileceği bir konferanstı. 3 bölgenin buluştuğu bu zirveyi en iyi şekilde planlayan ve organize eden, Çekirge Rotaract Kulübü’nün “Zirvedeyim Sesin Duyulmuyor” olarak belirlediği konsept zaten her şeyi anlatıyor. 

.

 02.12.2018

 Uluslarası Rotary Başkanımız ile Toplantı

Dönem Uluslararası Rotary Başkanımız Barry Rassin İzmir’e geldi! 2440. Bölge Rotaryenleri ve Rotaractörleri ile görüşen ve bilgi alışverişinde bulunan Barry Rassin’le vakit geçirmek inanılmaz keyifliydi. 29 Kasım 2018 perşembe günü İzmir’de olan başkanımıza bölgemiz Rotaractörlerini tanımak amacıyla “Bu hafta değil, her hafta” projesinin 136. Haftasında bizlere eşlik etti. Akşam Rotaractörlerle bir toplantı gerçekleştiren Barry Rassin, daha sonrasında da kendisi onuruna verilen akşam yemeğinde 2440. Rotary Ailesiyle beraber oldu.

.

 01.12.2018

 Girişimcilik Zirvesi

Endeavor Türkiye işbirliğinde ve Bortar Group, Ege İhracatçı Birlikleri sponsorluğunda Rotaract Akademi ve 2440. Bölge Rotary Federasyonunun düzenlediği Girişimcilik Zirvesine yüksek bir katılımla katıldık. Konuşmacı konuklar, vakalar ve bir de yarışma içeren bu dolu dolu zirvede neredeyse her takımda bir üyemiz vardı. Üyelerimizin de içinde olduğu takımlar 1. ve 3. oldular. Bu muhteşem organizasyon için Rotary 2440’a, Rotaract Akademi’ye teşekkür ederiz.

 27.11.2018

 Sağlıklı Dişler Mutlu Çocuklar

Rakım Erkutlu İlkokulu 3. ve 4. sınıflardan oluşan 6 sınıfa her yıl yaptığımız diş taraması, eğitimi ve diş macunu fırça seti dağıttığımız “Sağlıklı Dişler Mutlu Çocuklar” projemizin bu yıl ki ayağını da diş doktorumuz işbirliğinde gerçekleştirdik. Geçen yıl taramada tespit edilen rahatsızlıkların tedavisini gönüllü yapan doktorumuz bu yıl da tespit ettiği hastalıkları çocuklarımızın ailelerine iletilmesi için okul yönetimine bildirdi..

.

 22.11.2018

 Toplantı

Toplantımızda konuşmacı konuğumuz Ertan Soydan’ın ‘Endüstri 4.0’ isimli sunumunu dinledik ve gelecekteki meslek alanları, gelecek teknolojisi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Toplantımıza misafir olarak gelen Kharkov Rotaract Kulübü Başkanı Liza Almaniza ile bayrak değişimimizi gerçekleştirmenin mutluluğuyla bir toplantı akşamı daha bitmiş oldu. Katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkürlerimizle!

.

 20.11.2018

 Işıkkent Eğitim Interact Kulübü Toplantısı

Interact kulübümüz, Işıkkent Eğitim Interact Kulübü’nün toplantısına katıldık..

.

 15.11.2018

 “Maviye İlk Adım” Eğitimi

2440. Bölge Rotary Federasyonu ve Rotaract Akademi işbirliğinde Gelecek Dönem Guvernörü Rtn. Fatih Akçiçek Eğitmenliğinde düzenlenen “Maviye İlk Adım” eğitimine katılım gösterdik. Deniz şehri olan İzmir’in çocukları olarak bu eğitimde; denizcilik, denizciliğe nasıl başlarım, yelken ve Rotary’de denizcilik projeleri konu başlıklarından oluşan çok keyifli bir akşam geçirdik.

.

 14.11.2018

 Dublaj Atölyesi

Magnesia Rotaract Kulübü ile birlikte birincisini geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz Seslendirme & Dublaj atölyesine istek çok olunca bu dönem de yapalım dedik! Öncelikle Rotaract Akademi işbirliğinde İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan Yusuf Köksal eğitmenliğinde bir eğitim gerçekleştirdik. “Seslendirme ve Dublaj” adına yeni bilgiler öğrendiğimiz ve çok eğlendiğimiz bu workshop’ın ardından, Alsancak Başkent İletişim Akademisi’nde stüdyoya girdik! Üçer kişilik gruplarla stüdyolarda animasyon, reklam, film seslendirmeleri üzerine kısa workshop’lar gerçekleştirdiğimiz bu uzun soluklu atölye çalışmamızda bizlerle olan tüm Rotaract üyesi ve misafir dostlarımıza çok teşekkür ederiz!

.

 12.11.2018

 Kan Kardeşler

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kanser hastası olan minik kalpler için ellerimizle yemek pişirdik. Her lokmalarının şifa olması dileğimizle…

.

 11.11.2018

 RotaMorning

Ege Rotaract Kulübü’nün düzenlediği geleneksel RotaMorning kahvaltısına katılım gösterdik. Bu keyifli Pazar kahvaltısı için ev sahibi kulübe teşekkür ederiz!

.

 14.11.2018

 Atatürk’ü Anlamak

Atatürk’ü Anlamak etkinliklerimiz kapsamında, EÇEV öğrencilerine Nutuk ve hatıra ayracı hediye ettik. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Atatürk’ü anlayabilen ve hissedebilen nesiller yetiştirebilmek dileğiyle…

.

 14.11.2018

 Rotacup

İzmir Rotaract’ın aslanları 04.11.2018 de başlayan Rotacup’ta kıyasıya mücadele ile ilk maçlarını başarıyla geride bıraktılar. Şimdi önümüzdeki maçlara bakıyoruz.

.

 26.10.2018

 Cumhuriyet Konseri

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliğinde İzmir Rotary Kulübü ile ortak Cumhuriyet Konseri düzenledik.. Cumhuriyet var oldukça sanat var olacak, sanat var oldukça Cumhuriyet… Ve bizler Cumhuriyet’in bekçileri Atatürk’ün evlatları olarak son nefesimize kadar Cumhuriyeti de sanatı da yaşatacağız!

.

 26.10.2018

 Cadılar Bayramı

Alsancak Rotaract Kulübü’nün düzenlediği Halloween Partisi’ne en yüksek katılım gösteren kulüp olarak katıldık.

.

 21.10.2018

 Kan Bağışımız

Kan Ordusu Kanser Derneği işbirliği ile başlattığımız Kan Kardeşler projemiz kapsamında 21.10.2018 tarihinde Ege Üniversitesi Kan Merkezinde kan bağışımızı gerçekleştirdik.

.

.

 16.10.2018

 “Nasıl Satarım?” Eğitimi

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi işbirliğinde Rtc. Önder Özbek Karademir eğitmenliğinde düzenlenen “Nasıl Satarım?” eğitimine katılım gösterdik. Bu keyifli eğitim için eğitmenimize ve ev sahibi kulübe çok teşekkür ederiz.

.

.

 14.10.2018

 Mutluluğun Formulü

Röprodüksiyon tekniği ile ünlü ressamların resimlerini tekrar yorumladığımız resim atölyemize arp müziğinin büyüleyici tınıları eşlik etti. Bir kadeh şarap iki tutam sanatla keyifli bir pazar öğleninde buluştuğumuz tüm Rotaractör dostlarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz!

.

.

 14.10.2018

 Rotary Yarının Liderlerini Arıyor

Bandırma Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Ryla Teknoloji, İnovasyon ve Liderlik seminerlerine misafir üyemiz İpek Günay katılım göstermiştir.

.

.

 09.10.2018

 “Rotary Vakıf İçin Neden Önemlidir?”

Rotaract Akademi tarafından düzenlenen “Vakıf Rotary İçin Neden Önemlidir?” eğitimine katılım gösterdik. Bu yararlı eğitim için eğitmenimiz Rtn. Mithat Sucuoğlu ve Rotaract Akademi takımına teşekkür ederiz!

.

.

 07.10.2018

 Rotaoryantiring

Efsane ekip, efsane organizasyon! Beşincisini 07.10.2018 de gerçekleştirdiğimiz Rotaoryantiring etkinliğimiz katılımcılarımızın da katkılarıyla inanılmaz keyifli anlara tanıklık etti! Oryantiring sporuna her yıl farklı bir temayla birlikte eğlence katan bu organizasyonumuza sponsorluğu için Ayaküstü Kahve’ye sonsuz teşekkürlerimizle! Birinciliği göğüsleyen Death Eaters takımı üyelerini ayrıca tebrik ederiz! Katılan tüm Rotaractör dostlarımızla nice keyifli etkinliklerde birlikte olmak dileğimizle.

.

.

 29.09.2018

 Üye Adaptasyon Programı

29 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen Üye Adaptasyon Programına katılan misafir üyelerimizi tebrik eder, kulübümüzle birlikte nice keyifli dönemler geçirmelerini dileriz!

.

.

 28.09.2018

 Korku Evi

Aşırı korkunç bir akşam olan 28.09.2018 tarihinde “Korku Evi” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizden geriye, korkmuş ama yine de çok eğlenmiş yüzlerle dolu fotoğraflar kaldı.

.

.

 27.09.2018

 Rotaract Talks

27.09.2018 tarihinde düzenlenen Rotaract Talks seminerine katılım gösterdik.

.

.


 27.09.2018

 Dokuz Eylül, Karşıyaka,Konak Rotaract Kulüpleri Unutulan Meslek Ustaları

Dokuz Eylül, Karşıyaka ve Konak Rotaract Kulüpleri tarafından düzenlenen Unutulan Meslek Ustaları projesinin ikinci ayağı olan Şerbet Yapımı atölyesine katıldık. Kendilerini bu anlamlı projeden ötürü tebrik ederiz!

.

.

 26.09.2018

 Bu Hafta Değil Her Hafta

Bu Hafta Değil, Her Hafta etkinliğimizde 127. Haftayı tamamladık. 26.09.2018 tarihinde de projenin tüm katılımcı kulüpleriyle birlikte bir organizasyon toplantısı gerçekleştirdik.

.

.

 25.09.2018

 Kendin Yap Hobi Grubu ile Asa Yapım Atölyesi

Asalar ve büyüler hazırsa RotaOryanitiring 5’e de çok az kaldıysa o zaman heyecan dorukta demek! 25.09.2018 tarihinde Kendin Yap Hobi Grubu ile ortak düzenlediğimiz “Asa Yapım Atölyesi” o kadar keyifli geçti ki resmen asalar konuştu! RotaOryantiring 5 Harry Potter temasıyla sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

.

.

 24.09.2018 

 Dokuz Eylül Rotaract Kulübü – Tiyatro Üzerine Sohbetler

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü tarafından 24.09.2018 tarihinde düzenlenen “Tiyatro Üzerine Sohbetler” eğitimine katıldık.

.

.

23.09.2018

İnegöl-Bademli Rotaract Kulüpleri Masa Tenisi Turnuvası

Bölgemizin Geze Geze 2440 Projesi kapsamında Bursa’da gerçekleşen İnegöl ve Bademli Rotaract Kulüpleri’nin ortak düzenlediği masa tenisi turnuvasına Asbaşkanımız Melis Uzşen ve Sekreterimiz Ozan Karakaya katılım göstermiştir. Bu keyifli organizasyon için teşekkür ederiz.

.

.

  23.09.2018
 Deniz Yıldızı Projesi
Deniz Yıldızı projemizde, yine bir hafta sonunun tadını çocuklarla birlikte çıkardık. Bu sefer İzmir Türk Koleji Yelken kulübü eğitmenleri işbirliğinde verilen teorik yelken eğitimi, yelken dümeni kullanma eğitimlerinin ardından yelken düğümünü de öğrenmeden olmaz dedik ve çok keyifli bol deniz kokulu bir pazar günü geçirdik. İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü eğitmenlerine çocuklarımıza verdikleri emekler için çok teşekkür ederiz! Ege’nin incisinin deniz kokulu çocuk kalplerinin denizle tanışma serüveninde ilham kaynağı olmak dileğiyle!
.
.
 22.09.2018
 Geze Geze 2440
22.09.2018 tarihinde Rotaract 2440. Bölgenin bu dönemki projeleri olan “Geze Geze 2440” ın ilk ayağı olan Bursa gezisine katıldık. Bol bol gezdik, bol bol yedik içtik! Bu keyifli hafta sonu organizasyonu için bölgemize çok teşekkür ederiz!
.
 .

 20.09.2018 
 Toplantı
20 Eylül 2018 de gerçekleştirdiğimiz keyifli toplantımız. Projelerimizi ve etkinliklerimizi konuşmaya doyamadığımız toplantımıza başkanımız Rtc. Kerem Küçükvural FaceTime ile katıldı. Ee ne de olsa çağdaş kulübün çağdaş toplantısı!
.
.
19.09.2018
Bu Hafta Değil Her Hafta
“Bu Hafta Değil Her Hafta” projemizin 126. haftasına da katılım gösterdik.
 .
 .


18.09.2018
İzmir Rotary Kulübü Toplantısı
18.09.2018 tarihinde Partner Kulübümüz İzmir Rotary’nin toplantısına katıldık. Ortak projelerimizi planladığımız toplantılarındaki nazik misafirperverlikleri için partner kulübümüze teşekkür ederiz!
 .
 .
12.09.2018
Bu Hafta Değil Her Hafta Projesi
“Bu Hafta Değil,Her Hafta” projesinin proje ortağı olmaktan çok mutluyuz! Projenin 4. Yılında yine Tepecik Devlet Hastanesindeki çocukları biraz olsun mutlu edebilmek büyük bir keyif..
 .
 .

12.09.2018
Dokuz Eylül Rotaract Kulübü – İşe Alınma İşi Al Eğitimi
Dokuz Eylül Rotaract Kulübü’nün 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlediği “İşe Alınma İşi Al” eğitimine katıldık. Kendilerine bu yararlı eğitim için teşekkür ederiz!
 .
 .

12.09.2018
CrossFit Bornova İşyeri Gezisi
Sporu seven kulüpten sportif iş yeri gezisi!
12.09.2018 tarihinde Crossfit Bornova’ya iş yeri gezisi düzenledik. Daha fit bir yaşam ve bu iş kolu hakkındaki keyifli sohbetimiz ve misafirperverlikleri için CrossFit Bornova ailesine çok teşekkür ederiz! Ayrıca katılan tüm Rotaractör dostlarımıza da bizlerle oldukları için teşekkür ederiz!
 .
.
09.09.2018
Dokuz Eylül Rotaract Kulübü Kuruluşu ve İzmir’in Kurtuluşu Şerefine Kahvaltı Etkinliği
Dokuz Eylül Rotaract Kulübü’nün kuruluş ve İzmir’in kurtuluşunu kutlamak için düzenlediği kahvaltı etkinliğine katıldık. Bu keyifli pazar etkinliği için kendilerine çok teşekkür ederiz! Başarılı projelere imza atacakları nice yıllar dileriz!
.
08.09.2018
Yönetim Kurulu ve Komite Başkanları Eğitimi
2440 Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından düzenlenen Yönetim Kurulu ve Komite Başkanları eğitimine katılım gösterdik. İlham kaynağı olacağımız bir dönem geçirmemiz dileğiyle..
 .
.
06.09.2018
MAGNESİA ROTARACT KULÜBÜ İLE ORTAK TOPLANTI
6 Eylül 2018 de Magnesia Rotaract Kulübü ile ortak gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Psikiyatrist Dr. Mehmet Oğuz konuşmacı konuğumuz oldu. Psikiyatri tedavi yöntemleri,otizm ve Emdr tedavisi ile ilgili
yaptığı keyifli sunumundan sonra ortak gerçekleştirebileceğimiz projeleri konuştuğumuz toplantımızda Magnesia Rotaract Kulübü ile birlikte olmak büyük bir keyifti. Başta konuşmacı konuğumuz Dr. Mehmet Oğuz olmak üzere toplantımıza katılan tüm üye ve misafirlere teşekkür ederiz!
.
.
31.08.2018
Biz Ayrılamayız Konseptli Ocakbaşımız
31 Ağustos 2018 tarihinde “Biz Ayrılamayız” temalı ocakbaşımızı asla ayrılamayacağımız misafir üyemiz Emir Buğra Gökçe’nin evinde gerçekleştirdik. Ev sahibimize misafirperverliği, katılan tüm üye ve misafirlerimize katılımları için teşekkür ederiz.
.
.
.
 
08.08.2018
Konuşma Sanatı Tekniği, Temel Oyunculuk ve Doğaçlama Eğitimimiz
Dönemin ilk eğitimini Rotaract Akademi işbirliğinde Serdar Göncüoğlu eğitmenliğinde düzenledik. İlkini geçen dönem düzenlediğimiz “Konuşma Sanatı Tekniği, Temel Oyunculuk ve Doğaçlama” eğitiminin yoğun istek dolayısıyla bu yıl ikincisini düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz! Eğitmenimize ve katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz!
.
.
.
05.08.2018
Fen Laboratuvarı Projemiz
Kişisel gelişim ile toplumsal gelişimi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, 18 yaş altı gençlerden oluşan Interact kulübümüzle ortak projeler yapmak bizler için büyük bir gurur kaynağı. Bu doğrultuda özellikle eğitim alanındaki projeler öncelikli hedefimizdir.  Yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık olarak Işıkkent Interact Kulübü işbirliği ile Karabağlar Katip Çelebi Ortaokulu’nun Fen ve Tasarım sınıfına katkı sağlamak adına Işıkkent Eğitim Kampüsü’nden bağışlanan masa ve dolapları okula yerleştirdik. Geleceğin bilim insanlarının yetişeceği günler görmek dileğiyle.
 
 .
01.08.2018
Ağustos Ayı Komite Başkanları Toplantısı
Kulübümüzün ilham perileri komite başkanları toplantılarını yaptı. Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü’nün başkanı değerli Rtn. Aron Depas da toplantımızı şereflendirdi. Hami kulübümüzle ortak yapacağımız projelerimizin de konuşulduğu toplantımıza katılımlarından dolayı Rtn. Aron Depas’ a ve tüm komite başkanlarımıza çok teşekkür ederiz.
 .
31.07.2018
3. Grup Kulüpleri Ortak Happy Hour
3.Grup kulüpleri olarak, dönemin ilk ortak “Happy Hour” etkinliğini 31.07.2018 tarihinde Pub Locale’de gerçekleştirdik. “Bil Bakalım Kim?” adlı tanışma oyunuyla, 3. Grup kulüp üyeleri birbirini yakından tanıma imkanına sahip oldu. Geceden geriye kalan renkli anılar için katılan tüm üye ve misafirlere teşekkür ederiz!
.
.
28.07.2018
Sessiz Sinema Konseptli Ocakbaşımız
Hayatlarımıza teknoloji girdi gireli o eski oyunları, eğlenceli aktiviteleri unuttuk. Ölümsüzleşmiş oyunlardan biri olan “Sessiz Sinema” temalı Ocakbaşı etkinliğimizi, üyemiz Rtc. Ege Atis ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Kendisine güzel ev sahipliği için teşekkür eder, bu keyifli akşamda bizlerle olan tüm üye ve misafirlerimize ayrıca teşekkür ederiz.
 .
16.07.2018
Perküsyon Atölyesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda gerçekleştirdiğimiz perküsyon atölyemizde bol bol yaramazlık yaptık. Sanata meraklı rotaract gençlerimiz eline hangi enstrüman gelirse büyük bir ciddiyetle çaldı. Geriye de böyle keyifli anılar kaldı. Katılan tüm Rotaract dostlarımıza ve eğitmenimiz Rtc. Bestem Menokan’a teşekkür ederiz.
.
15.07.2018
İlle de Mangal  Ocakbaşımız
İştahlı kulübün doyurucu ocakbaşını başkanımız Kerem Küçükvural’ın hobi bahçesinde “İlle De Mangal” temasıyla gerçekleştirdik. Bu keyifli akşam için başkanımıza ve katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz!
07.07.2018
Deniz Yıldızı
İzdeniz A.Ş ile ortak planladığımız uzun soluklu projemizin ilk adımını “minik yıldızlarımız” ile 07.07.2018 tarihinde gerçekleştirdik. Her dönem Rotary’nin 6 ana teması kapsamında projeler gerçekleştirdiğimiz mahallemiz Cennetçeşme’de ki öğrenciler ile İzdeniz A.Ş’ye ait vapur seferlerine katıldık. Yolculuklar esnasında rehber kaptanımız denizcilik ve deniz taşımacılığı hakkında detayları aktarırken aynı zamanda, öğrenciler ilk defa İzmir Körfezi’nin doğal güzelliklerini seyrettiler. Ardından Bostanlı Vapur İskelesi’nde, hareket halinde olmayan iskeleye bağlı konumdaki bir katamaran gemisinde, minik yıldızlarımız kaptan köşkünü ziyaret ederek kendilerine ilham kaynağı olan bir mesleği tanıdılar. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizin yükselen yeni nesline ilham kaynağı olması için proje ve etkinliklerimiz devam edecektir.
.
04.07.2018
Komite Başkanları Toplantısı
Kulübümüzün “ilham perileri” komite başkanlarımız, başkanımız ile dönemimizin ilk komite başkanları toplantısını gerçekleştirdiler. Yeni dönem hedeflerimiz ve gelecek projelerimiz hakkında konuştuğumuz bu heyecanlı buluşmadan geriye notlarla dolu defterler, gülen yüzler ve çalışmaya hazır komitelerimiz kaldı.
 .
.
01.07.2018
Anıtkabir Ziyaretimiz ve Yeni Dönem Açılışı
Her yıl olduğu gibi bu yıl da dönemimize Ata’mızın huzuruna çıkarak başladık. 1 Temmuz’da gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir ziyaretimizle en büyük ilham kaynağımız Ulu Önder Atatürk’ün huzurunda İzmir Rotaract Kulübü olarak döneme başlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Yapacağımız ve yaptığımız her işte ona layık olabilmek dileğiyle. İlham kaynağı olacağımız güzel bir dönem bizleri bekliyor!
,
,
28.06.2018
Devir Teslim Törenimiz
İzmir Rotaract Kulübünde yine bir devir gelecek başkanına teslim edildi! 
Anemon Ege Sağlık Otel’de gerçekleştirdiğimiz devir teslim törenimizde bizleri yalnız bırakmayan Rotaryen büyüklerimize ve tüm Rotaract dostlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Ayşe Çetinkaya Orçun başkanımıza bu fark yarattığı dönem için kendisini tebrik eder Kerem Küçükvural’a ilham kaynağı olacağı,başarılı bir dönem dileriz! 
 ,
26.06.2018
İzmir Rotary Kulübü Devir Teslim Töreni
Hami kulübümüz olan İzmir Rotary’nin devir teslim töreninde Rotaryen büyüklerimizle birlikte olmaktan büyük keyif aldık. Her zaman desteklerini bizden esirgemeyen,her projemizde arkamızda olan İzmir Rotary kulübünün fark yaratan başkanı değerli Rtn.İra Özkesen’i tebrik eder, değerli Rtn. Aron Depas’a ilham kaynağı olacağı bir dönem dileriz!
,
,09.06.2018
Ramazan Kolisi
Geleneksel Ramazan Kolisi projesi için bizim mahallemiz olan Cennetçeşme’de ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunduk.
,
,
,
,
27.05.2018
24. Rotaract Konferansı
25-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Rotaract 2440. Bölge Konferansında bir dönem boyunca yaptığımız çalışmalar ve dostluğumuz neticesinde İzmir Rotaract Kulübümüz, ‘En İyi Toplum Hizmetleri Projesi Ödülü’, ‘En İyi Grup Projesi Ödülü’, ‘En İyi İkinci Rotaract Kulübü Ödülü’ ve ‘Örnek Rotaract Kulübü Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca üyemiz Rtc. Ali Can Kahyaoğlu, ‘Yılın Rotaractörü Ödülü’ne layık görülmüştür. Emekleri ve bu gurur verici tablo için Başta başkanımız Rtc. Ayşe Orçun’a ve bizi çok değerli ve özel bir aile yapan her bir üye ve misafir üyemize teşekkür ederiz.
 ,
 
02.05.2018 
Post Medicon
Ev sahipliğini yaptığımız Post-MEDICON TURKEY kapsamında Marmaris portta başlayan turumuz Marmaris,Bodrum, Didim, Efes, Şirince ve İzmir’de yaptığımız gezilerle son bulmuştur.
.
.
.
25.04.2018
Hizmette 35. Yıl
Kulübümüzün 35. Yılı’nı özel konuğumuz Çagla Kubat , değerli partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü, dönem brt’miz Mehmet Şimşek, gelecek dönem brt’miz Kemal Aksoy ,geçmiş dönem başkanlarımız ve üyelerimizin katılımıyla kutladık 35 koca hizmetle dolu yıl dile kolay. İzmir Rotaract Kulübü olarak birbirimizden güç alarak ilerlediğimiz ve daha çok iyi işlere imzamızı attığımız nice 35 yıllara.
.
08.04.2018 

Atatürk’ ü Anlamak
Euco’ya kulübümüzü temsilen üyemiz Rtc. Ege Doğaç Erdoğan katılmıştır. Bu süre içinde Atatürk’ü Anlamak projemizin yurtdışı ayağı olarak uyguladığımız ingilizce Nutuk’u gelecek dönem Eric başkanı Ben Pintens’e , Fransa ülke temsilcisine ve Yunanistan Selanik Thesellonika East Kulübü üyesi Rtc. Maria Maradini’ye ilettik. Ve aynı zamanda bayrak değişimlerimizi gerçekleştirdik.
.
08.04.2018 
Rotatrekking 7
Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz Rotatrekking etkinliğimizi gerçekleştirdik. Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik ama sonunda iyi yedik.Bu yıl en yüksek katılımı gösteren bucarotaractkulubu ‘ne ve katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz . Rotatrekking 8’de görüşmek üzere.
.
.
.
28.03.2018 
Evrensel Bilim Müzesi Gezisi
Rakım Erkutlu İlkokulu öğrencilerini Mavişehir’deki Evrensel Bilim Müzesi’ne götürdük. Çocuklarla birlikte hem eğlendik hem de dünya hakkında bilgiler edindik.
.
.
.
.
11.03.2018 
Tiyatro Salon Yenilemesi
Bizim mahalledeki Rakım Erkutlu İlkokulu’ndaki yıpranmış ve kullanılmaz haldeki toplantı ve gösteri salonunu yeniledik. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim ortamına sahip olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
.
.
.
01.03.2018
Sürpriz Sabunlar
Çiğli Rotaract Kulübü ve Karşıyaka Rotaract Kulübü ile bu dönem 2’ncisini ortaklaşa gerçekleştireceğimiz ‘Oyuncaklı Sabun’ Projemizin yapım aşamasını tamamladık. Çocuklara hijyen bilincini aşılayabilmek için sabunların içine oyuncaklar yerleştirdik. Sabunlar tüketildiğinde hem hijyen konusunda bilinçlenmiş olacaklar hem de en sonunda oyuncaklara ulaşıp eğlenirken öğrenecekler. Hem öğretici hem de eğlenceli projemizin sabunlarını 3 kulüp ortaklığında belirlenen anaokulundaki çocuklara hediye edeceğiz.
27.02.2018
81 İlde Okutuyoruz
Projemiz için Afyon, Ardahan, Adıyaman, Bilecik, Giresun, Amasya, Çankırı, Artvin, Çorum, Niğde, Kütahya, Bolu, Erzincan, Manisa, Şanlıurfa, Bayburt, Aydın, Bingol olarak tam 18 ile ulaşmak üzere kitaplarımızı kargoladık.
.
.
;
;15.02.2017
Ahmet Aslaner’e Meslek Hizmet Ödülü

Dönemimizin 16. Kulübümüzün 767. toplantısını Kaya Prestige Otel’inde gerçekleştirdik. Toplantımızda Ahmet Aslaner’e Meslek Hizmet Ödülü verdik. Kendisinin iş hayatında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ederiz.
.
.
:
:10.02.2018
Bu Fırçada Sevgi Var (Pastel Sulu Boya)

Projemizin dördüncü ayağını Ege Artı Rehabilitasyon merkezinde gerçekleştirdik. Bu sefer fırçalarımız pastel sulu boya tekniği ile kalplere dokundu.

.

21.01.2018
RotaBull
lGeleneksel Rotabull 3 dart etkinliğimizi yüksek bir katılımla gerçekleştirdik. Etkinliğimizde 1. olan Kıvanç Gülhan, 2. olan Arda Ağat, 3. olan Süha Çavuşlu’yu tebrik ederiz.
:
:
.
.
06.01.2018
Kıyafet Bağışı
Bizim mahallemizdeki Rakım Erkutlu İlkokulunu ziyaret ettik ve  okula ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kıyafet bağışında bulunduk.
.
:
:

16.12.2017 

Bu Fırçada Sevgi Var (Pastel Boya)
Partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübü ile “Bu Fırçada Sevgi Var”projemizin 3. ayını Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle büyük bir mutlulukla gerçekleştirdik. Her ay farklı bir resim tekniği ile, birlikte bir şeyler yaratabilmenin tadına varacağımız projemizin 3. etkinliği “Pastel Boya” ydı. Keyifle geçen atölye sonrası yaptığımız çay saatinde down sendromlu kardeşlerimizi yakından tanıma, kaynaşma fırsatı yakaladık. Onları tanımak ve biraz olsun mutluluklarına sebep olabilmek projenin en güzel rengi…
08.12.2017
İşyeri Gezimiz
Natural Kids Academy’e iş yeri gezisi düzenledik. Çocuklarla güzel vakit geçirdiğimiz bu etkinlikte bize kapılarını açan ve çok güzel ağırlayan Natural Kids Academy’e teşekkür ederiz.
.
:
.
11.11.2017 
Bu Fırçada Sevgi Var
Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü ile “Bu Fırçada Sevgi Var”projemizin 2.ayını Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle büyük bir mutlulukla gerçekleştirdik. Her ay farklı bir resim tekniği ile, birlikte bir şeyler yaratabilmenin tadına varacağımız projemizin 2.etkinliği “Ebru Sanatı” ydı. Keyifle geçen atölye sonrası yaptığımız çay saatinde down sendromlu kardeşlerimizi yakından tanıma, kaynaşma fırsatı yakaladık. Onları tanımak ve biraz olsun mutluluklarına sebep olabilmek projenin en güzel rengi.. Gelecek ay gerçekleştireceğimiz yeni atölye çalışması için sabırsızlanıyoruz.
13.10.2017
Gelişim İçin Değişim (Meslek Tanıtımı)
Tire – Kırtepe Köyünde başlattığımız “Gelişim için Değişim” projesi kapsamında, çocuklara hayallerindeki meslekleri tanıttık, farklı farklı bir çok meslek üzerine konuştuğumuz bu güzel sohbette geleceğin çalışanlarına biraz olsun ilham verebilmek bizler için çok önemliydi.
.
.
10.10.2017
Gelişim İçin Değişim (Kırtasiye Yardımı)
“Gelişim İçin Değişim” projemiz Kırtepe’ye farklı bir soluk getirmeye devam ediyor! Çocukların gülüşlerinin büyüttüğü projemizin bu ayağında, yaşadıkları yerde kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hiç bir yerleri olmayan çocuklarımıza kırtasiye gereçleri hediye ettik. Öğrencilerimize başarılarla dolu bir dönem geçirmelerini diliyoruz.
.

06.10.2017
758. Toplantımız
Kulübümüzün 758. dönemimizin 7. Toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik.Toplantımızda,hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen ,Artım Project’ten Ekin Yetkinoğlu ve Ayşe Yıldız konuşmacı konuk olarak katıldılar. İzmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen ile ortak yapacağımız projelerin detaylarını konuşurken aynı zamanda projelerimizle ilgili Rotaryen görüşü ve desteği alma imkanı bulduk. Artım Project’i temsilen katılan konuşmacı konuklarımız da “İleri Dönüşüm” eğitim seminerleri ile ilgili bilgilendirme yaptılar. En kısa zamanda gerçekleştireceğimiz proje işbirlikleri için sabırsızlanıyoruz. Bu keyifli toplantı için öncelikle konuşmacı konuklarımıza, sonra katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz!

25.09.2017
Diş Taraması
Bizim Mahalledeki Rakım Erkutlu İlkokulunda diş hekimimiz öğrencilere diş temizliği ve bakımı hakkında bilgilendirme ve diş taramasını yaptı.
.
.
.

02.10.2017
Gelişim İçin Değişim(Kitap Bağışı)
Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyünde fark yarattık! Okudukça gelişen,düşünen, hayal güçleri zenginleşen bir nesil yetişsin diye, köy okulundaki öğrencilerin sıralarına sürpriz kitaplar bıraktık. Çocukların, kendilerine yapılan bu sürprizi görünce yaşadıkları mutluluk ne kadar doğru bir şey yaptığımızı da bir kez daha kanıtlamış oldu. Ayrıca okula oluşturduğumuz kütüphane ile de köyde sürekli okur-yazarlık bilincini aşılamayı hedefledik.

27.09.2017
Gelişim İçin Değişim (Sinema Etkinliği)
“Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyündeki çocukların hayatlarına dokunduk. Daha önce sinemaya hiç gitmemiş çocuklar için sinemayı onlara götürdük. Çocuklara gerçek bir sinema ortamı yaratmak için patlamış mısır ve gazoz ikram ettik..
.
.

26.09.2017 
İzmir Rotary Kulübü Ziyaretimiz
Partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübünün toplantısına katıldık. Kendilerine nazik davetleri için teşekkür ederiz.
.
.
.
.

24.09.2017
Gelişim İçin Değişim (Anne Çocuk Sağlığı Semineri)
“Gelişim için Değişim” projemizle bir kez daha Tire-Kırtepe köyündeki ailelerin hayatlarına dokunduk. 24 Eylül 2017 tarihinde köy halkına, Anne-Çocuk Sağlığı bilgilendirme semineri veren doktorumuz aynı zamanda ne yazık ki çok nadir doktor gelen bu köydeki çocuklar için bir de sağlık taraması gerçekleştirdi.
.
.
.

22.09.2017
“Quiz Night” Konseptli Ocakbaşı
Misafir üyemiz Ege Doğaç Erdoğan ev sahipliğinde “Quiz Night” konseptli ocakbaşı gerçekleştirdik. Misafir perverliği ve eğlenceli gece için kendisine teşekkür ederiz.

.

.
:
21.09.2017
Benim İşim Benim Hobim (Medya)
Dönemimizin 6. Kulübümüzün 757. toplantısını 21 Eylül 2017 tarihinde Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik. Projelerimizi konuştuğumuz toplantımızda misafir üyemiz Ege Doğaç Erdoğan ‘Medya’ konulu Benim İşim Benim Hobim sunumunu gerçekleştirdi. Katılan üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

.

08.09.2017
Mutluluğun Formülü Etkinliğimiz
8 Eylül tarihinde hep birlikte Mutluluğun Formülü’nü bulduk! Sernur Ecemiş’in yönlendirmeleri ile tamamladığımız kara kalem resimlerimize,  Cansu Çine’nin arpından gelen tınılar eşlik etti. Hem ruhumuzu dinlendirdik, hem de sanata doyduk! Bizler için çok keyifli bir akşamdı. Bizlerle olan, olamayan herkese çok teşekkür ederiz.

27.08.2017
Narlıdere Huzurevi Ziyaretimiz
27 Ağustos 2017 tarihinde Narlıdere Huzurevi’ne erken bayram ziyaretimizi gerçekleştirdik. O eski bayramları aratmayacak keyifli bir buluşma geçirdiğimiz bu günde üyemiz Cansu Çine dünya tatlısı büyüklerimize arp dinletisi gerçekleştirdi. Bu hem duygusal hem de güzel geçen buluşmanın tekrarlanmasını dört gözle bekliyoruz.

24.08.2017
Great Debaters Rotaract Kulübü Ziyaretimiz
24.08.2017 tarihinde misafir üyemiz E. Doğaç Erdoğan Londra’da Great Debaters Rotaract Kulübü başkanı ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir ve yakın gelecekte birlikte işbirliği içinde yapacağımız projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Güzel misafir perverlikleri için teşekkür ederiz.
.
.

18.08.2017
Üye Alım Törenimiz
Kulübümüzün 755. dönemimizin 4. toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik.6. Grup Brt Yardımcımız İdil Pelit, Kültür Sanat ve Hobi Grupları Koordinatörü Ayşe Kanıt, Karşıyaka Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Tilda Acar toplantımıza misafir olarak katılım gösterdiler. Ve toplantımızda aday üyelerimiz Zeynep Özgüven ve Ali Can Kahyaoğlu’nun üyelik törenlerini gerçekleştirdik. İki üyemize de fark yaratacakları bir yıl diler, tebrik ederiz. Ayrıca toplantımıza katılan tüm üye ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

13.08.2017
Gelişim İçin Değişim (Duvar Boyama Projesi)
Geçtiğimiz yıl “Bu Çantada Paylaşım Var” projemiz sayesinde yolumuzun düştüğü Tire Kırtepe İlkokulu ile bu yıl da birlikteyiz! Bir hayli bakımsız ve öğrencileri için pek de cazip olmayan okulumuzun “Gelişim İçin Değişim”e ihtiyacı olduğunu bilerek kolları sıvadık. 13 Ağustos 2017 de, koyu ve karışık renklerdeki okul duvarlarını bebek mavisi ferah bir renge boyadık. Eskimiş ve bozulmuş Atatürk büstünü de temizleyip bakımını yaptık. Okulun mavi duvarları öğrencilerin kahkahalarını sabırsızlıkla beklemekte 🙂 Boya sponsorumuz Çıvgın Boya’ya teşekkürü bir borç biliriz.

12.08.2017
Haarlemmermeer Rotaract Kulübü Ziyaretimiz
Üyelerimizden Rtc.Murat Kocabay 12.08.2017 de Amsterdam’daki Haarlemmermeer Rotaract Kulübü ile birlikte Amsterdam’da bir happy hour gerçekleştirdi. Bu keyifli buluşmada kulüplerimizden,projelerimizden konuşuldu ve bayrak değişimimizi gerçekleştirdik. Misafirperverlikleri için teşekkür ederiz
.
.

13.08.2017
Serdar Göncüoğlu “Sahne Heyecanı ve Etkili Sunum Konuşmacılığı” Sunumu
Kulübümüzün 754. Dönemimizin 3. Toplantısını Kaya Prestige Otel’de gerçekleştirdik. Projelerimizin detaylarını konuştuğumuz toplantımızda konuşmacı konuğumuz Serdar Göncüoğlu “Sahne Heyecanı ve Etkili Sunum Konuşmacılığı” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Aynı zamanda Mısır Alexandria Marine Star Rotaract Kulübü ile olan ortak projemizi de gerçekleştirerek, bağlılıklarımızı pekiştirdik. Toplantımıza katılan tüm üye ve misafir üyelerimize teşekkür ederiz.
04.08.2017
Dumanı Üzerinde Mangal Konseptli Ocakbaşımız
Dönemimizin ilk ocakbaşı etkinliğini asbaşkanımız Kerem Küçükvural’ın hobi bahçesinde “Mangal” konseptiyle 04.08.2017’de gerçekleştirdik.
.
.
.

02.08.2017
Temel Oyunculuk, Diksiyon ve Konuşma Eğitimimiz
Dönemimizin ilk uzun soluklu eğitimini Rotaract Akademi işbirliğinde ve Serdar Güncüoğlu eğitmenliğinde “Temel Oyunculuk, Diksiyon ve Konuşma” üzerine gerçekleştirdik. Bu keyifli eğitime katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

.

21.07.2017
TÜRGÖK Sesli Kitap Denememiz
21.07.2017 tarihinde üyemiz Cansu Çine ve misafir üyemiz Doğaç Erdoğan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı için sesli kitap için ses kaydı denemelerine katılmışlardır.
.
.
.
.

20.07.2017
Springfield Rotary Kulübü Ziyaretimiz
20.07.2017 tarihinde misafir üyemiz Ege Atis 120 kişilik katılımla yapılan ABD Springfield Rotary Kulübü’nün toplantısına katılıp kulübümüzü ve projelerimizi tanıtmıştır.
.
.
.

20.07.2017
Benim İşim Benim Hobim (Orff-Schulwerk Yaklaşımı)
20.07.2017 tarihinde kulübümüzün 753. dönemimizin 2. toplantısını Kaya Prestige Otelde gerçekleştirdik. Toplantımızda üyemiz Cansu Çine Benim İşim Benim Hobim kapsamında Orff-Schulwerk Yaklaşımı ile ilgili sunumunu yaptı.
.
.

10.07.2017
Springfield Rotaract Kulübü Ziyaretimiz
Misafir üyemiz Ege Atis ABD Springfield Rotaract Kulübü’nün toplantısına katılım göstermiştir. Toplantıda kulübümüzü tanıtmış, gerçekleştirdiğimiz projelerden bahsetmiş ve bayrak değişimi yapılmıştır.
.
.

07.07.2017
Devir teslim
7 Temmuz 2017 tarihinde Alyans Küçük Kulüp’te devir teslimimizi gerçekleştirdik. Aydın başkanımıza başarılı bir dönem için teşekkür ediyor yeni dönemde Ayşe başkanımıza “Fark Yaratacağı” başarılı bir dönem diliyoruz.
.
.

17.06.2017
Ramazan Paketi
17 Haziran tarihinde Bizim Mahalle projesi kapsamında yılladır çalışma yaptığımız Cennetçeşme de bulunan ihtiyaç sahibi 50 aileye Ramazan paketi yardımında bulunduk.
.
.
.
21.05.2017
23. Rotaract Konferansı
23. Rotaract Konferansını; En Yaratıcı Rotaract Projesi Ödülü ‘Sürpriz Sabunlar’, En İyi Bilişim Hizmetleri Komitesi Ödülü ‘Dijital Kütüphane’, En iyi Uluslararası Hizmetler Projesi ödülü ‘Bu Çantada paylaşım var’, En İyi Grup Projesi Ödülü ‘Mum Atölyesi’, Brt Özel Ödülü ve Toplum Hizmetleri komite başkanımız Ozan Karakaya’ nın başkanlığını yürüttüğü Potaract, En iyi Hobi Grubu Ödülünü alarak 6 ödülle tamamladık. İzmir Rotaract Kulübü ayrıcalıktır. Her bir ödülü ince ince işleyen bütün üyelerimize teşekkür ederiz
.
.

23.04.2017

Kompozisyon Yarışması
Barış Konulu Kompozisyon yarışmamızda ilk 3’e giren öğrencileri 23 Nisan tarihinde sinemaya götürdük. İlk 3’e giren öğrencileri tekrardan tebrik ederiz
:
:
:

23.04.2017

Atatürk’ ü Anlamak
‘Atatürk’ü Anlamak’ Projemiz kapsamında Bizim Mahallemizdeki Rakım Erkutlu İlkokulundaki 23 Nisan kutlamalarına katıldık. Aynı zamanda okula yaptırmış olduğumuz Dijital Kütüphanemizi ziyaret ettik, eksikleriniz giderdik..
.
.

22.04.2017

Etki Yaratma ve Müşteri Tiplerine Göre Satış Eğitimi
22 Nisan tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile Etki Yaratma ve Müşteri Tiplerine Göre Satış Eğitimimizi gerçekleştirdik. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.
.
..
.

21.04.2017

81 İlde Okutuyoruz
81 ilde okutuyoruz projemizin 4. Ve SON gönderimini 21 Nisan tarihinde gerçekleştirdik. Son turumuzda Bilecik, Gümüşhane, Erzincan, Isparta, Çankırı, Osmaniye, Eskişehir, Rize, Düzce, Yalova, Karabük, Kırklareli, Burdur, Sakarya, Niğde, Bartın, Yozgat, Tunceli, Kilis, Adıyaman ve Çanakkale olmak üzere 22 ile daha göndererek 81 ili tamamladık.
“Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymeti olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk biz gençlere, toplumsal hayatımızdaki ve mesleki hayatımızdaki sonsuz çalışma inancını ve isteğini aşılayacak bu ve bunun gibi bir çok söz söyledi. Bunları söylerken hep ileriye baktı. Hep hayal kurdu. Gelecek nesillerinin hayalini. Ve asla inanmaktan vazgeçmedi.
Biz İzmir Rotaract Kulübü olarak büyük bir hayal kurduk. “81 İlde Okutuyoruz” dedik. Bize hayal kurmayı öğreten, dünyayı değiştirebileceğimize inandıran kitapları bütün Türkiye’deki çocuklara ulaştırabiliriz dedik ve inandık! İçimizdeki şevkle, önümüze zorluklar çıksa dahi vazgeçmedik ve inancımız, bize inananları da yolumuza ortak etti. Tam 1258 kitapla 81 İlde Okuttuk! Bütün illerimize kitap gönderilerimizi tamamladığımız bu süreçte, kitaplarıyla ve paylaşımlarıyla projemizin heyecanına ortak olan özellikle kitaplarımızın büyük çoğunluğunu bağışlayıp bizi yalnız bırakmayan Yıldız KARAKAYA’ya, ayraçlarımız için bize sponsorluk sağlayan AYSAN Bilişim’e ve projede emeği gecen herkese ayrıca bizlerle iletişime geçen, destekleyen bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

18.04.2017

Oyuncaklı Sabun
18 Nisan tarihinde İzmir, Karşıyaka ve Çiğli Rotaract Kulübü olarak Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu’na yaptığımız içi oyuncaklı sabunlarımızı bağışladık. Aynı zamanda Üyemiz Cansu Çine anaokulundaki öğrencilere hijyen eğitimi vermiştir.
.

18.04.2017

Ortak Toplantı Katılımımız
18 Nisan tarihinde Buca Rotaract Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen ortak toplantıya katılım gösterdik.
.

.

15.04.2017

Turanss Ocakbaşı
15 Nisan tarihinde Geçmiş Dönem Başkanlarımız Utku Turan ve Öznur Ecemiş Turan’ın evinde ‘Çiğ Köfte Konsepti’ ile ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

.
.

14.04.2017

Bu Çantada Paylaşım Var
14 Nisan tarihinde ‘Bu Çantada Paylaşım Var’ Projemizin ikinci ayağında Denizli Pamukkale Gölemezli İlkokuluna Memmingen Rotaract Kulübüyle ortak yapmış olduğumuz projemizin Almanya’dan gelen çantaların içine Flüt, kalemkutu, pergel seti, defterler, Türkçe Sözlük, kalem seti, boyama kitabı ve kalemleri koyup 40 adet çantayı hediye ettik. Aynı zamanda anaokuluna da eğitici oyuncak hediye ettik.

07.04.2017

81 İlde Okutuyoruz
7 Nisan tarihinde ’81 ilde okutuyoruz’ projemizin 3. Tur gönderimini tamamladık. Bu turda Kırşehir, Kütahya, Artvin, Ordu, Antalya, Kahramanmaraş, Ardahan, Batman, Amasya, Zonguldak, Trabzon, Adana, Bingöl, Giresun, Manisa, Bayburt, Hatay ve Konya illerine kitaplarımızı gönderdik.
.

02.04.2017

RotaTrekking 6
2 Nisan Pazar günü geleneksel etkinliğimiz Rotatrekking’i 64 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Başta en yüksek katılımı gösteren Göztepe Rotaract Kulübü ve Alsancak Rotaract Kulübü olmak üzere katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz Rotatrekking 7’de görüşmek üzere.
.

 

01.04.2017

Mum Atölyesi
1 Nisan tarihinde 6.Grup (Buca, Dokuz Eylül, Güzelyalı, Efes ve İzmir Rotaract Kulüpleri) olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Mum Atölyesi’ Projesi için Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinde çalışmalara başladık. Projemizin her aşamasında yanımızda olan 6. Grup BRT yardımcımız Hasan Güler’e teşekkür ederiz.
.

31.03.2017

Kök Hücre Bağışı Bilgilendirme Semineri
31 Mart tarihinde Ege Üniversitesinde Kök Hücre Bağışı Bilgilendirme Semineri verdik. Başta semineri veren Kök hücre bagışçısı kazanım uzmanı Burak Kemal Tarhan olmak üzere hiçbir etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan Rtn. Fevzi Tavus’a ve katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.
.

14.03.2017

Rotaract Haftası kapsamında Çalıkuşu Rotary Kulübünü Ziyaret Ettik.
14 Mart tarihinde Rotaract Haftası kapsamında Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü’nün toplantısına katıldık. Gelecek Dönem Başkanımız Ayşe Orçun kulübümüz ve projelerimizi anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Aynı zamanda sunumunda Rotaract ve hobi grupları hakkında bilgi verdik.

.

14.03.2017

“Oyuncaklı Sabun” Projemiz
14 Mart tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ve Karşıyaka Rotaract Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz ‘Oyuncaklı Sabun’ Projemizin yapım aşamasını tamamladık. Çocuklara hijyen bilincini aşılayabilmek için sabunların içine oyuncaklar yerleştirdik. Sabunlar tüketildiğinde hem hijyen konusunda bilinçlenmiş olacaklar hem de en sonunda oyuncaklara ulaşıp eğlenirken öğrenecekler. Hem öğretici hem de eğlenceli projemizin sabunlarını 3 kulüp ortaklığında belirlenen anaokulundaki çocuklara hediye edeceğiz.

03.03.2017

81 İlde Okutuyoruz
3 Mart tarihinde ’81 İlde okutuyoruz’ projemizin ilk bölümünü gerçekleştirdik. Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Hakkari, Samsun, Şanlıurfa, Mersin, Aksaray, Muş, Kars, Bursa ve İstanbul’da iletişime geçtiğimiz köy okullarına kitaplarını gönderdik.

.

03.03.2017

Candle Party
3 Mart günü 6. grup kulüpleri olarak Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi\’nde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz \’Geleceği aydınlatıyoruz!\’ Projemiz için bir mum da siz yakın dedik ve 181 kişinin katılımıyla Candle Party’imizi gerçekleştirdik.

.

02.03.2017

Benim İşim, Benim Hobim
2 Mart tarihinde Dönemimizin 17. Kulübümüzün 746. Toplantısında, Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Murat Kocabay \”Maket Yapımı\” konulu Benim İşim Benim Hobim sunumunu gerçekleştirmiştir.

.

23.02.2017

Dijital Kütüphane
İlk defa bir Rotaract kulübünün Rotary Vakfından bölgesel teşvik desteği almaya hak kazandığı ve partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübüyle birlikte gerçekleştirdiğimiz DİJİTAL KÜTÜPHANE projemizin son ayağını 23 Şubat tarihinde tamamladık. İlk olarak e-book okuyucu aramakla başlayan yolculuğumuzu e-kitaplar takip etti. Daha sonra Partner Kulübümüz İzmir Rotary Kulübü\’nün desteği ile ölçülerimiz alındı ve mobilya siparişlerimiz verildi. Çocukların çalışabilmesine uygun olarak tasarlanan masaların ve kitaplıkların montajı gerçekleştirildi. Ardından içleri çocuk kitaplarıyla dolu e-booklarımızın kurulumunu yaptık.

22.02.2017

Rotary Bestemiz Rotary Senfoni Orkestrası Tarafından Çalındı.
Rotary Vakfı 100.Yıl Kuruluş Yıldönümü &’Çocuk Felcine Son’ Sosyal Sorumluluk Projesi Konseri’nde Misafirlerimizden Yusuf Çelik tarafından bestelenen Dönemimiz Projelerinden Rotary Anthem Senfoni Orkestrası tarafından çalınmıştır.

.

16.02.2017

Vestel City İşyeri Gezisi
16 Şubat tarihinde Ege Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü ile birlikte Vestel City\’e işyeri gezisi gerçekleştirdik.
.
.
.

15.02.2017

Twin Club anlaşmamızı imzaladık.
Memmingen Rotaract Kulübü ile Twin Club anlaşmasını imzaladık.
.

.

.

14.02.2017

Denizli Rotaract Kulübü ile Oyuncak Bağışımız
14 Şubat tarihinde Denizli Rotaract Kulübüyle birlikte Çocuk Esirgeme Kurumu ve Çocuk Yuvasına oyuncak bağışımızı gerçekleştirdik.
.

.

11.02.2017

Dijital Kütüphane Projemizin tasarımını tamamladık.
11 Şubat’ta Dijital Kütüphane Projemizin tasarımını tamamladık. Aynı zamanda e-booklarımız elimize ulaştı. Her geçen gün Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış sanal kitap hazinemizi arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dijital Kütüphanemizin mobilyalarının hazırlanması için Mimarımız ve Ustamızla gerekli ölçülerin alınmasını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz.

04.02.2017

Hayat Sevince Güzel Ocakbaşı
4 Şubat tarihinde misafir üyemiz Cansu Çine’nin evinde ‘Hayat Sevince Güzel’ konseptiyle ocakbaşımızı gerçekleştirdik.
.

.

28.01.2017

2. Üye Adaptasyon Programı
28 Ocak tarihinde Mavişehir Rotaract Kulübünün düzenlemiş olduğu üye adaptasyon programına 5 misafir üyemiz katılım göstermiştir.
.

.

28.01.2017

Eğitmen Eğitimi’ne katıldık
28 Ocak tarihinde Rotaract Akademi tarafından düzenlenen ‘Eğitmen Eğitimi’ne üyemiz Melis Uzşen katılım göstermiştir.
.

.

27.01.2017

6.Grup Kulüpleri Ortak Ocakbaşı
27 Ocak tarihinde 6. grup Kulüpleri olarak ortak ocakbaşı gerçekleştirdik. Yaklaşık 65 kişilik bir katılım ile Gerçekleştirdiğimiz ocak başında çok keyifli ve 6. Grup kulüplerinin bir arada olduğu çok güzel bir akşam geçirdik.

.

26.01.2017

İzmir Rotaract Kulübü Rotary İçin Hazırladığı Besteyi Beğenilerinize Gururla Sunar
26 Ocak tarihinde Uzun Uğraşılar sonucunda, Misafir Üyemiz Karşıyaka Oda Orkestrası Grup Şefi Yusuf Çelik ‘in emekleri ile hazırladığımız öncelikle 2440. Bölgemize ve Tüm Rotary camiasına armağanımız olan Rotary Bestesini Gururla Youtube’ dan yayınladık. Yayınlamış olduğumuz bestemizi aynı zamanda online satış platformlarında satarak elde edilecek gelir ile Çocuk Felci fonuna sürekli olarak bağışta bulunacağız.  https://www.youtube.com/watch?v=XbdFXmakGXQ

.

20-22.01.2017

Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi
20-22 Ocak tarihleri arasında Bursa Rotaract Kulübünün düzenlediği yarıyıl değerlendirme zirvesine yönetim kurulu olarak katılım gösterdik. Güzel Ev sahipliği için Bursa Rotaract Kulübü’ne teşekkür ederiz.

.

19.01.2017

Rotary ve Rotaract Ritüelleri Sunumunu
19 Ocak tarihinde Kulübümüzün 743. Dönemimizin 14. Toplantısında 6. Grup Brt Yardımcımız Hasan Güler bizler-leydi ve Rotary ve Rotaract Rituelleri Sunumunu gerçekleştirdi. Öncelikle 6. Grup Brt Yardımcımız Hasan Güler’e olmak üzere katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

.

15.01.2017

RotaBull 2 Dart Turnuvası
15 Ocak tarihinde bu yıl ikicisini düzenlediğimiz Rotabull Dart Turnuvasını 58 kişilik bir katılımla gerçekleştirdik. Bizlerle birlikte olan tüm Başkanlarımıza ve Kulüp üye ve Misafirlerine iyi ve stresten uzak bir pazar günü geçtiğini umar, teşekkür ederiz.

.

27-29.12.2016

Happy Hours
27 ve 29 Aralık tarihlerinde iki happy hour gerçekleştirdik.

.
.
.

22.12.2016

İki Geçmiş Dönem Başkanımız Artık Rotaryen
22 Aralık tarihindeki Efes Rotary’nin mutad toplantısında iki geçmiş dönem başkanımız Utku Turan ve Öznur Ecemiş Turan’ın üye kabul töreni gerçekleşti. Törene Asbaşkanımız Kerem Küçükvural ve misafir üyemiz Sernur Ecemiş katılım gösterdiler. Kendilerini tebrik ediyoruz. İzmir Rotaract Ailesi olarak her zaman yanlarındayız.

18.12.2016

Kadın İsterse
18 Aralık tarihinde geçmiş dönemde başladığımız ve hala devam etmekte olan \’Kadın İsterse\’ projemiz kapsamında \’Bizim Mahallemiz\’ de oturan ev hanımlarının ürettikleri Kokulu taşların satışını İzmir Gelişim Koleji’nde düzenlenen Yılbaşı kermesinde gerçekleştirdik.

.

15.12.2016

EBSO Başkanı Sn. Ender YORGANCILAR’ a Meslek Hizmetleri Ödülü’ nü Verdik.
15 Aralık 2016 tarihinde dönemimizin 12. Kulübümüzün 741. Toplantısında, EBSO Başkanı ve TOBB Başkan yardımcısı Sn. Ender Yorgancılara bu seneki Meslek Hizmetleri ödülümüzü takdim ettik. Kendisi aynı zamanda bizlere tavsiye niteliğinde çok faydalı olabilecek bir sunum da gerçekleştirmiştir.

.

13.12.2016

Fanzin Workshop
13 Aralık 2016 tarihinde Rotaract Akademi ile birlikte \’ Fanzin Workshop\’ muzu gerçekteştirdik. Fanzin eğitmenimiz Efe ELMASTAŞ’a teşekkür ederiz.
.

.

26.11.2016

İzmir, Maçka, Dokuzeylül Rotaract ve İnteract Kulüpleri ile Kıyı Temizliği ve Kermes
26 Kasım tarihinde Mutlu yarınlar için bugünden başlayalım projesi kapsamında , Maçka Rotaract Kulübü önderliğinde DokuzEylül Rotaract ve Dokuzeylül İnteract kulübü işbirliği ile tarihinde Bostanlı Sahil\’de kıyı temizliği ve kermes gerçekleştirildi. Bostanlı sahilin çöplerden arındırdığımız bu güzel günde İzmirli Sanatçılarımız Mikrop Hikmet ve Ersin\’in de desteklediği bu çok ayaklı projede, düzenlenen kermesten elde edilen gelirle ve 7 farklı ülkeden Rotaract Kulüplerinin de gerçekleştireceği bu etkinliklerin sonucunda kıyı temizliği ile ilgili çizgi film hazırlanarak 10.000 e aşkın çocuğa ulaşılması hedeflenmektedir.

19.11.2016

Rengim Gökmen ile Röportaj Gerçekleştirdik.
19 Kasım tarihinde Bilişim Hizmetleri Komite üyemiz Cansu Çine Orkestra Şefi Prof. Dr. Rengim Gökmen ile röportaj gerçekleştirmiştir. Bize vaktini ayırdığı için ve bu keyifli aynı zamanda da samimi sohbet için Rengim Bey’e çok teşekkür ederiz.
.
.

18-20.11.2016

TURK Gaziantep
18-20 Kasım tarihleri arasında Gaziantep İpekyolu Rotaract Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Ulusal Rotaract Konferansı’ na katılım gösterdik.

.
.

17.11.2016

İzmir- Çiğli Rotaract ortak toplantısı ve Benim İşim Benim Hobim Sunumu
17 Kasım tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ile ortak toplantı gerçekleştirdik. Ortak projelerimizi konuştuğumuz bu toplantımızda misafir üyemiz Cansu Çine ‘Benim İşim Benim Hobim’ de “Arp ve Arp Sanatçılığı” isimli sunumunu gerçekleştirmiştir.

.

14.11.2016

SushiCo ‘ya İşyeri gezisi 
14 Kasım tarihinde Bostanlı’da bulunan SushiCo Uzakdoğu Restorantına işyeri gezisi düzenledik. Herkesin verdiği yemek siparişinde aşçılarla birlikte kendi yemeğini yaptığı organizasyonumuza katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
.

.

12.11.2016

“Midyeli Ocakbaşı” Konseptli Ocakbaşımız
12 Kasım tarihinde Toplum Hizmetleri Komite Başkanımız Ozan Karakaya’nın evinde ‘Midyeli Ocakbaşı’ konseptiyle ocakbaşımızı gerçekleştirdik.
.

.

11.11.2016

Bir Flüt Bir Mektup
6. Grup Rotaract Kulüpleri olarak ortak gerçekleştirdiğimiz “Bir Flüt Bir Mektup” projemizin ilk aşaması olarak Mardin Kızıltepe Eşme mahallesinde bulunan Eşme Ortaokulu’na 200 adet flüt ulaştırılmıştır. İkinci aşama olarak üyeler tarafından yazılan mektuplar okula gönderilerek okuldaki çocuklar ile mektup arkadaşlıkları kurulmasına yönelik çalışmalar ile proje devam ettirilecektir.
.

09.11.2016

CocaCola Fabrikasına İşyeri gezisi
9 Kasım tarihinde Çiğli Rotaract Kulübü ve Dokuz Eylül İşletme Kulübüyle birlikte Coca-Cola Fabrikası’na işyeri gezisi düzenledik. Bütün katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

.

03.11.2016

Brt ziyaretimizi gerçekleştirdik.
3 Kasım tarihinde Değerli Bölge Görevlilerimizin katılımıyla BRT ziyaretimizi gerçekleştirdik. Başta Değerli Bölge Rotaract Başkanımız Berkay Kiper olmak üzere, bizimle birlikte olan bütün Bölge Görevlilerimize, üyelerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

.

29.10.2016

Cumhuriyet Korteji
29 Ekim tarihinde Cumhuriyet Kortejinde yerimizi aldık ve bayramımızı coşkuyla kutladık.
.

.

29.10.2016

Okulumuza Bayraklarını Teslim ettik
29 Ekim tarihinde ‘Atatürk’ü Anlamak’ projemizin 2. Ayağında Bizim mahalle kapsamındaki okulumuz ‘Rakım Erkutlu İlkokulu’nun eksiklerinden biri olan Büyük Atatürk ve Türk Bayrağı’nı okulumuza 29 Ekim günü Bayram töreninde Teslim ettik ve okulumuzun törenine katıldık. Aynı zamanda okul ile ilgili süre gelen projelerimiz hakkında Müdür Yardımcısı ile görüştük.
.

23.10.2016

PokemonGo Konseptli RotaOryantring etkinliğimiz
23 Ekim tarihinde 54 kişilik katılımla Rotaoryantiring III ‘ Pokemon Go’ konseptli etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu senenin Rotaoryantiring şampiyonu Efes Rotaract Kulübü oldu Kendilerini tekrardan tebrik ederiz. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.
.
.

19.10.2016

Rotaract Akademi işbirliği ile ‘Tai Chi Chuan’ Eğitimimiz
19 Ekim tarihinde Rotaract Akademi işbirliği ile ‘Tai Chi Chuan’ Eğitimimizi gerçekleştirdik. Tai Chi hocamız Emel Tokuyan’ın çok keyifli sunumunda Tai Chi Felsefesini öğrenerek, Çeşitli hareketler yaptık.
.
.

18.10. 2016

Rotaract Talk’da 3 Üyemiz Sunumlarını Yaptı.
18 Ekim tarihinde düzenlenen ‘Rotaract Talks’da üyelerimizden Tansu Çokgezer, Kadir Orak ve Ece Sarıyar sunumlarını gerçekleştirdiler.
.
.
.

13.10.2016

Okulumuzda Barış Konulu Kompozisyon Yarışması Düzenledik

13 Ekim tarihinde Cennet Çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okulunda dördüncü sınıf öğrencilerine Barış konulu kompozisyon yarışması düzenledik. En iyi kompozisyonu yazan üç öğrenciyi öğlen yemeğine ve Sinemaya götürüyoruz.


13.10.2016

Okulumuzda Hijyen Eğitimi Gerçekleştirdik
13 Ekim tarihinde Cennet Çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okuluna üyemiz Murat Kocabay öğrencilere Hijyen Eğitimi vermiştir.
.
.
.

13.10.2016

Okulumuzda Meslek Tanıtımı Gerçekleştirdik
13 Ekim tarihinde Bizim Mahalle kapsamında Cennet çeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim okuluna üyelerimiz. tarafında Meslek Tanıtımı gerçekleştirdik. İlkokul seviyesindeki öğrencilere farklı meslekler tanıtarak onların ileride yapmak istedikleri meslekleri karar vermeleri için onlara ışık olduk.
.

06.10.2016

REM Atina’ ya Hem Katıldık, Hem de Görev Aldık
6-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen REM Athens’a Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Murat Kocabay ve Üyemiz Zeynep Arca katılım göstermiştir. Aynı zamanda orada yaşayan Üyemiz Zeynep Arca Kayıt masasında da görev alarak organize eden Rotaract Kulübüne’de destekte bulunmuştur.

.

06.10.2016

İşim Gönüllü Olmak Konulu Benim İşim Benim Hobim Sunumu
6 Ekim tarihinde Kulübümüzün 736. Dönemimizin 7. toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımızda üyemiz Kadir Orak ‘Benim İşim Benim Hobim’de Benim İşim Gönüllü Olmak konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.
.
.

04.10.2016

Benevento Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Gerçekleştirdik
4 Ekim tarihinde aday üyemiz Merve Pelin Öksüz İtalya’ da bulunan Benevento Rotaract Kulübü ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir.
.
.
.

02.10.2016

‘Yaza Elveda Dostluğa Merhaba’ Konseptli Ortak Ocakbaşı
2 Ekim tarihinde İzmir Rotaract Kulübü ve Çiğli Rotaract Kulubü olarak ‘Yaza Elveda Dostluğa Merhaba’ konsepti ile Geçmiş Dönem Başkanımız Kaan Uluderya ve Çiğli Rotaract Kulübü dönem başkanı Emrah Aksoy ev sahipliğinde ilk ortak ocakbaşımızı gerçekleştirdik.

.

27.09.2016

İzmir Rotary Kulüp Asamblesinde Sunumumuzu Gerçekleştirdik
27 Eylül tarihinde partner kulübümüz İzmir Rotary Kulübünün Kulüp Asamblesine İzmir Rotaract Kulübü Başkanımız Aydın Yapan yapılan ve yapılması planlanan projelerimizin ve dönem hedeflerimizin olduğu Sunumunu gerçekleştirmiştir. Toplantıda aynı zamanda Yk ve Komite başkanlarımızdan da katılım olmuştur.
.

24.09.2016

Yk ve Komite Başkanları Eğitimimizi Tamamladık
24 Eylül tarihinde U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından düzenlene Yk ve Komite Başkanları eğitimimizi tamamladık.
.
.
.

20.09.2016

Çovak’ta Eğitim Düzenledik
20 Eylül tarihinde, Ege Rotaract Kulübü tarafından Çovak’ta verilmesi programlanan dersler kapsamında misafir üyemiz Cansu Çine müzik dersi vermiştir.
.
.
.

08.09.2016

Memingen Rotaract Kulübü’nün Bizleri Ziyareti
Ek.88 Eylül tarihli toplantımızda Almanya Memingen Rotaract Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Berna Sepetoğlu bizleri ziyaret ederek. Karşılıklı yapacağımız projemiz hakkında bize hazırlamış olduğu sunumu göstermiştir. Kendisi ile dönem içerisinde birçok ortak proje yapacağız.

.

29-31.08.2016

Happy Hour 
Ek.5Biri 29 Ağustos tarihinde diğeri ise 31 Ağustos tarihinde olmak üzere iki adet happy hour gerçekleştirdik.
.
.
.

23.08.2016 

Mutad Toplantımız
Ek.423 Ağustos tarihli  Dönemimizin 4. Kulübümüzün 733. toplantısınında Bostanlı Interact Kulübü Sekreteri Arda Aybertürk bizimle birlikteydi. Beraber gerçekleştirebileceğimiz projeler hakkında konuştuk

.

20.08.2016

Dönemimizin İlk Ocak Başını Gerçekleştirdik
Ek.320 Ağustos tarihinde mangal konsepti ile Asbaşkanımız Kerem Küçükvural’ ın evinde ocakbaşı yaptık. Bizi ağırladığı için kendisine teşekkür ederiz.
.
.
.

20.08.2016

Glyfada Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Yaptık
Ek.220 Ağustos tarihinde Geçmiş dönem başkanımız Duygu Ersin Glyfada Rotaract Kulübü ile bayrak değişimi gerçekleştirmiştir.
.
.
.

20.08.2016

İşitme engelliler ve Bölgedeki Kulüplerimizle Atatürk Müzesine Kültür Sanat Gezisi Düzenledik
Ek.120 Ağustos tarihinde İzmir Rotaract Kulübü olarak ‘Atatürk’ü Anlamak’ isimli projemizin ilk ayağını tamamladık. Projemiz kapsamında işitme engelli bireyler ve İşaret Dili Çevirmenleri ve Eğiticileri Derneği ile birlikte Atatürk Müzesi’ne kültür sanat gezisi düzenledik. Üyelerimiz tarafından Atatürk’ün hayatı, Cumhuriyetimizin ilk yılları, İzmir iktisat kongresi Ve Atatürk’ün silah arkadaşları hakkında bilgi verildi. İşaret dili çevirmenimiz sayesinde verilen bilgiler işitme engelli arkadaşlarımıza aktarıldı.

15.08.2016  

Bizim Mahallemizde Okulumuzu Ziyaret Ettik
Ek.6Bizim mahallemizde yer alan Rakım Erkutlu İlköğretim Okuluna geçmiş yıllarda yaptığımız Z Tipi Kütüphanemize kitap bağışında yaptık. Aynı zamanda okulu gezip ihtiyaçlarını belirledik. Gerçekleştirdiğimiz projeleri geliştirmek ve gerçekleştirmeyi planladığımız projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunduk.
.

15.08.2016  

6. Grup Kulüpleri Ortak İş Yeri Gezisi
Ek.56. Grup Kulüpleri olarak Türk Tuborg Anonim Şirketi’ne iş yeri gezisi düzenledik. Ürünlerin tarihçesi ve ürünler hakkında bilgi aldık ardından bütün departmanları gezerek geziyi sonlandırdık.
.
.
.

13.08.2016

Wilson Hastalığına Farkındalık Yaratmak için Broşür Dağıttık.
Ek.4Wilson Hastalığı konusunda farkındalık yaratmak için bastırdığımız afişlerimizi dağıttık. Afiş dağıtımı yaparken hastalık konusunda sözlü bilgilendirme yaptık. Wilson Hastalığının detayları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://www.facebook.com/Wilsonfarkindaligi
.
.

11.08.2016

Konuşmacı Konuğumuz  Yusuf Çelik
Ek.3Kulübümüzün 732. Dönemimizin 3. toplantısında konuşmacı konuğumuz Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Viyolonsel Grup Şefi Yusuf Çelik ‘Viyolonsel ve Bestecilik’ isimli sunumunu gerçekleştirmiştir.
.
.

01.08.2016

Casablanca Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimi Yaptık
Ek.2HEM Casablanca Rotaract Kulübü Asbaşkanı Mohamed Amine Miri İzmir’i ziyaret etti ve kendisi ile buluşarak bayrak değişimi gerçekleştirdik.
.
.
.

31.07.2016

Atina Glyfada Rotaract  Kulübü ile Happy Hour Gerçekleştirdik
Ek.1Üyelerimizden Zeynep Arca Atina Glyfada Rotaract kulübü ile happy hour düzenledi aynı zamanda dönem içinde ortak yapacağımız projeler konuşuldu.
.

.

14.07.2014

Dönemimizin ilk Happyhour’ını gerçekleştirdik
Ek.7
Alsancak Melanie Kafede yoğun bir katılımla dönemimizin ilk happyhour’ını gerçekleştirdik.
.
.

.

12.07.2014

Bostanlı Rotary Basın Toplantısına Katıldık
Ek.2Bostanlı Rotary Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Hilton Otel’de gerçekleşen, bölgedeki Kulüplerin dönem hedeflerinin sunumlarını yaptıkları basın toplantısına katılım gösterdik.
.

.

28.06.2016

Hami Kulüp Toplantımıza Katıldık
Ek.4Hami kulübümüz İzmir Rotary Kulübümüzün toplantısına katılım göstererek dönem içerisinde planladığımız proje ve etkinliklerimiz hakkında bilgilendirme gerçekleştirdik. Hami kulübümüzden destek sözü aldığımız toplantımızda, Rotaryenlerimizden Rotary vakfı Bölgesel bağışları proje desteği sözü aldık.
.

20-22.05.2016

En İyi Rotaract Kulübü “Yine” İzmir Rotaract Kulübü
Süperin Süperi İzmir RotaractBostanlı Rotaract Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirilen 22. Rotaract Konferansı’ nda “Hizmetlerimiz Dünyaya Armağan Olsun” sloganıyla başladığımız dönemimizi Tüm komitelerde aldığımız ödüllerin yanı sıra bölgemizde ilk defa üst üste iki sene En İyi Rotaract Kulübü ödülünü almaya hak kazanarak yine zirvede sonlandırdık. Toplam 92 proje ve aktivitemizle sayısız hayata dokunduğumuz dönemimizde insanlık için çok çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

01.05.2016

Asambleden Acile
hastaneYaklaşık 1 yıldır yapmaya çalıştığımız projemizi tamamlamış bulunmaktayız. Proje kapsamında, Dikili Devlet Hastanesi’nin acil servisini yeniledik. Servise bir bekleme salonu oluşturduk ve PACS sisteme uyumlu ve Kağıtsız Hastane uyumlu EKG cihazı ile küçük operasyon müdahale lambasının satın almasını gerçekleştirdik.
.

30.04.2016

Denizli Gecesi Ocakbaşı
MURAT OCAKBAŞI30.04.2016 tarihinde aday üyemiz Murat Kocabay’ın ev sahipliğinde Denizli Gecesi Ocakbaşı konsepti ile dönemimizin 7. ocakbaşı etkinliğini gerçekleştirdik.

.

 .
27-28.04.2016

Ben Buraya Nasıl Geldim Zirvesi
ben buraya nasıl geldim zirvesi27-28 Nisan 2016 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi’nin destek sponsorları arasında yer aldığı ‘Ben Buraya Nasıl Geldim Zirvesi’ İİBF Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Kulübümüz tarafından Rotaract’ı tanıtmak amacıyla 2 gün stant açılmış olup, son gün Kurumsal İletişim ve Tanıtım Koordinatörümüz Gözde Çiftçi konuşmacı konuk olarak zirveye katılmış ve Rotaract’ın çalışmalarını tanıtan bir sunum gerçekleştirmiştir.

13.04.2016

Dönemin 21. Kulübün 725. Toplantısı
ek1413.04.2016 tarihinde dönemimizin 21. kulübümüzün 725. toplantısını %50 üye katılım oranı ile gerçekleştirdik. Toplantımıza 9. Grup Guvernör Yardımıcısı, Ekin Ses’in sahibi Okan Ozan konuşmacı konuk olarak katılmıştır ve meslek sunumu yapmıştır. Ayrıca Gelecek Dönem Guvernörümüz İsmail Rodoplu ve Gelecek Dönem Brt’miz Berkay Kiper toplantımıza konuk oldu. Toplantımızda aday üyelerimiz Ece Sarıyar ve Melis Kunç’un üye alım törenleri gerçekleştirilmiş ve rozetlerini Gelecek Dönem Guvernörümüz takmıştır.

11.04.2016

Prince2 Proje Yönetimi Eğitimi
ek1311.04.2016 tarihinde, İzmir Rotaract Kulübü ve Rotaract Akademi ortaklığında, iç eğitmenler arasında olan İzmir Rotaract Kulübü’nün değerli üyesi Sinan Süha Tepebaşılı tarafından, Rotary Ofis’te Prince2 ile Proje Yönetimi Eğitimi verilmiş ve 14 kişi katılmıştır.

.

10.04.2016

Bas Pedala Etkinliği
ek1210.04.2016 tarihinde, Göztepe, Mavişehir Rotaract Kulüpleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, işe bisikletle gitmeyi vurgulamak amacıyla, iş kıyafetlerimizle, 25 kişilik ekiple, Karşıyaka-Bostanlı Sahil Hattı’nda bisiklet kullandık. Ayrıca, anne-çocuk sağlığı ile ilgili faydalı bilgiler içeren broşürleri ve trafik kuralları ile ilgili sloganlar içeren araba kokularını İzmir Halkı’na dağıttık.

05.04.2016

Afet Eylem Çadırı Tanıtımı
ek1105.05.2016 tarihinde, Rotaryen Erhan Gökdağ tarafından, Bizim Mahallemiz Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu’nda Afet Eylem Çadırı kurulumu yapılmış, öğrenciler uygulamalı çalışmalarla bilgilendirilmiş, arkasından 3 ve 4. sınıf öğrencilerine depremden korunma yöntemleri üzerine bir seminer verilmiştir.
.

02.04.2016

TRT Haber Aracına İş Yeri Gezisi
ek1002.04.2016 tarihinde, Güzelyalı Rotaract Kulübü ve İzmir Rotaract Kulübü ortaklığında, Atatürk Stadyumunda oynanan Karşıyaka-Adana Spor Maçı öncesi TRT Haber Aracına iş yeri gezisi düzenlenmiştir.

.

31.03.2016

Dönemimizin 20. Kulübümüzün 724. Toplantısı
ek931.03.2016 tarihinde Kaya Prestige Otel’de Dönemimizin 20. kulübümüzün 724. toplantısını gerçekleştirdik. Nisan ayı planlamalarımızı yaptığımız toplantımızda, KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri konuşmacı konuğumuz olmuş ve KOSGEB’in Ar-Ge İnovasyon ve Girişimcilik destekleri hakkında sunum gerçekleştirmiştir. Toplantımızın sonunda kendisine kulübümüz adına ‘Meslek Hizmet Ödülü’ takdim edilmiştir.

29.03.2016

Denizli Çocuk Esirgeme Kurumuna Denizli RAC ile ortak bağış
ek8Denizli Rotaract Kulübü ile ortaklaşa Çocuk Esirgeme Kurumu’na gerçekleştireceğimiz bağışın ilk ayağını tamamlamış bulunmaktayız. 29.03.2016 tarihinde Geçmiş Dönem Başkanlarımız Utku ve Öznur Turan Denizli’ye giderek, Denizli Rotaract Kulübü’ne toplamış olduğumuz oyuncakları teslim etmiştir. Denizli Rotaract Kulübü’de kıyafet ve kırtasiye malzemesi temin ederek 23 Nisan tarihinde bağışı her iki kulüp adına gerçekleştirecektir.

29.03.2016

Kompozisyon Yarışmamız
EK7
29.03.2016 tarihinde Bizim Mahallemiz Cennetçeşme’de bulunan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu’ndaki 4. sınıf öğrencilerine yönelik ‘Siz olsanız Dünya Barışını Nasıl Sağlardınız’ isimli bir kompozisyon yarışması düzenledik. Kompozisyonlar tarafımızdan değerlendirildikten sonra ilk 3’te yer alan öğrencilere hediyelerimizi takdim ettik

27.03.2016

Rotatrekking 5
EK6
27.03.2016 tarihinde geleneksel etkinliğimiz Rotatrekking 5’i Sancaklı Köyü’nde 69 kişilik yüksek katılımla gerçekleştirdik. Yine etkinlikte, sucuk-ekmek, meşrubat ve sonrasında, çay-kahve ikramları yapılmıştır.

.

25.03.2016

Mumlu Gece
EK5
25.03.2016 tarihinde, dönemimizin 6. ocakbaşı etkinliği taze üyemiz Tansu Çokgezer’in ev sahipliğinde, candle night konsepti ile gerçekleştirilmiştir.

.

.
20.03.2016

Online İşyeri Gezisi
EK4
20.03.2016 tarihinde bayrak değişimi yaptığımız Almanya Memmingen Rotaract Kulübü ortaklığında bu dönem 3.sünü düzenlediğimiz Online İşyeri Gezisi’ni Bostanlı Aralık Sonu Ocakbaşı’na düzenledik ve Türk Kebap kültürünü tanıttık.

.

17.03.2016

Kulübümüzün 19. Dönemimizin 723. Toplantısı
EK3
17.03.2016 tarihinde Toplantımıza katılan Memmingen Rotaract Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı ile dönemimizin 3. bayrak değişimini gerçekleştirdik.
.
.
.

14.03.2016

Bebek Bezi ve Kağıt Havlu Bağışımız
ek2
İzmir Rotaract Kulübü ve İzmir Rotary Kulübü ortaklığında, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi’ne 2900 adet bebek bezi ve 64 adet kağıt havlu bağışımızı gerçekleştirdik.
.
.

14.03.2016

Gylfada Rotaract Kulübü Bayrak Değişimi
ek1
14.03.2016 tarihinde Sekreterimiz Kerem Küçükvural, 2470. Bölge Gylfada Rotaract Kulübü ile dönemimizin ikinci bayrak değişimini gerçekleştirmiştir.
.
.
.

04 – 06.03.2016

UR 2440. Bölge 18. Rotaract Asamblesi
12651014_1134255869919854_8949254365618294256_nKulübümüz ev sahipliğinde gerçekleştirilen UR 2440. Bölge 18. Rotaract Asamblesi’ ne oldukça yoğun bir ilgi gösterilmiş olup, 672 kişilik katılım sağlanan organizasyonumuzda eğitimlerini tamamlayan Gelecek Dönem Kulüp Başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve komite başkanlarına ayrıca gelecek dönem bölge görevlileri ve Bölge Rotaract Temsilcisi Berkay Kiper’ e görevinde başarılar dileriz. Biz sizlere layık olmaya çalıştık ve çok keyif aldık, sizler de aynı duyguları bizlerle paylaşıyorsanız bu bizim en büyük ödülümüzdür. İzmir Rotaract Ailesi olarak hepinize teşekkür ederiz.

27.02.2016

Tarihi Hissetmek Projesi II. Ayak Projesi
EK15
27.02.2016 tarihinde, İtalya’daki Kardeş kulübümüz Monfalcone-Grado Rotaract Kulübü tarafından ‘Tarihi Hissetmek’ Projemizin II. ve son ayağı gerçekleştirildi. Türk ayağında, işitme engellilere yönelik Efes Gezisi düzenlenmişti. İtalya ayağı ise Unione İtaliana Ciechi Derneği ve Consulta Regionale Per La Disabilita ortaklığında  yapılmış ve İtalya’nın Trieste şehrinde yer alan 19. yüzyıldan kalma Miramare Kalesi’ne, 10 kişiden oluşan görme engelli bireylerle gezi düzenlenmiştir. Rehber eşliğinde gerçekleşen gezide, kalenin tüm tarihi görme engelli bireylere aktarılmıştır. Kale gezisi ardından, görme engelli bireylere kamu hizmeti sunmakla görevli olan ‘Regional İnstitute Rittmeyer For The Blind’ ziyaret edilmiştir. Burada, grupta yer alan 10 görme engelli birey sosyal yardım alma konusunda bilinçlendirilmiştir. Gezi sırasında, görme engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları da anlayabilmek adına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmıştır.

27.02.2016

Aydan Asar Ocakbaşı
EK14
27.02.2016 tarihinde üyemiz Aydan Asar’ın ev sahipliğinde ‘Anne Eli Değmiş Gibi’ Konsepti ile dönemimizin 5. ocakbaşı etkinliği gerçekleştirildi.
.

.

07.02.2016

Rotabull – Hedef 12
EK12
07.02.2016 tarihinde Bostanlı My Moon İrish Pub’ta 60 kişilik yüksek katılımla, Rotabull-Hedef 12 isimli dart turnuvamızı gerçekleştirdik. Tepecik Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Ünitesinin ihtiyaçlarını karşılayacağımız bu etkinliğimizde, kulüplerimiz bireysel olarak dart turnuvasında mücadele etmiş ve kazanan Karşıyaka RAC ve Güzelyalı RAC üye ve misafirleri olmuştur.
.

04.02.2016

Kulübün 721. Dönemin 17. toplantısı
EK11
04.02.2016 tarihinde dönemimizin 17. Kulübümüzün 721. toplantısında sekreterimiz Kerem Küçükvural,  ‘Benim İşim Benim Hobim’ kapsamında, Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

.

30.01.2016

‘Nutella’ Partisi Konseptli Ocakbaşı
EK10
30.01.2016 tarihinde ‘Nutella’ Konseptli 4. ocakbaşı etkinliğimizi taze üyemiz Burcu Tiryaki’ nin evinde gerçekleştirdik.

.

.

12 – 14.01.2016

Kadın İsterse
EK812-13-14.01.2016 tarihinde Karabağlar Belediyesi ve Parti Home işbirliğinde düzenlediğimiz ‘Kadın İsterse’ Projemizin eğitmen eğitimi gerçekleşmiştir. Karabağlar Belediyesi’ne bağlı 8 semt merkezindeki 25 sorumlu 3 gün boyunca toplam 16 saat eğitmen eğitimi alarak kokulu taş eğitimi almışlardır. Önümüzdeki hafta toplamda 80 kadın, eğitmenler tarafından Mart ayına kadar sürecek kursiyer eğitimlerine başlayacaktır.

07.01.2016

“E.R.I.C. Magazine” Dergisi Haberi
EK6
07.01.2016 tarihinde Avrupa Rotaract Topluluğu tarafından çıkartılan E.R.I.C. Magazine Dergisi’nde  ‘Tarihi Hissetmek’ projemizin haberi yer almıştır.
.

.

26.12.2015

Duygu’s Yeşil Parti Ocakbaşı
EK5
26.12.2015 tarihinde Başkanımız Duygu Ersin’in ev sahipliğinde ‘Yeşil Parti’ konseptiyle dönemimizin 3. Ocakbaşı etkinliğini gerçekleştirdik.
.

.

24.12.2015

Dönemimizin 14. Kulübümüzün 718. Toplantısı
EK4
24.12.2015 tarihinde yapılan dönemimizin 14. kulübümüzün 718. toplantısına konuşmacı konuk olarak Kalite Yöneticisi ve Yaşam Koçu Filiz Güleç Kutlu katılmış ve ‘Tam Olarak Koçluk-Tam Olarak Sen’ isimli sunumunu gerçekleştirmiştir.

.

23.12.2015

Kitap Okuma Saati
EK3
23.12.2015 tarihinde Bornova’da bulunan bir anasınıfının 5 ve 6 yaş aralığındaki çocuklarına ODTÜ yayınlarının hazırladığı hikaye kitaplarını Bilişim Hizmetleri Komite Başkanımız Melike Açıkeller okumuştur. Kitaplar okunduktan sonra çocuklara hikaye ile ilgili sorular sorulmuştur. Daha sonra hayvan sevgisini kazandırmak için çocuklara havlu kağıt rulolara pekmez sürdürerek kuş yemi ile kaplamaları sağlanmıştır. Böylece çocuklar bu yemlerle kaplı kağıtları balkonlarına koyarak, kuşların bunları yemesini sağlamıştır.

17.12.2015

Hayalimizdeki Meslek (1. Etap)
EK217.12.2015 tarihinde, Meslek Hizmetleri Komitesi Projemiz ‘Hayalimizdeki Meslek’ kapsamında, Bizim Mahallemiz Cennetçeşme’de yer alan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu’ ndaki 4. sınıf öğrencilerinin istekleri doğrultusunda, Avukat, İnşaat ve Bilgisayar Mühendisi, Taşımacılık (Lojistik), Tiyatrocu, Seramik Sanatçılığı, Kaptanlık, Mimarlık, Gazetecilik mesleklerinin tanıtımları tarafımızdan yapılmış ve o mesleği görsel açıdan da yaşamaları sağlanmıştır. Proje kapsamında projenin il ayağı Rotaractör-Çocuk eşleşmesi gerçekleşmiş ve onları hayallerindeki mesleğe bir adım yaklaştırmış bulunmaktayız.Projemizin ikinci ayağı, Rotaryen-Rotaractör eşleşmesi olacaktır.

12.12.2015

RotaOryantiring II
ek1
12.12.2015 tarihinde Türkiye Oryantiring Federasyonu işbirliğinde Fuar Kültürpark Alanı’nda 53 kişilik yüksek bir katılımla Rotaoryantiring II etkinliğini gerçekleştirdik. Yudumla Şerbetleri’nin sponsor olduğu, ev yapımı kek ve kurabiyeler de getirdiğimiz etkinliğimizde, katılımcılarımız Fuar Alanı’na dağıtılmış olan hedefleri en doğru ve en kısa zamanda bitirmek için mücadele ettiler. Birinci gelen takım 6 numara ile yarışan Balçova RAC Takımı olmuş ve 18. Rotaract Asamblesi’nde her biri %10 indirimli konaklama fırsatı yakalamıştır.

20-22 Kasım 2015

TURK2015 Katılımı
turk katılımı
20-22 Kasım 2015 tarihleri arasında Kuşadası Richmond Otel’de Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen TURK2015 organizasyonuna 10 kişi katılım sağladık.

.

18.11.2015

Su Yönetimi ve Hijyen Eğitimi
su yönetimi ve hijyen eğitimiBizim Mahallemiz Cennetçeşme’de yer alan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 62 birinci sınıf öğrencisine ‘Su Yönetimi ve Hijyen’ üzerine eğitim verilmiştir. Öğrencilere diş fırçası ve macununun da dağıtıldığı eğitimimizde ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ eğitimini Alsancak Rotaract Kulübü Başkanı Kemal Aksoy vermiştir.
.

17.11.2015

Ağrı-Doğubeyazıt Nuh’un Gemisi  Ortaokulu Kitap Bağışı
ağrı-doğubeyazıt kitap bağışı
Ağrı-Doğubeyazıt’ ta yer alan Nuh’un Gemisi Ortaokulu’ ndan gelen kütüphane yardımı talebi üzerine tarafımızdan okula 5 koli toplam 80 adet kitap bağışı yapılmıştır.

.
.

24.10.2015

Turans’ Ocakbaşı
turan's ocakbaşı
24.10.2015 tarihinde GDB Utku Turan ve Öznur Ecemiş’in ev sahipliğinde dönemimizin 2. Ocakbaşını Turans’ Çiğköfte Ocakbaşı konsepti ile gerçekleştirdik.

.

.

20.10.2015

Philip Morris İşyeri Gezisi

philip morrsi iş yeri gezisi20.10.2015 tarihinde İzmir Rotaract Kulübü olarak, Urla Rotaract Kulübü ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü işbirliğinde 20 kişilik katılımla Philip Morris’ in Torbalı Fabrikası’na iş yeri gezisi düzenledik. Ulaşımımızı İşletme Kulübü’nün ayarladığı servis işle yaptığımız iş yeri gezimizde, Philip Morris’ in üretim tesislerini gezme fırsatı yakaladık.
.

18.10.2015

Tarihi Hissetmek- 1. Kısım Efes Antik Şehri Gezisi
efes gezisi18.10.2015 tarihinde Tarihi Hissetmek projemizin ilk ayağını gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında işitme engelli bireylerle Efes Antik Şehri’ne gezi düzenledik. İşaret Dili Çevirmen ve Eğiticileri Derneği ve Selçuk Belediyesi ortaklığında düzenlediğimiz gezimizde, rehberimiz Aylin Szilagyi ve işaret dili eğitmeni Ayşe Devrim Gürbulak ile birlikte 25 kişiden oluşan işitme engelli grubuna unutamayacakları bir gün yaşattık. İlk defa geldikleri Efes Antik Şehri’ne hayran kalan engelli katılımcıların ulaşımlarını da servis ile sağladık.

17.10.2015

Pazarlamanın Temelleri Eğitimi
pazarlamanın temelleri eğitimi17.10.2015 tarihinde Rotaract Akademi işbirliğinde, Rotary Ofis’te, ‘Pazarlamanın Temelleri Semineri’ isimli uzun soluklu bir eğitim gerçekleştirilmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erhan Öçal’ ın verdiği eğitime, 28 kişi katılım sağlamıştır.


15.10.2015

Güzelyalı Rotaract Kulübü ile Ortak Toplantımız
güzelyalı ortak toplantı15.10.2015 tarihinde dönemimizin 9. kulübümüzün 713. toplantısını Güzelyalı Rotaract Kulübü ile ortak toplantı şekilde gerçekleştirdik. Bölge Sekreterimiz aynı zamanda GLD BRT’si Berkay Kiper’in ‘Rotary-Rotaract Ritüelleri’ sunumu yaptığı toplantımızda, üyelerimiz daha sonra karışık şekilde 2 gruba ayrıldı ve toplum hizmetleri alanında proje fikri ürettiler. Ardından da fikirleri hakkında sunum gerçekleştirdiler. Güzelyalı Rotaract Kulübü’ne ev sahiplikleri için teşekkür ederiz.

19.09.2015

Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi Ziyareti
huzurevi ziyareti19.09.2015 tarihinde Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi’ne İzmir Rotaract Kulübü olarak bayram ziyareti düzenledik. Evlerimizde yaptığımız ev yapımı yiyecek, meyve ve içecek götürdüğümüz yaşlılarımızla bolca vakit geçirdik, sıkıntılarını dinledik.


17.09.2015

Karşıyaka Rotaract Kulübü ile Ortak Toplantı
karşıyaka ortak toplantı17.09.2015 tarihinde kulübümüzün 711. ve dönemimizin 7. toplantısını Kaya Prestige Otel’de Karşıyaka Rotaract Kulübü ile ortak toplantı şeklinde yapılmış, Irmak Bayındır konuşmacı konuk olarak katılmıştır. ‘Yoga Serüveni ve Sağlıklı Yaşam’ üzerine bir sunum gerçekleştirilen toplantımıza 6. Grup BRT Yardımcısı Nazım Alper Ersöz’de katılmıştır.

17.08.2015

Altay Spor Kulübü Vali Kutlu Aktaş Tesisleri İş Yeri Gezisi
ek1717.08.2015 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Tiyatro Topluluğu ve İzmir Barosu Tiyatro Topluluğu ile birlikte bölgenin ve dönemin ilk iş yeri gezisi Altay Spor Kulübü Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’ne 16 kişi katılım ile düzenlenmiştir. İş yeri gezisinde Altay’ın tarihi, başarıları, stratejileri hakkında sohbet gerçekleştirilmiş ve yönetim binası ve sahaları gezilmiştir.

12.08.2015

Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantısı
ek1612.08.2015 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Rotaract Akademi işbirliğinde, İzmir Kent Konseyi Binası’nda Başkanımız Duygu Ersin tarafından ‘Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlenmiş ve rotaractlardan 80 kişi kulübümüzden ise 9 kişi katılım sağlamıştır. Eğitimde, Erasmus+ Programı’nın teknik bilgileri üzerine bilgilendirme yapılmıştır.

14.07.2015

Ramazan Paketi Yardımı
ek314.07.2015 tarihinde Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme’de yaşayan ve önceden adresleri belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere gece geç saatlere kadar 55 adet ramazan paketi dağıttık.

31.05.2015

En İyi Rotaract Kulübü: İzmir Rotaract Kulübü
30.05.2015 - 21. Rotaract KonferansıMavişehir Rotaract Kulübü ev sahipliğinde Bodrum Kefaluka Otel’ de düzenlenen 21. Rotaract Konferansına  12 üyemiz ile katılım gösterdik. Bütün bir dönem yaptığımız proje ve aktivitelerimizin U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği tarafından değerlendirildiği konferansta tüm komite ödülleri ve takdir belgelerinin yanısıra, Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Annem Kantinimizde” isimli kantin imalatı projesi ile En İyi Meslek Hizmet Projesi ödülüne, Kardeş kulübümüz Molfalcone Grado Rotaract Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz “Online İş Yeri Gezisi” projesi ile En Yaratıcı Rotaract Projesi Ödülüne layık görüldük. Bunların yanı sıra toplamda gerçekleştirdiğimiz 111 proje ve etkinlik ile U.R. 2440. Bölgenin 43 Rotaract Kulübü içinde En İyi Rotaract Kulübü ödülünü Bölge Rotaract Temsilcisi Can Sezici’ den aldık. Çok çalıştığımız ve bir çok hayata dokunduğumuz 2014-15 dönemini zirvede sonlandırdık.

25.05.2015

Rotary Means Business Toplantısı Katılımımız
25.05.2015 - Rotary Means Business ToplantısıRotary Means Business toplantısına ilk olarak 30.04.2015 tarihinde 4 üyemiz ile katıldık ardından yapılan 25.05.2015 tarihli toplantıda ise 2 üyemiz ile sunumlarımızı gerçekleştirdik.

.

14.05.2015

Yeni Üyelerimiz İle Daha Güçlüyüz
14.05.2015 - Yeni ÜyelerimizUzun süredir kulübümüz misafirlerinden olan Begüm Demirer, Ayşe Orçun ve Aydan Asar’ ın üyelik kabul törenlerini gerçekleştirdik. Kulübümüze eşsiz katkıda bulunan üç yeni üyemiz ile gücümüze güç kattık.
.
.

02.05.2015

Avrupa Rotaract Topluluğu Konferansı ve Ödül Töreni
02.05.2015 - Euco 201502.05.2015 tarihinde Romanya Parlamento Binası’ nda gerçekleştirilen (Euco 2015) Avrupa Rotaract Topluluğu Konferansı ve Ödül Töreni’ ne üç üyemiz ile katılım gösterdik. Twin Club Ödülleri kategorisinde 1500 kulüp içerisinde ilk 5 e girmenin mutluluğunu yaşadık. Ayrıca üstün destek verdiğimiz Bizim Mahalle projesi ile bölgemiz Avrupa’ nın En İyi Hizmet Projesi seçilmiştir.

02.05.2015

Colors Of The Future ( Avrupa Rotaract Topluluğu Projesi)
02.05.2015 - Colors Of FutureColors Of The Future isimli projeye katılım göstererek kendi dilimizdeki çocuk kitaplarını Romanya Ulusal Kitaplığına bağışladık.
.

.

01.05.2015

Avrupa Rotaract Bilgi Merkezi 2015 yılı Konferansı (Bükreş/Romanya)
01.05.2015 - E.R.I.C. 2015 ToplantısıAvrupa Rotaract Bilgi Merkezi’ nin Romanya’ nın başkenti Bükreş’ te yapılan 2015 yılı konferansına katılım göstererek Twin Club Ödülleri adaylık sunumumuzu gerçekleştirdik.
.
.

28.04.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin eğitim (Çocuk Yetiştirme ve Ergen Sağlığı Eğitimi)
28.04.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin eğitim (Çocuk Yetiştirme ve Ergen Sağlığı Eğitimi)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi kadınlarına yönelik Çocuk Yetiştirme ve Ergen Sağlığı Eğitimi düzenledik ve eğitim sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verdik.
.
.

28.04.2015

Kamu Spotu Videomuz
28.04.2015 - Kamu Spotu VideomuzBölgesel Bilinçlendirme Projesi kapsamında “Toplumsal Sakinleşme” ve “İkinci El Stres” konusunda bir kamu spotu videosu çekerek https://youtu.be/yg_CqxTkDH8 linki ile yayına soktuk.

.

27.04.2015

Görme Engelliler Kitaplığı
27.04.2015 - Görme Engelliler KitaplığıÜçkuyular semtinde bulunan Türkiye Görme Engelliler Kitaplığı’ na ziyarette bulunduk. Görme engelliler için kitap okuyucu olmak için 3 üyemiz ile ses kaydı gerçekleştirdik. Ayrıca Kulübümüz adına basılacak bir adet kabartmalı kitap için bağışta bulunduk.
.

25.04.2015

Buca Huzurevi Ziyareti
25.04.2015 - Buca Huzurevi Ziyareti25.04.2015 tarihinde Buca Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ne ziyarette bulunduk. Öncesinde yaptığımız görüşmelerde huzurevinin çay ocağında bir hayli eksik olduğu, istirahat eden yaşlıların neredeyse hepsinin Alzheimer ya da Demans hastası olması sebebiyle bu kişilerin gün içerisinde çay-kahve içme ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Bu nedenle çay ocağına 15 kg çeşitli türlerde çay, 1 kg Nescafe, 500 gr Türk Kahvesi, 10 kutu kesme şeker ve 20 kutu bitki çayı bağışladık. Ardından huzurevinin her katındaki çeşitli durumlardaki yaşlılara temas ederek onlarla edebildiğimiz kadar sohbet ettik.

19.04.2015

Foça Yeryüzü Pazarı
19.04.2015 - Foça Yeryüzü PazarıFoça Belediyesi’ nin üstün desteği ile kurulan Yeryüzü Pazarı’ nda üreticiler organik ürünlerini halk ile buluşturdu. Ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri tarafından yapılan Foça yemekleri tadılırken Tarım Ekonomisti Prof. Dr. Tayfun Özkaya’ nın katılımıyla halk ile üretim ve tüketim alışkanlıkları konusunda forum gerçekleştirdik.

18.04.2015

İyi Temiz ve Adil Bir Yemek İçin
18.04.2015 - İyi Temiz ve Adil Bir Yemek İçin2420. Bölge Rotaract Temsilciliği 3. Grup kulüpleri, Foça Slow Food Zeytindalı Conviviumu ve Foça Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Slow Food etkinliğimizin ilk gününü tamamladık. Etkinliğimizde ilk olarak Zeytindalı Conviviumu’ nu tanıdık ve ev yapımı pişi ve Foça tulum peyniri tadımı yaptık. Ardından Ilıpınar köyüne giderek Hikmet Ana’ nin evinde İzmir’ den etkinliğimize katılan gastronomi bloggerlariyla Türk Yemek Kültürü ve Gelenekleri konusunda Sohbet ve Slow Food’ u geliştirme yöntemleri konusunda forum gerçekleştirdik. Bu forum ardından ekşi maya ile hamur yapımı ve Şef Ercan Aydın’ ın katılımlarıyla ekşi maya ve çavdarı tanıdık ayrıca ekmek tariflerini öğrendik. Hikmet Ana’ nin Ev yapımı Tarhana çorbası ile ekşi mayalı taş fırın ekmeklerinin ve Ercan Hoca’ nın ürettiği mayayla yapılan ekmeklerin tadımını yaptık. Ardından köy kahvesinde yerel üretimi geliştirme ve destekleme konusunda köy muhtarı ile çalışma yaptık. Son olarak zeytin ve zeytin yağı eksperi Dilşen Oktay ile kaliteli zeytin yağı üretimi ve tadımı konusunda köylülerle birlikte eğitim aldıktan sonra Foça’ ya dönüş yaptık.

17.04.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kitap Bağışı)
17.04.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kitap Bağışı)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ na daha öncede kazandırdığımız “ Z Tipi Kütüphane” ye İzmir Rotary ve İzmir Innerwheel Kulüpleriyle ortaklaşa başlattığımız kitap toplama kampanyası sonucu elde ettiğimiz 263 adet çocuk kitabını bağışladık. Böylelikle kütüphanemizi doldurmuş olduk.

10.04.2015

Hukuk Konulu Meslek Semineri
10.04.2015 - Hukuk Konulu Meslek SemineriKulübümüzün 701. Toplantısını 1983 yılından beri avukatlık ve hukuki danışmanlık yapan Av. Yavuz Turan’ ın bürosunda gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda hukuk fakültesi öğrencisi üye ve misafirlerimizin yoğun olması sebebiyle avukatlık mesleğini ve zorluklarını tanıttık.
.

05.04.2015

Rotaract Day
05.04.2015 - Rotaract DayU.R. 2440. Bölge 6. Grup Kulüpleriyle birlikte Alsancak Dominik Caddesinde Rotaract tanıtım günü düzenledik. Düzenlediğimiz organizasyonda Çeşitli projelerin sergilenmesinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası’ nın konseriyle keyifli ve verimli bir gün geçirdik.
.

31.03.2015

Meslek Hizmet Ödülümüz
31.03.2015 - Meslek Hizmet Ödülümüz31.03.2015 tarihli dönemimizin 19 kulübümüzün 700. toplantısında İzmir Baro Başkanı sayın Av. Aydın Özcan’ a meslek hizmet ödülü takdiminde bulunduk.
.
.
.

31.03.2015

Dörtlü Proje
31.03.2015 - Dörtlü ProjeMart ayı dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz dörtlü projede ilk olarak Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü toplantısına katılarak Rotaract’ ı tanıttık ardından Hami kulübümüz ile müzik odası projesini gerçekleştirdikten sonra hami kulübümüzün toplantısına katılıp projelerimizi anlattık akabinde kulübümüzün 700. toplantısını ortak gerçekleştirdik.

21.03.2015

17. Rotaract Asamblesi
21.03.2015 - 17. Rotaract AsamblesiEfes Rotaract Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 17. Rotaract Asamblesine 16 kişilik katılım gösterdik.
.

.

18.03.2015

Rotaract Akademi Psikodrama Eğitimi
18.03.2015 - Rotaract Akademi Psikodrama EğitimiRotaract Akademi ve kulübümüz işbirliğiyle Rotary Ofisi’ nde psikodrama eğitimi gerçekleştirdik. Zaman zaman ağaç zaman zaman kuş rolüne büründüğümüz eğitimde iç dünyalarımızı daha iyi tanıma fırsatı bulduk.
.
.

13.03.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Müzik Odası)
13.03.2015 - Müzik OdasıHer Şey Eğitim İçin/ Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında Bizim Mahalle kapsamında belirlediğimiz Rakım Erkutlu İlkokulu’ na kardeş kulübümüz Molfalcone Grado ve Hami Kulübümüz İzmir Rotary Kulübü desteğiyle bir müzik odası oluşturduk.
.

10.03.2015

Kardeş Kulübümüz ile İmza Tazeledik
10.03.2015 - Twinning RenewGeçmiş dönem kardeş kulüp olduğumuz İtayla’ da bulunan Rotaract Club Molfalcone Grado ile anlaşmamızı yenileyerek projelerimize devam ettik. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile Avrupa’ nın en iyi 5 projesi arasına girme başarısını gösterdik.
.

08.03.2015

Rotatrekking 4
08.03.2015 - Rotatrekking 4Kulübümüzün geleneksel etkinliği olan Rotatrekking’ in dördüncüsünü bu sene Kemalpaşa Kirazlı Köyün’ de gerçekleştirdik. Toplam 53 kişinin katıldığı etkinliğimizde Nif Dağı’ nın zirvesine kadar yürüyüş yapan katılımcılarımız geri döndükleri köyde sucuk ekmekle yorgunluklarını attılar. Sendromsuz bir pazartesi vaadiyle tanıttığımız etkinliğimizde tüm katılımcıların pazartesi günü eskisi kadar stresli geçmedi.

28.02.2015

Birlik  A.Ş. Online İşyeri Gezisi
28.02.2015 - Birlik Baharat A.Ş. Online İşyeri GezisiTwin Club’ ımız Rotaract Club Molfalcone Grado ile ilkini Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz online canlı yayında işyeri gezisi projemizin ikincisini Kemalpaşa’ da bulunan Birlik Baharat A.Ş. ye gerçekleştirdik. Rotaract Tv ve Twin Club Tv de canlı olarak yayınlanan işyeri gezimize yine yurt içi ve yurt dışından izleyiciler bilgisayarları başından katılım sağlamıştır.

24.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kıyafet Yardımı)
24.02.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Kıyafet Yardımı)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere ve ailelerine kıyafet yardımı gerçekleştirdik. Topladığımız kıyafetleri okul aile birliğine bırakarak ihtiyaç sahiplerine gizlice ulaşmasını sağladık.

23.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Su Tasarrufu Eğitimi)
23.02.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Su Tasarrufu Eğitimi)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında okula daha önceden döşediğimiz damla sulama sistemini tanıttık ve tüm öğrencilere su tasarrufu eğitimi verdik.
.

 

21.02.2014

Youth Peace Forum Gala Partisi
21.02.2014 - Youth Peace Forum Gala PartisiGençlik Barış Forumu katılımcıları için Alsancak Napoleon’ da gala partisi düzenleyerek keyifli vakit geçirmelerini sağladık. Katılımcıların İzmir’ den güzel anılarla ayrılmaları için elimizden geleni yaptık ve sonrasında gelen teşekkürler ile amacımıza ulaştığımızı anladık.
.

21.02.2015

Memmingen Rotaract Kulübü Bayrak Değişimi
21.02.2015 - Memmingen Rotaract Kulübü Bayrak DeğişimiGençlik Barış Forumuna katılan Memmingen Rotaract Kulübü başkanı Berna Sepetçioğlu ile Efes gezisi esnasında tarihi Celcius Kütüphanesi önünde bayrak değişimi gerçekleştirdik.

.

20.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Barış Konulu Resim Sergisi)
20.02.2015 - Barış Konulu Resim SergisiBizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında Twin Clubımız Rotaract Club Molfalcone Grado’ ya gönderilmek üzere okul öğrencilerine yaptırdığımız barış konulu resimleri Gençlik Barış Forumu fuaye alanında tüm gün sergiledik.

20.02.2015

Gençlik Barış Forumu
20.02.2015 - Gençlik Barış ForumuDokuz Eylül, Teos Sakin, Çalıkuşu ve Anlaşmazlıkların Çözümü komitesi ile birlikte Gençlik Barış Forumu’ nun tüm kayıt ve genel düzen işlerini üstlenerek hem evlerimizde katılımcılar misafir ettik, hem de kayıt masasını ve organizasyon düzenini yönettik. Ayrıca evlerimizde kalan katılımcılara İzmir turu yaptırdık.
.

18.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Geri Dönüşüm ve Atık Pil Kutusu)
18.02.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Geri Dönüşüm ve Atık Pil Kutusu)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında okul içerisinde Kastaş’ tan edindiğimiz Kağıt ve Atık Pil toplama kutularını yerleştirerek öğrencilere tanıtımını gerçekleştirdik.
.

17.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Hijyen ve Ağız Sağlığı Eğitimi)
17.02.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Hijyen ve Ağız Sağlığı Eğitimi)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında 225 öğrencinin tamamına İzmir Rotary Kulübü desteğiyle diş fırçası ve diş macunu seti dağıttık ayrıca ağız sağlığı ve hijyen konusunda eğitim verdik.

16.02.2015

Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü Eğitimi
16.02.2015 - Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü EğitimiAday üyelerimizden Ayşe Çetinkaya Dokuz Eylül Üniversitesinde düzenlenen eğitime katılım göstererek Arabuluculuk akran yönetimi takımı üyesi olmuştur.
.
.
.

15.02.2015

Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Damla Sulama)
15.02.2015 - Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim (Damla Sulama)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimi Cennetçeşme mahallesine bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu bahçesine kulübümüzün Her Şey Eğitim İçin / Her Şey İçin Eğitim projemiz kapsamında önceden dikimini yaptığımız fidanların altlarına su tasarrufu sağlamak ve çevre halkı bilinçlendirmek adına okul öğrencileriyle birlikte damla sulama sistemi döşedik.

13.02.2015

Kültür Kutuları Hazır
13.02.2015 - Kültür Kutuları HazırGençlik Barış Forumu için şehrimize gelecek yabancı Rotaractör katılımcılara takdim edilmek üzere şehrimizi ve Türk kültürünü tanıtan obje ve yiyecekleri koyduğumuz kültür kutularını hazırladık.

.

10.02.2015

Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü Toplantısına Katılımımız
10.02.2015 - Karabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübü Toplantısına KatılımımızKarabağlar Çalıkuşu Rotary Kulübünün mutad toplantısına katılıp Gençlik Barış Forumu için koordinasyon ve görev düzenlemeleri gerçekleştirdik.
.
.
.

23.01.2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim ( Müzik Odası)
23.01.2015 - Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim ( Müzik Odası)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokuluna çok ayaklı eğitim projemiz kapsamında kuracağımız müzik odası için ilk bağışımız olan çok fonksiyonlu orgu okul müdürlüğüne teslim ettik.
.

22.01.2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim (İzmir’ den Ağrı’ ya yardım eli)
22.01.2015 - İzmir' den Ağrı' ya bir yardım eliAğrı, Patnos Pirömer Köyü’ nde bulunan Sebahattin Yıldız İlk-ortaokulu’ na projemiz kapsamında fotokopi makinesi bağışladık. Zor şartlarda öğrenim gören öğrencilere ve zor şartlarda görevlerini sürdüren gururumuz öğretmenlerimize İzmir’ den bir yardım eli uzattık.
.

14.01.2015

Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim ( Z Tipi Kütüphane)
14.01.2015 - Herşey Eğitim İçin / Herşey İçin Eğitim (Z Tipi Kütüphane)Bölge Rotaract Temsilciliği Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokuluna çok ayaklı eğitim projemiz kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olan “Zenginleştirilmiş Tip Kütüphane”(Z Tipi Kütüphane) imalatını gerçekleştirdik. Yerdeki laminant parkelerden monte ettiğimiz raflara kadar tüm imalatı İzmir Rotaract Kulübü üyeleri gerçekleştirmiştir.

06.01.2015

İzmir Rotary Kulübü Guvernör Ziyareti
06.01.2015 - İzmir Rotary Kulübü Guvernör ZiyaretiHami Kulübümüz olan İzmir Rotary Kulübü’ nün Guvernör ziyareti toplantısında Bölge Ekibi ve Rotaryenlerin karşısına ilk 6 aylık dönemde gerçekleştirdiğimiz 44 farklı propje ve etkinlik ile çıktık.
.
.

02.01.2015

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Annem Kantinimizde)
02.01.2015 - Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Kantin İmalatı)Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi’ nde bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ na kulüp çok ayaklı projemiz olan Herşey Eğitim İçin / Herşey İçin Eğitim’ e bir ayak daha ekledik. Ögrenci sayısının azlığı ve düşük karlılığı sebebiyle kantini bulunmayan okulumuza Messan Sogutma Ltd Şti tarafından tamamıyla geri dönüşüm malzemelerden oluşan bir panel ile bir kantin odası oluşturduk.

28.12.2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (TEGV EGEKENT Birimine Düzenlenen Yılbaşı Eğlencesi)
28.12.2014 - Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (TEGV EGEKENT Birimine Düzenlenen Yılbaşı Eğlencesi)
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Egekent Birimi’ nde öğrenim gören yaklaşık 150 çocuğumuza Kordon, Urla, Konak ve Bostanlı Rotaract Kulüpleriyle birlikte Ayca Albayrak Koordinatörümüzün de katılımıyla yılbaşı eğlencesi gerçekleştirerek eğitimlerine bir katkıda bulunduk.
.

25.12.2014

Mutad Toplantımız
25.12.2014 - Mutad Toplantımız
Kulübümüzün 694. Dönemimizin 12. toplantısında gelecek projelerimizin planlamalarının yanı sıra ağacımızın altına koyduğumuz yılbaşı hediyelerimizi üyelerimize dağıttık.

.

07.12.2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Yaşlı ve Hasta Bakımı Meslek Edindirme Kursu)
07.12.2014 - Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Yaşlı ve Hasta Bakımı Meslek Edindirme Kursu)
Bizim mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde Türkiye Alzheimer Derneği ile ortaklaşa İzmir Şube Başkanı Doç Dr Nil Tekin’ in sunumu ile Yaşlı ve Hasta Bakımı meslek edindirme kursuna başlangıç verdik.
.
.

04.12.2014

Meslek Tanıtımı ve Mega Projeler Semineri
04.12.2014 - Meslek Tanıtımı ve Mega Projeler Semineri
Kulübümüzün 693. Dönemimizin 11. Toplantısını Çiğli Rotaract Kulübü ile ortak toplantı biçiminde İzmir Rotary Kulübü üyesi Rotaryen Yard Doç Volkan Çağlar’ ın meslek tanıtımı ve Türkiye’de ki yapılmış ve yapılması planlanan Mega Projelerin olduğu sunumu izlediğimiz bir toplantı gerçekleştirdik.
.

30.11.2014

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü Nazar Köy İşyeri Gezisi
30.11.2014 - Nazar Köy İşyeri Gezisi Dokuzeylül Rotaract Kulübü tarafından Nazar Köy ve boncuk imalathanesine düzenlenen işyeri gezisine 7 üye ve misafirimiz ile katılım gösterdik.
.

.

30.11.2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Ağaç Dikimi)
30.11.2014 - Her Şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Ağaç Dikimi) Bizim mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme mahallesinde bulunan Rakım Erkutlu İlkokulunun bahçesine İzmir Orman Bölge Müdürlüğüyle birlikte 20 adet karaselvi çam türü ağaç fidanının dikimini gerçekleştirdik. Dikim işlemi ardından yağan yağmurun can suyu olduğu etkinliğimize vatandaşlar ve okul öğrencileri de katkıda bulunmuştur..

23.11.2014

Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin Eğitim (Duvar Boyama)
23.11.2014 - Her şey Eğitim İçin/ Her şey İçin EğitimBizim Mahalle Projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme’ de bulunan Rakım Erkutlu İlkokulu’ nun 110 metre uzunluğundaki çevre güvenlik ve istinat duvarını üyelerimiz, okul müdürü Sn Selcuk Sancar ve okul öğrencileriyle birlikte boyadık. Projemize destek olan Rotaryen Lütfi Demir ve Rotaryen Mahfi İsce’ ye teşekkürü borç biliriz..

22.11.2014

Happy Hour Çiğli Rotaract
22.11.2014 - Happy Hour Çiğli RotaractÇiğli Rotaract Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştridiğimiz işyeri gezisinin ardından Bostanlı Sir Winston Cafe’ de iki kulüp üyeleriyle happy hour gerçekleştirdik.
.

.

22.11.2014

Pet Vet Veteriner Kliniği İşyeri Gezisi
22.11.2014 - Pet Vet Veteriner Kliniği İşyeri GezisiÇiğli Rotaract Kulübü ile ortaklaşa Bostanlı’ da bulunan Pet Vet Veteriner Kliniği’ ne işyeri gezisi gerçekleştirdik. Aşılamadan Ameliyata birçok işlemin yapıldığı veteriner kliniğinde kedi ve köpek muayenelerini ayrıca aşılama işlemlerini yerinde izleme fırsatı bulduk.
.

20.11.2014

Rotaract Akademi Aikido Eğitimi
20.11.2014 - Rotaract Akademi Aikido EğitimiKulübümüzün 692. toplantısında eğitmenlerimiz Ümit Vurgun ile aikido hakkında konuştuk ve toplantı katılımcılarıyla çeşitli savunma teknikleri konusunda bir çalışma gerçekleştirdik.
.
.

15.11.2014

Herşey Eğitim İçin/Herşey İçin Eğitim “Rota Oryantiring”
15.11.2014 - Spordan Eğitime “Rota Oryantiring”
Türkiye Oryantiring Federasyonu, Doruk Oryantiring Kulübü, Yalı Spor, X Body ve Feast destekçiliğinde 15.11.2014 tarihinde İnciraltı Engelliler Merkezi’ nde toplam 45 kişilik katılım ve 9 takımla Oryantiring etkinliğimizi gerçekleştirdik. Birçok basın kuruluşunda yer alan etkinliğimizden elde ettiğimiz geliri ise Cennetçeşme Rakım Erkutlu İlkokulu’ nda oluşturulacak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen zenginleştirilmiş tip kütüphane imalatına ayırdık.

11.11.2014

Rotaract ve İdeallerimiz Hakkında Röportaj
 11.11.2014 - Rotaract ve İdeallerimiz Hakkında Röportaj
Aylık ve haftalık olarak yayınlanan Ege’ de Yaşam Gazetesi’ nde tam sayfa röportajımız yayınlanmıştır. Rotary ve Rotaract’ ı anlattığımız röportaj tanıtımımız açısından fayda sağlamıştır.

.

07.11.2014

Happy Hour Kordon
07.11.2014 - Happy Hour Kordon
Kulüp üyelerimizin neredeyse tamamıyla Kordon Spr Cafe’ de happy hour gerçekleştirdik. Sohbetin gecenin ilerleyen saatlerine kadar ulaştığı gecede bu buluşmaları daha fazla yapmamız gerektiğini anladık.

.

06.11.2014

Kulübümüzün 691. Toplantısı
06.11.2014 - Kulübümüzün 691. Toplantısı
Kulübümüzün 06.11.2014 tarihli mutad toplantısında geçmiş dönem başkanlarımızdan ve 2012-2013 dönemi Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreteri olan üyemiz Öznur Ecemiş bizlere ve misafirlerimize Rotary ve Rotaract Ritüelleri sunumu gerçekleştirmiştir.
.

02.11.2014

Sosyal Sorumluluk Projemiz “Kedi Evi”
02.11.2014 - Sosyal Sorumluluk Projemiz “Kedi Evi”
Sokak kedilerine yönelik, kış aylarında soğuk ve yağmurdan korunabilmeleri için tamamı geri dönüşümden elde edilmiş olan Foamboard, koli ve güçlendirilmiş koli bantlarıyla bilinen tasarım kedi evlerini kulüp üyelerimizle birlikte imal ederek sokak kedilerinin kullanımına sunduk. Kedi evlerini yerleştirdiğimiz bölgelerdeki gönüllü aileler ise bu evlerin temizliği ve bakımını üstlendiler. Böylelikle projemiz sonucunu edinmiş sokak kedileri birer yuva sahibi olmuştur.

02.11.2014

Messan Soğutma Ltd. Şti. İşyeri Gezisi
02.11.2014 - Messan Soğutma Ltd. Şti. İşyeri Gezisi
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ nde faaliyet gösteren Messan Soğutma Ltd. şti ye işyeri gezisi düzenledik. Soğuk hava depoları ve besin şoklama cihazları hakkında bilgi aldığımız işyeri gezimizde Messan Ltd. nin iş ve işçi güvenliği konusunda ne kadar hassas olduğunu anladık.
.

02.11.2014

Happy Hour Kahvaltı
02.11.2014 - Happy Hour Kahvaltı
Kulüp üyelerimizle birlikte Bostanlı Yasemin Cafe’ de Pazar kahvaltısı konseptiyle happy hour gerçekleştirdik.
.

.

01.11.2014

Türk İtalyan Dostluk Konseri
01.11.2014 - Türk İtalyan Dostluk KonseriGüzelyalı Rotaract Kulübü tarafından Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde düzenlenen dostluk konserine 4 kişilik katılım gösterdik. İtalyan ve Türk müziğinin bir arada olduğu konserde keyifli dakikalar yaşadık.
.
.

29.10.2014

Cumhuriyet Bayramı Resmi Korteji
29.10.2014 - Cumhuriyet Bayramı Resmi Korteji
Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü kutlama etkinlikleri ve resmi kortejine katilim gösterdik. Her sene olduğu gibi Rotary, Rotaract ve Interact Kulüplerinin yoğun katılım sergilediği resmi kortejde Cumhuriyet’ imizin usanmaz koruyucusu olduğumuzu tekrar gösterdik.
.

23.10.2014

Bafi K9
23.10.2014 - Bafi K9
Kulübümüzün 690. Dönemimizin 8. Toplantısında Hami Kulübümüz Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı’ mız Rtn. Deniz Selen Büktaş’ ı ağırladık. Kendi mesleğini ve Bafi K9 hakkında tanıtan Deniz Büktaş köpeklerle iletişim kurma yöntemleri konusunda da kulübümüzü bilgilendirmiştir.
.

18.10.2014

Rotary Day Programı Katılımımız
18.10.2014 - Rotary Day Programı Katılımımız
Uluslararası Rotary Başkanımız Gary Huang’ in da bulunduğu Dominik Cumhuriyeti Caddesi’nde düzenlenen Rotary Day programına katilim göstererek tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunduk. Ayrıca Akşam yapılan toplantıda Başkanımız Kulübümüzü temsilen katılım göstermiştir.
.

17.10.2014

Kardeş Kulübümüz  Monfalcone-Grado Rotaract Kulübü ile Online İşyeri Gezisi
17.10.2014 - Kardeş Kulübümüz Monfalcone-Grado Rotaract Kulübü ile Online İşyeri Gezisi
İtalya’ da bulunan kardeş kulübümüz Rotaract Club Monfalcone-Grado ile bir ilke imza atarak ustream.tv/twinclub-tv kanalı üzerinden canlı yayında işyeri gezisi gerçekleştirdik. Grappa içkisi’ nin nasıl üretildiği ve üretim şartlarını gördüğümüz Tv programı tadında geçen yayınımızda Nonino Grappa firmasını tanıma fırsatı bulduk. 300 izleyiciye yakın bir sayıya ulaştığımız projemizde Hindistan’ dan Azerbaycan’ a kadar bir çok ülkeden izleyicilerle soru cevap yaptık.

15.10.2014

Nürnberg Rotaract Kulüp Ziyareti
15.10.2014 - Nürnberg Rotaract Kulüp Ziyareti
Dönem Sekreterimiz Aydın Yapan, Nurnberg Rotaract Kulübü’ nün mutad toplantısına katılarak gerçekleştireceğimiz ortak projeler konusunda fikir paylaşımında bulunmuştur.

.

05.10.2014

Selanik Rotaract Kulübü “Find Your Move”
05.10.2014 - Find Your Move
Üyelerimizden Zeynep Arca Selanik’ te Thessaloniki Rotary ve Rotaract kulüplerinin ortak etkinliği olan “Find Your Move” etkinliğine katilim göstererek hem Rotary ve Rotaract’ ı Yunan Halkına tanıtmış hem de toplumlar arası barışın sağlanmasında Rotary Ailesi’ nin katkısını göstermiştir.
.

02.10.2014

Bölge Rotaract Temsilcisi ve Bölge Ekibi Ziyareti
02.10.2014 - Bölge Rotaract Temsilcisi ve Bölge Ekibi Ziyareti
Kulup asamblemizi Brt’ miz Can Sezici, Kuluplerden Sorumlu Bolge Sekreterimiz Yagmur Lena, Rotary, Rotaract ve Interact İliskilerinden Sorumlu Bolge Sekreterimiz Duygu Akdere, 6. Grup Brt Yardimcimiz Mehmet Simsek, 7. Grup Brt Yardimcimiz Aycan Yalcin ve Sosyal Sorumluluk ve Bolgesel Projeler Koordinatorumuz Ayca Albayrak’ in degerli katilimlariyla gerceklestirdik. Komite Başkanlarımızın sunumları ile toplantımızı tamamladık.

25.09.2014

Rakım Erkutlu İlkokulu Ziyaretimiz
25.09.2014 - Rakım Erkutlu İlkokulu Ziyaretimiz
Bizim Mahalle projesi kapsamında belirlediğimiz Cennetçeşme Mahallesi’ ndeki Rakım Erkutlu İlkokulu’ na Denizli Rotaract Kulübü ile ortak kitap bağışına başladık ve okulda Z kütüphane olarak adlandırılan okuma isteğini arttırdığı bilimsel olarak tespit edilmiş olan kütüphaneyi imal ettirip bağışlamayı taahhüt ettik.
.

18.09.2014

Rotaryen Konuşmacı Konuğumuz ve Rotary Değişim Programı Öğrencileri
18.09.2014 - Rotaryen Konuşmacı Konuğumuz ve Rotary Değişim Programı ÖğrencileriMutad toplantımızda Rtn. Fevzi Tavus’ u konuşmacı konuk olarak mutad toplantımızda ağırlayarak “akran arabuluculuk projesi” ile ilgili konuşmasını dinledik ve Rotary Değişim programı (Rotex) öğrencilerinden Barbara Feijo Riebrio, Maya Hunter ve Julianne Kelly’ i ağırladık ve üçüyle de ayrı ayrı bayrak değişimi yaptık.

15.09.2014

Olumsuz Duyguların ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi
15.09.2014 - Olumsuz Duyguların ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi
Rotaract Akademi ile Balçova Rotaract Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Olumsuz Duyguların ve Öfkenin Kontrolü Eğitimi”ne katılım göstererek günlük hayatımızda sakinliğin faydalarını daha iyi anlamayı başardık.

.

14.09.2014

Üsküp Rotaract Kulübü ile Bayrak Değişimimiz
14.09.2014 - Bayrak DeğişimimizÜyelerimizden Zeynep Arca Üsküp’te Rotaract Club Skopje Center’ ı ziyaret ederek bayrak değişimi gerçekleştirmiştir. Farklı kültürleri tanıdığıma fırsatı bulduğumuz bu gezide üyemiz Zeynep bizlere Makedonya kültürü ve tarihi hakkında aktarımlarda bulunmuştur.
.

13.09.2014

Başkanlar ve Komite Başkanları Eğitimi
13.09.2014 - Başkanlar ve Komite Başkanları EğitimiU.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği ve Rotaract Akademi tarafından organize edilen Başkanlar ve komite başkanları eğitim seminerine 6 üyemiz ile katılım gösterdik.
.
.

12.09.2014

Cc Meze & Boutique Rotacard İndirim Anlaşması
Cc Meze AlsancakCc Meze Boutique ile Rotacard anlaşması imzalayarak çeşitli menülerde ve tüm ürünlerde toplamda %30 a yakın indirim fırsatları elde ettik.İşletme sahibinin Kaan Uluderya olduğu Cc Meze Alsancak Şubesi 1389 sok. No: 14/B adresinde bulunmakta olup ürün çeşitlerine “www.ccmeze.com” adresinden ulaşılabilmektedir.

12.09.2014

KöprüAltı Tattoo & Piercing İşyeri Gezisi
12.09.2014 - KöprüAltı Tattoo Piercing İşyeri GezisiAlsancak’ ta bulunan KöprüAltı Tattoo Piercing’ e işyeri gezisi düzenleyerek dövme tarihi ve yapım teknikleri hakkında bilgi aldık, ardından da gerçek bir dövmenin nasıl yapıldığını makine çeşitlerini ve sanatsal inceliklerini izleyerek öğrendik.

.

05.09.2014

7. Geleneksel Kuşadası Belediyesi ve Ada Rotaract Streetball Turnuvası
05.09.2014 - 7. Geleneksel Kuşadası Belediyesi ve Ada Rotaract Streetball Turnuvası
05-06 Eylül 2014 tarihinde Kuşadası Belediyesi ve Ada Rotaract ortak düzenlediği Streetball Turnuvasına takım kurarak katılım sağladık. Kulüp üyelerimizin de sonsuz desteğinin olduğu zorlu geçen turnuvada elenmemize rağmen çok keyifli vakit geçirdik.
.

04.09.2014

Clave Dans Akademisi ile Salsa
04.09.2014 - Clave Dans Akademisi ile SalsaMutad toplantımızda Clave Dans Akademisi sahibi Oğulcan Aksoy’ u konuşmacı konuk olarak ağırladık ve tango ile salsa danslarının tarihi gelişimleri sunumunu izledikten sonra tüm katılımcılarla birlikte salsa workshop gerçekleştirdik.

.

03.09.2014 

İzmir Enternasyonal Fuarı Stand Ziyaretimiz
03.09.2014 - İzmir Enternasyonal Fuarı Stand Ziyaretimiz
İzmir Enternasyonal Fuar’ ında bulunan Rotary standını iki gece üst üste ziyaret ederek bilgilendirme, broşür dağıtma, balon şişirme- dağıtma vs. tanıtım faaliyetlerine katılıda bulunduk.

.

26.08.2014

Afyon Kocapete’de Ata’ mızın Yoluna Zafer Yürüyüşü
26.08.2014 - Zafer YürüyüşüBüyük Taarruzun 92. yıl dönümünde Büyük Taarruz’un ilk emrinin verildiği Afyon Kocatepe’ ye Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kullandığı 15 km lik yolu kullanarak yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüş donanımı ve modern giyime sahip olmamıza rağmen oldukça zorlu geçen yürüyüşte atalarımızın taarruz için ne büyük fedakârlıklarda bulunduklarını yerinde anladık ve hissettik. Biz Rotaractörlerin Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerinin yılmaz takipçileri olduğunu gösterdik.

16.08.2014

Didim Rotaract ile Happy Hour
16.08.2014 - Happy HourDidim Rotaract Ailesiyle 16.08.2014 tarihinde Didim D-Marin Yacht Club da 14 üye ve misafirimizin katılımıyla ortaklaşa happy hour gerçekleştirdik. Oldukça keyifli zaman geçirdiğimiz gecede iki kulüp arasındaki bağları kuvvetlendirdik. Ev sahipliği için Didim Rotaract Kulübü’ ne teşekkür ederiz.
.

13.08.2014

Afet Barınak Paketi Tanıtımı
13.08.2014 - Rotary Afet Barınak PaketiKarşıyaka Vapur İskelesi karşısında kurulan çadırımıza ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlara broşür dağıtımı ve sözlü bilgilendirme yaparak afet barınak paketi tanıtımını gerçekleştirdik.

.

10.08.2014

Bizim Köy Ziyaretimiz
10.08.2014 - Düzce Köyü ZiyaretimizSeferihisar Düzce Köyü’ ne ihtiyaç tespiti için ziyarette bulunduk. Bulunduğumuz ziyaret esnasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarının köyde faaliyet gerçekleştirdiğini gördük. Bu nedenle geçmişten gelen hizmetlerimizin sürmesi için gerekli planlarımızı yaptık.

.

06.08.2014

Kulübümüzün 658. Toplantısı
06.08.2014 - Üyemiz Utku KuzuKulübümüzün 685. Toplantısında Romanya’ da yaşayan üyemiz Utku Kuzu’ nun çalıştığı fabrika ve yaşadığı bölgeyi anlatan sunumunu izledik.
.

.

19.07.2014

Geleneksel Yat Partisi
19.07.2014 - Geleneksel Yat PartisiAlsancak Rotaract Kulübümüzü 12. sini gerçekleştirdiği yat partisinde yalnız bırakmadık. 27 kişilik yüksek bir katılım sağladığımız etkinlikte diğer kulüpler ile dostluklarımızı pekiştirdik.

.

18.07.2014

Bugün 1 Saat Yarın 1 Hayat
18.07.2014 - Bugün 1 Saat Yarın 1 HayatDenizli Rotary Kulübü önderliğinde gerçekleştirilecek kolon ve meme kanseri erken tanı bilinçlendirme projesi tanıtım ve eğitim etkinliğine kulübümüzün 4 üyesi ile birlikte katılım gösterdik. Eğitim safhasında Denizli Rotaract Kulübü ile birlikte projenin İzmir koordinasyonu için bilgi paylaşımında bulunduk ve tanıtım çalışmalarına başladık.

16.07.2014

Geleneksel Ramazan Paketi Dağıtımımız
16.07.2014 - Geleneksel Ramazan Paketi DağıtımımızBirincisinin kulübümüzün kurulduğu yıllarda yapılan ve her yıl ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz ramazan paketi dağıtımını bu sene Karabağlar ilçesine bağlı Cennetçeşme ve Eskiizmir çevresinde bulunan “Karabağlar Gönüllüleri” topluluğu ile ortaklaşa tespit ettiğimiz 35 haneye gerçekleştirdik. Koordineli olarak dağıttığımız; gündüz 15, iftar saatinde ise 20 paket ile bölgede Rotary ve Rotaract’ ı tanıttık, vatandaşlarımızın iftar sofralarında kulüplerimizin yaptıklarını anlattık.

14.07.2014

“Oyun Gecesi” Temalı Ocakbaşımız
14.07.2014 - “Oyun Gecesi” Temalı OcakbaşımızDönemimizin ilk ocakbaşısını Uluslararası Hizmetler Komite Başkanımız Rtc. Fatmagül Öztoprak’ ın ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Ramazan ayı olması sebebiyle bir iftar sofrasında gerçekleşen ocakbaşımızda twinclub üyemiz Rtc. Andrea Fonda’ yı ağırlayarak Türk Mutfağı hakkında eşsiz örnekler sergiledik. Ocakbaşımızda oynadığımız tabu, monopoly vs. oyunlarla temamızı gerçekleştirerek bu keyifli geceyi sonlandırdık.

12.07.2014

Dönemin İlk İşyeri Gezisi “Müziğin Lezzeti”
12.07.2014 - Dönemin İlk İşyeri Gezisi “Müziğin Lezzeti”2014-2015 döneminin ilk işyeri gezisini 12.07.2014 tarihinde “Resital Sanat Merkezi” ve “Muffincim” e gerçekleştirdik. Resital Sanat Merkezi’ nde perküsyon eğitmeni hocalarımız eşliğinde bateriden tuba ya çeşitli vurmalı çalgılarla bir çok ritim üzerine çalışma gerçekleştirdik ve tüm katılımcı dostlarımıza bateri çalma deneyimini yaşattık.
.
12.07.2014 - Dönemin İlk İşyeri Gezisi “Muffincim”Resital Sanat Merkezi’ nin ardından “Muffincim” adlı iki girişimci bayanın açmış olduğu muffin ve pasta mekanına geçtik. Bizlere ikram edilen muffinleri tattıktan sonra muffin yapımı hakkında bilgi aldık ve toplam 3 saat süren işyeri gezilerimizi sonlandırdık.
.

08.07.2014

Hami Kulüp Toplantımıza Katıldık
08.07.2014 - Hami Kulüp Toplantımıza KatıldıkHami kulübümüz İzmir Rotary Kulübümüzün toplantısına katılım göstererek dönem içerisinde planladığımız proje ve etkinliklerimiz hakkında bilgilendirme gerçekleştirdik. Hami kulübümüzden destek sözü aldığımız toplantımızda Rotaryenlerimiz ramazan paketi projemiz için bağışta bulunarak bizlere desteklerini gösterdiler.

05.07.2014

Anıtkabir Ziyaretimiz
05.07.2014 - Anıtkabir ZiyaretimizHer dönem olduğu gibi bu dönemin ilk günlerinde Anıtkabir’ e ziyarette bulunarak Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlılığımızı gösterdik. Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarına saygı ve şükranlarımızı sunduğumuz ziyaretimize kulübümüz üç üyesi ve bir misafirinin yanı sıra İzmir Rotary Kulübü üyesi Rtn. Deniz Selen Büktaş katılım göstermiştir.

03.07.2014

Devir Teslim
03.07.2014 - Devir TeslimRtc. Utku Turan başkanlık görevini dönemini geride bırakan Rtc. Cem Günalp’ten devraldı. İzmir Rotary Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve 2440. Bölge Rotaract Temsilcisi Can Sezici’ nin yanı sıra bölge görevlilerinin de katıldığı törende 2013-2014 yönetim kurulu üyelerine plaket takdimi yapıldı.
.

04.05.2014

‘Rotatrekking 3’ Etkinliğimiz
04.05.2014-Rotatrekking 3Menderes Çatalca Köyü’nde 30 kişilik bir katılımla geleneksel ‘Rotatrekking’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. 1,5 saatlik bir yürüyüşün ardından her zaman olduğu gibi katılımcılarımıza, Çatalca Köyü’nün şirin ve otantik kahvesinde sucuk ekmek servisi yaptık.
.

23.04.2014

Kardeş Kulübümüze Yapmış Olduğumuz Ziyaret
23.04.2014-Kardes Kulüp ZiyaretiBaşkanımız Cem Günalp ve misafirimiz Fatmagül Öztoprak U.R. 2060. Bölge Monfalcone Grado Rotaract Kulübü’nü İtalya’ya giderek ziyaret etmişlerdir. Monfalcone Grado Rotaract Kulübü üyeleri tarafından oldukça iyi ağırlanan başkanımız ve misafirimiz, kulübün mutad toplantısına katılarak bayrak değişimi yapmış ve hazırlamış olduğumuz kültür kutumuzu kendilerine takdim etmiş, aynı şekilde Monfalcone Grado Rotaract Kulübü de bizler için hazırlamış olduğu kültür kutusunu takdim etmiştir. Ayrıca kardeş kulübümüz ile ortak projemiz olan ve Türk kahvesinin yapılışı ve kullanım yerleri hakkında üye ve misafirlerimizle çekmiş olduğumuz kısa filmimiz kendilerine izlettirilmiş ve onlar da bizler için hazırladıkları videoyu başkanımıza sunmuştur.

10.02.2014

İş Başvurusu Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama Eğitimi
10.02.2014-Is Basvurusu Mülakat TeknikleriBuca ve Urla Rotaract Kulüpleri işbirliğinde, Yeni Asır İnsan Kaynakları Müdür ve İletişim Uzmanı Ahmet Veli Olgundeniz tarafından, kulübümüzden 5 kişilik, toplamda da 18 kişilik bir katılımla ‘ İş Başvurusu Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama Eğitimi’ düzenlenmiştir.
.

09.02.2014

Bizim Köy (Düzce/Seferihisar) Ziyaretimiz ve Belirlenen Eksiklerin Montaj/Onarımları
09.02.2014-Bizim Köy Ziyareti10 kişilik bir katılımla Bizim Köy’e gidilmiş ve daha önce belirlenen ihtiyaçların kurulum ve onarımları yapılmıştır. Tüm üye ve misafirlerimizin yardımlarıyla, önce perdeler için kornişlerin kurulumları yapılmış; tuvalet ve sınıf kapıları onarılmış; sınıflara perde takılmış; tuvaletler, sınıf ve idare bölümlerine kapı levhaları asılmış böylece, çocuklar okula başlamadan okulun eksikleri giderilmiştir.

21.12.2013

Seramik Atölyesi ‘Şimart’ İş Yeri Ziyaretimiz
21.12.2013-Seramik Atölyesi GezisiRtn. Yıldız Şima Hanımefendi’nin ‘Şimart’ isimli seramik atölyesine bir iş yeri gezisi düzenledik. Seramik nedir, seramik yapılırken dikkat edilecek hususlar nelerdir, fırınlama öncesi çamura nasıl form verilir sorularına yanıt bulduk.
.
 

14.11.2013

Meslek Sohbeti
14.11.2013-Meslek SohbetiSektör 10 kapsamında dönemin ilk meslek sohbetini gerçekleştirdik. Etkinliğimizin konuşmacı konuğu FY Mobilya’nın kurucusu Feridun Yeşilyurt deneyimlerini, bu sektöre atıldığı ilk günleri ve anılarını bizlerle paylaştı.
.
.

09.11.2013

Nevvar Salih İşgören Huzurevi Ziyareti
09.11.2013-Huzurevi ZiyaretiBuca ve Urla Rotaract Kulüpleri işbirliğinde Basın Sitesi Nevvar Salih İşgören Huzurevi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek, huzurevindeki büyüklerimizin mutluluklarına ve dertlerine ortak olduk. İçecek ve ev yapımı ikramlarımız ve Urla Rotaract Kulübü Başkanı Hasan Kayan’ın çaldığı ud ile büyüklerimizin keyifli bir gün geçirmelerini sağladık.
.

03.08.2013

Geleneksel ‘Ramazan Paketi’ Dağıtımı
03.08.2013-Ramazan Paketiİhtiyaç sahibi olduğunu belirlediğimiz Karabağlar, Dere Yatağı, Eski İzmir taraflarından 30 aileye ramazan paketi dağıttık.
.
.
.

24.04.2013

Hizmette 30 Yıl Konseri, Meslek Hizmet Ödülü
24.04.2013-Hizmette 30 Yil KonseriKuruluşumuzun 30. yılını İzmir Arena da Garo Mafyan ve İzmir Express orkestrası eşliğinde Vosmer, Atay Holding, Solfej Organizasyon ve Velvia Fotoğrafçılık sponsorluğunda gerçekleştirdik. Gerek konser öncesi gerek se konser sonrası yazılı ve internet basınında yer alan konserimizden elde ettiğimiz geliri MS Hastaları Derneği’ ne bağışladık.
.
23.04.2013
Seferihisar Gençlik Merkezi’ne bağışımız
23.04.2013 - Gençlik Merkezi BağışıSeferihisar Belediyesi tarafından oluşturulmakta olan gençlik merkezine Amerika Birleşik Devletleri’ nden edindiğimiz ve Dünya ile eş zamanlı dönüş yapan küçük dünya küresini oluşturulacak olan Bilim Sınıfında kullanılmak üzere bağışladık.

.

13.04.2013
Alsancak RAC – İzmir RAC Mini Kariye Günü, Cv ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, Meslek Tanıtımı
13.04.2013 Kariyer GunuAlsancak Rotaract Kulübü işbirliğiyle İzmir Tevfik Fikret Lisesi’ nde 11 Firmanın katılımıyla kariyer günü düzenledik, düzenlenen kariyer günü öncesinde Cv yazma ve Mülakat teknikleri düzenledikten sonra meraklı katılımcılara meslek tanıtımı gerçekleştirdik.


22.03.2013

Dörtlü Özdenetim Projesi (Dünya Su Günü)
22.03.2013 Dörtlü Özdenetim Projesi (Dünya Su Günü)İzmir Rotary Kulübü ile birlikte 22.03.2013 tarihinde Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Buca Akşemsettin İlköğretim Okulu’ nda başlangıç yaptığımız Su ve Sağlık konulu kitap dağıtımımıza Seferihisar Düzce Köyü’ nde son verdik. Yaklaşık 250 öğrenciye kitap dağıttık ve Suyun önemi ve tasarruf konulu sunumlar gerçekleştirdik. Rotary Başkanımız tarafından U.R. Rotary Başkanımız Sakuji Tanaka imzalı sertifikamızı teslim aldık.

20.03.2013
657. Toplantımız ve Takım Çalışması Eğitimi
20.03.2013 Dr. Volkan Caglar
Kulübümüzün 657. dönemimizin 18. toplantısını Geçmiş dönem başkanlarımızdan Dr. Volkan Çağlar’ ın katılımı ve takım çalışması eğitimiyle gerçekleştirdik. Toplantı sonuna kadar dinlediğimiz keyifli sunum sonrasında takım olma bilinci aşılayan kağıttan kule yapma oyunu oynadık.


18.03.2013

İşaret Dili Eğitimi’ ne başladık
18.03.2013 İşaret Dili Eğitimiİzmir Rotary Ofisi’ nde bundan sonra her pazartesi gerçekleştireceğimiz işaret dili eğitimine 18 kişi ile başladık. Düşündüğümüzden daha eğlenceli ve kolay olan işaret dili ile belki de şimdiye kadar hiç ulaşamadığımız kişilerle proje yapma şansını elde edeceğiz.


27.02.2013

1/88 İçin Umut Ol Konseri
1/88 İçin Umut Ol Konseri
Alsancak Rotary ve Alsancak Rotaract Kulüpleri ile birlikte Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği yararına konser düzenledik. Düzenlenen Konserde Sanatçı Tevfik Rodos bizlere Tanju Okan şarkılarını seslendirdi. Tüm gelirinin ODER ‘ e bağışlandığı bu konsere Asbaşkanımız Cem Günalp’ te sponsor olmuştur.

17.02.2013
RotaTrekking II
17.02.2013 RotaTrekking II
Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz doğa yürüyüşü etkinliğimizi bu sene 61 kişilik katılımla Menderes’ in Çatalca mevkiinde gerçekleştirdik. 6,5 km lik doğa parkurunu deviren katılımcı dostlarımız Çatalca köyünün şirin ve otantik kahvesinde sucuk ekmek ve şarapla buluştu. Organizasyonumuza katılım gösteren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

28.01.2013
Laser Game
28.01.2013 Lasergame
Kulüp içi aktivitemiz olarak bu ay Hilton Famecity ‘ de kulüpçe lasergame oynadık.
Rotaract
Rotaract
Rotaract
Rotaract

26.01.2013
Sürekli Satış Eğitimi
26.01.2013 Sürekli Satış EğitimiRotaract Akademi – İzmir Rotaract İşbirliğiyle eğitmenimiz Burcu Cepkenli Önder bizlere doğru satış, satış hedeflerine ulaşma teknikleri, satışın aşamaları ve eylem planı oluşturma konularında nitelikli bir eğitim vermiştir.

.

12.01.2013
Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi
12.01.2013 Yarıyıl Değerlendirme ZirvesiBursa Montania Otel de gerçekleştirilen 2013-2013 Yarıyıl Değerlendirme Zirvesi’ ne Başkanımız Öznur Ecemiş ve Asbaşkanımız Cem Günalp katılım göstermişlerdir.

.
.

01.01.2013
Yeni Yıla Merhaba
01.01.2013 Yeni YılÖnemli günlerde kulüp içi aktivitelerimizde birlikte olmaya önem gösterdiğimizi bir daha gösterdik. 10 üye, 2 misafirimizle birlikte 2013 yılına Kuşadası Golf Resort Oteli’ nde girdik.

.

07.12.2012
Hilton Gym Center İşyeri Gezisi ve “Zumba”
07.12.2012 Hilton Gym Center İşyeri Gezisi ve ZumbaGöztepe, Bostanlı, Dokuz Eylül ve Bostanlı Rotaract Kulübü üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Hilton Gym Center İşyeri Gezisi geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine bir sportif aktiviteyle sonlanmıştır. Özellikle bayanlara yönelik bir etkinlik olan Zumba ile zaten güzellik ve zariflikleriyle dikkat çeken olan Rotaractör dostlarımız güzelliklerine güzellik kattılar.

30.11.2012
Anne Çocuk Sağlığı Semineri
30.11.2012 Anne Çocuk Sağlığı SemineriEge üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç Dr. Ayça Gürkan tarafından Bayraklı Onur Mahallesi Kurtuluş İpek İşeri İlköğretim Okulu 1. 2. ve 3. sınıf velilerine yönelik anne ve çocuk sağlığı semineri organize ettik. Yoğun ilgi çeken bu seminer sonucu katılımcı velilerin yanlış bildikleri ve bilmedikleri yöntemleri öğrenmesi ile sağlıklı yeni nesiller yetişmesi konusunda çok önemli bir adım attık.

17.11.2012
7 den 77 ye Kıyı Temizliği
17.11.2012 7den 77ye Kıyı Temizliğiİzmir Rotaract Kulübü, Akut, Eçev ve Güzelbahçe Kent Konseyi işbirliğiyle Güzelbahçe İskelesi çevresinde kıyı temizleme etkinliğini gerçekleştirdik. Basının büyük ilgi gösterdiği etkinliğimize yirmi Somali’ li denizcilik meslek lisesi öğrencinin katılımı ve onlara yönelik gerçekleştirdiğimiz pantomim gösterisi ve çevre bilinci sunumuyla uluslar arası boyut kazanan projemizde diğer STK lara ve Somalili öğrencilere Rotaract’ ı anlattık hep birlikte bulunduğumuz sahilin temizliğini yaptık. Basılı ve İnternet Basınında oldukça fazla yer kaplamış olan bu etkinliğimiz Başbakanlık Basın ve Enformasyon Daire Başkanlığı yurt dışı basınına sunulan haberler arasında yer alarak Türkiye için önemli bir reklam olmuştur.

10.11.2012
Hallowen Ocakbaşı
10.11.2012 Hallowen Ocakbasi
Asbaşkanımız Cem Günalp’ in evinde Hallowen Konseptli ocakbaşı gerçekleştirdik. Tüm katılımcıların kostümlü olarak katıldığı ocakbaşıda farklı yöresel lezzetler tatma imkanı bulduk.
...
.

10.11.2012
ATA’mızı andık
10.11.2012 Cumhuriyet Meydanı Çelenk KoymaMustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 73. yıldönümünde sabah Cumhuriyet Meydanı’ nda çelenk koyma etkinliğine Başkanımız Rtc. Öznur Ecemiş’ in yanı sıra üyemiz Rtc. Zeynep Arca katılım göstermişlerdir. Tören sonrası düzenlenen Ata’ ya saygı yürüyüşünde de kulübümüzü temsil etmişlerdir.
.

03.11.2012
Afet Eylem Semineri
03.11.2012 Afet Eylem Semineri (2)
Urla Rotary kulübü tarafından düzenlenen seminere 5 kişilik katılım gösterdik. Herhangi bir afet durumunda yapabileceklerimiz, kendimize ve çevremize nasıl faydalı olabileceğimiz konusunda aldığımız bu bilgileri insanlığa yapılmış bir hizmet olarak görüyoruz.
.

29.10.2012
Cumhuriyet Bayramı Korteji
29.10.2012 Cumhuriyet Korteji
Laik, Demokratik Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümünde düzenlenen resmi korteje Hami kulüp başkanımız ve dört üyemizle katılım gösterdik. Cumhuriyeti bize kazandıran Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Sonsuza kadar Cumhuriyet ve kazanımlarının yılmaz bekçisi olacağız.

06.10.2012
Engelsiz İzmir Stratejik Planı Arama Konferansı
06.10.2012 Engelsiz İzmirİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ileride hayata geçirilerek olan Engelsiz İzmir projesi için planlama toplantısına katılım gösterdik. Her hafta Çarşamba günü toplantılarına düzenli olarak katılarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.
.
.

23.09.2012
Atık Ecza Ayrıştırma Projesi
23.09.2012 Atık İlaç Ayrıştırma ProjesiÇevreci Eczacılar Kooperatifi’ yle birlikte Buca Belediyesi’ nin sağladığı depoda üyelerimizle birlikte son kullanma tarihi gelmiş veya geçmiş ilaç ve serumları paketlerinden ayrıştırıp ilaçlara imha işlemi uygulanması için hazır hale getirdik. İmha maliyetleri ilaçların kutuları ve serumların plastiklerini satarak finanse edilmekte ve bu basit ayrıştırma işleri için iş gücü ihtiyacını karşılamanın gururunu yaşadık.

13.09.2012
AKUT İzmir Tanışma Toplantısı
13.06.2012 Akut Tanışma ToplantısıEge Üniversitesi içerisinde yer alan AKUT İzmir Merkezi’nde düzenlenen tanışma toplantısına Kulüp olarak katılım gösterdik. AKUT’ un bildiğimiz özelliklerinin aksine ne kadar profesyonel bir çalışma düzenleri olduğuna şahit olduk. Yeni dönemlerinde yeni gönüllüleri de bünyelerine katmak istediklerini belirten Ekip Lideri Ömer Karaca ile karşılıklı destek sözü verdik. Üyelerimizden Rtc. Utku Turan ‘ da AKUT İzmir üyeliği yolunda ilk adımı atmış bulunmaktadır.

02.09.2012
Bölgesel İşyeri Gezisi
02.09.2012 Bölgesel İşyeri GezisiAda Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen Şelçuk Havaalanı’na yapılan bölgesel işyeri gezisine Asbaşkanımız Cem Günalp ile Üyemiz Kerem Küçükvural katılım göstermişlerdir.
.
.

25.08.2012
Engelli Fertleri Olan Ailelere Erzak Yardımı
Bayraklı Engelliler Derneği, Erzak Yardımıİzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven ile birlikte Engelli Fertleri olan üç aileye erzak yardımında bulunduk. Öncesinde katıldığımız Bayraklı Engelliler Derneği toplantısında ise engelli fertleri olan ailelere nasıl davranmamız gerektiği, ailelerin sorunları ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olduk.
.

17.08.2012
Bizim Köy’ de Ramazan Eğlencesi
17.08.2012 Bizim Köy Ramazan EğlencesiHepimizin “Bizim Köy” olarak bildiği Seferihisar’ ın Düzce Köyü’ nde ramazan ayının son gününde Göztepe ve Konak Rotaract Kulüpleri işbirliğiyle iftar ve ramazan eğlencesi düzenledik. Seferihisar belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, 2440. Bölge Guvernörü Rtn. Güneş Ertaş ve İzmir Rotary Kulübü Başkanı Rtn. İshak Fevzi Tavus’ un katılım göstermiş olduğu etkinliğimizde Düzce Köylüleri’ yle bir defa daha buluşup güzel zaman geçirdik.

15.08.2012
Geleneksel “Ramazan Paketi” Dağıtımı
Ramazan Paketi
15.08.2012 tarihinde ihtiyaç sahibi olduklarını tespit ettiğimiz 50 aileye ramazan paketi dağıttık. İlk defa ne zaman yapıldığını dahi bilmediğimiz bu geleneksel etkinliğimiz ile Rotaract’ ı ve yaptıklarını tanıttık.
.
.

11.08.2012 – 12.08.2012
Göztepe RAC ve İzmir RAC İşbirliğiyle “Sörf Eğitimi”
11.08.2012 Sörf EğitimiGöztepe Rotaract Kulübü ile ortaklaşa düzenlediğimiz sörf eğitimine oldukça yüksek katılım sağlanmıştır. Rotaractörlerin kullanımı için kapatılan Çeşme Solmaz Deluxe Otelde sörf eğitimi sonrasında havuzda doyasıya eğlendikten sonra gece Lanila Beach Club ta gerçekleştirilen sucuk ekmek partisi ile Çeşme gecelerine farklı bir renk kazandırdık.

11.07.2012
Yaşar Üniversitesi İşyeri Gezisi ve Proje Yönetimi Eğitimi
11.07.2012 Yaşar Üniversitesi İş Yeri GezisiDönemin ilk işyeri gezisini İzmir Rotaract Kulübü olarak Yaşar Üniversitesi’ ne gerçekleştirdik. Kokteyl ve Rektör Prof. Dr. Murat Barkan ‘ ın konuşmalarıyla başlayan işyeri gezisinde Yaşar Üniversitesi’ nin ne kadar modern ve öncü bir eğitim kurumu olduğunu öğrendik. İşyeri gezisi sonunda da Proje Yönetimi Eğitimi ile profesyonel hayatta nasıl daha başarılı olabileceğimiz konusunda bilgi sahibi olduk.

31.06/01.07.2012
Guvernör Devir – Teslim Yemeği ve Anıtkabir Ziyareti
31.06.2012 Devir-Teslim ve Anıtkabir Ziyareti31.06.2012 günü İzmir Atatürk Lisesi önünde başlayan Bursa ve Ankara yolculuğuna 8 kişilik katılım ile en yüksek katılımı gösteren kulüp olmanın haklı gururunu yaşadık. Uzun yolculukların her zaman olduğu gibi dostlukları pekiştirdiğini bir daha öğrendik, unutulamayacak anlar ve anılar yaşadık. Gece Bursa Almira Otelde guvernörlük devir teslim törenine katıldıktan sonra gece kaldığımız Ibis otele geçiş yaptık, ertesi gün sabahın ilk ışıklarıyla Atamızın huzuruna çıkmak için yola koyulduk. Ankara’ ya vardığımızda 2420, 2430 ve 2440. bölge roteryenleriyle birlikte Atatürk Orman Çiftliği’ nde düzenlenen yemeğe katıldık ardından Anıtkabir’ e gitmek üzere yola koyulduk. Aslanlı yol girişinde bizi karşılayan 2430. bölge Rotaract dostlarımızla Aslanlı Yolu yürüdük ve Atamızın huzuruna birlikte çıktık. 2011-2012 döneminde başladığımız Rotatürk projesi olan Atamıza Hediye projesini sonuca ulaştırıp, Anıtkabir Komutanı’ na proje sonucu seçilen hediye olan köstekli saati, anıtkabir’e gelen dünya liderlerinin ağırlandığı salonda teslim ettik ve Anıtkabir hakkında daha önce bilmediğimiz bir çok ayrıntıyı Albay’ ımızın ağzından dinledik.